Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek is hazugság a biblia?

Szerintetek is hazugság a biblia?

Figyelt kérdés
Marmint ugy ertem hogy amit leirnak benne az csak egy vallashoz kapcsolodik. En nem akarom megserteni egyik vallast sem en szemely szerint reformatus vagyok de nem hiszek a vallasokban csak Istenben. Mi a velemenyetek errol??

2014. nov. 20. 21:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy vagyok vele, hogy az emberek rosszul értelmezik. Nagyon rosszul.
2014. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
46%
1# Miért szerinted hogyan kellene értelmezni, és mi az amit rosszul értelmezünk? Nem kötekedés, puszta kíváncsiság.
2014. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%
Én istenben sem hiszek, nekem az a véleményem hogy az egészet csak kitalálták, persze biztos vannak olyan események is a Bibliában, amik megtörténtek, de a csodákban nem hiszek.
2014. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az a véleményem hogy csodálatos tanítások vannak benne és remek használati útmutató a mindennapi élethez.Azért azt hozzátenném, hogy valószínűleg nagyon át lett írva, ugyanis engem lelkibeteggé tesz ha elkezdem olvasni és teljesen magamba fordulok.Az egyháznak az volt a célja hogy az ember elveszettnek, bűnösnek, senkinek érezze magát, mert így tudta irányítani őket.
2014. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy gondolom, hogy nem szó szerint kell venni, csak egy tanító könyv. Aminek van tanulsága, ami elgondolkoztat.


Képzelj el egy lapot. Mondjuk azt, hogy az a teljes írás.

Ezen vannak nullás és egyes számok.

A nullások negatívak, az egyesek pozitívak.


Tehát nem azt kell mondani vakon, hogy az egész könyv egyes vagy nullás. Hanem vannak részek, amikhez egyessel kell hozzáállni és vannak amikhez nullással. Illetve alaposabb átgondolást ígényelnek vagy pont az a céljuk, hogy megzavarjanak (pozitív értelemben)


Az egész alapja egyébként is ez:

I. János levél:3:10 Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: aki igazságot nem cselekszik, az egy sem az Istentől való, és az sem, aki nem szereti az ő atyjafiát.

I. János levél:3:14 Mi tudjuk, hogy általmentünk a halálból az életbe, mert szeretjük a mi atyánkfiait. Aki nem szereti az ő atyjafiát, a halálban marad.

2014. nov. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Az hát. Ez egyértelmű
2014. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Az is lehet, hogy Noé soha nem létezett csak a történetet tanításhoz használták fel. Nem tudhatom.
2014. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem hazugság, csak erősen cenzúrázott, hogy bizonyos elvárásoknak megfeleljen, bizonyos érdekeket szolgáljon.
2014. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

Van egy olyan mondat a Bibliában, hogy aki házasságot akar törni, akkor amikor eldöntötte, hogy megteszi, már házasságtörőnek számít (függetlenül attól, hogy megtörtént-e a házasságtörés).

Ez sokan mai napig úgy értik, hogy ránézni egy nőre paráznaság :D

2014. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Ezen meg lehet gondolkodni:


I. János levél:4:20 Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?

2014. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!