Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A tanúk szerint a pletyka...

A tanúk szerint a pletyka erény? És a feleség a fő a házasságban?

Figyelt kérdés

eddig ezt nem tudtam, de olvastam ezt a hozzászólást: grkaty nevű felhasználó válasza:


23-as ideje lenne már hogy megnösülj, egy kicsit az asszonyka rendbeszedbe téged is. :D Az anyukádat meg ne szidjad azért hogy vénasszony lett belöle.


Látod a pletyka nemcsak a nök erénye :D


vagy a gratky nem tanú?


2014. nov. 27. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerencsétlen nap mint nap lejáratja magát és ezzel az amúgy is beteg őrtorony szervezetet, mert rajta keresztül jól látni milyen tanítás folyik ott. Ő csak a tükre a sátán szervezetének.
2014. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Hát ebben az esetben a férfi pletykált, ezt vetettem a szemére. :D


OLvastam is egyszer egy statisztikát, mely szerint a férfiak is pletykosok, néha még a nökkel is felvehetik a versenyt és gyöztesen. :D /Komolyan/


Mi ezen a férjemmel együtt már sokat mulattunk. :)


Nos mondjátok meg ti férfiak, akiknek sikeres párkapcsolatotok van, nem vagyunk mi a nök jó hatással rátok, ha szeretitek párotokat?


Ránk nökre is jó hatással van, szeretett társunk mindene, természete, kedvessége stb. és nem mindenáron a szánkat akarja befogni.


Talán az anyukánkat tényleg nem kell tisztelni? Hiszen már megörgedtek, nem tisztelettel és szeretettel kell beszélni nyilvánosan az idös asszonyokról?


Ráncos, remegü kezüket nem szeretettel simogatjuk meg?

2014. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a szövegkörnyezetet megvizsgálva te valamit alaposan félreértettél. szó sincs az idősek elítéléséről, és pletykát sem találtam senkiről benne.
2014. nov. 27. 11:18
 4/11 A kérdező kommentje:

pletyka (főnév)

Fájl:Pletyka.jpg

1. Rosszindulatú szóbeszéd, mendemonda; egy személyes ügyet, illetve kitalált vagy elferdített esetet alattomosan mások előtt kitárgyaló, kiteregető, felelőtlen vagy ártó szándékú híresztelés, amely az érintett személy becsületét érinti, őt gyanúba, rossz hírbe hozza.

2014. nov. 27. 11:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdezö, már ne haragudj meg, de neked tényleg van idöd ilyen gyerekességekkel foglalkozni?


Elküldenélek a humor oldalra, de látom nincs egy szem humorézéked sem, különben ezt a kérdést nem tetted volna fel.

2014. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

....még ennyit, aztán csodálkozzunk az ateistákon, materialistákon, hogy ha megszólják a "hivöket"...


Az embernek az esze megáll.... igazán kérdezö neked nincs mit csinálni?

2014. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de, kérdéseket teszek fel. talán bűn kérdezni?
2014. nov. 27. 13:38
 8/11 A kérdező kommentje:
a reagálásodból azt is ki lehet olvasni, ha nagyon akarom, hogy csak vicceltél. ez esetben ajánlom a humor oldalt. de számomra elfogadható ez az érv, de mindenképp különös a humorod.
2014. nov. 27. 15:05
 9/11 anonim ***** válasza:

szia


Valaki már leirta a pletyka szó definicióját.


s ez nem erény

egy keresztény nem pletykálkodik.


(1Timóteusz 5:13, 14) 13 Ugyanakkor azt is megtanulják, hogy tétlenkedők legyenek, a házaknál kódorogva; igen, nemcsak hogy tétlenkedők, de pletykálkodók is, és mások dolgába avatkozók, olyasmikről beszélve, amikről nem kellene. 14 Azt kívánom tehát, hogy a fiatalabb özvegyek menjenek férjhez, szüljenek gyermekeket, vezessenek háztartást, ne adjanak alkalmat az ellenszegülőnek a szidalmazásra.


(1Péter 4:15) 15 Mindamellett egyikőtök se szenvedjen mint gyilkos vagy tolvaj vagy gonosztevő vagy mások dolgába avatkozó.

s nem csak a Tanuk szerint mert a Tanuk a biblia leirásait igyekeznek betartani

2014. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kéredző!


Szerintem te csak kötözködni akarsz és erre csak néhány ember vevő.

2014. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!