Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény isten miért tesz...

Openyoureye kérdése:

A keresztény isten miért tesz különbséget több teremtménye közt? Miért nincs egyenlőség?

Figyelt kérdés

Mondjuk ember és állat közt, vagy ember és angyal közt? Ez olyan, mintha az ember jobban szeretné az egyik gyerekét mint a másikat. Bár ez emberi szemszögből talán elfogadható és létezik is, de egy mindenek felett álló szuperintelligens lénytől azért ettől jóval több elvárható, nem?


Az ember is arra törekszik, hogy az emberi egyenlőséget fenntartsa és ne legyen kisebbségben senki. A keresztény istennek, hogy nem sikerült hasonló belátásra lelnie?


Igazából nem a magyarázkodás érdekel, hogy megtehette, ezért meg is tette, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy lehet egy olyan istenképnek bedőlni aki még az egyenlőséget sem tudja biztosítani teremtményeinek, holott a fejletlenebb ember belátja ennek értelmét és eszerint is próbálja élni az életét. A keresztény isten ebben is alulmúlja az embert, mint annyi másban? Csak néhány példa a teljesség igénye nélkül: Megbocsájtásban, oktatásban, a másság elfogadásában, stb.



2014. nov. 30. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, kiegészíteném még azzal, hogy az emberek között sincs egyenlőség. Elvileg az egész földi lét egy próba, amellyel Isten eldönti, hogy ki hova kerül (kárhozat, vagy megváltás) De ennek a próbának nem egyenlő feltételek mellett indulnak neki az emberek. Tegyük fel: Misi szülei hívők, őt is erre nevelik, Isten emellett megáldotta szép külsővel és még más megfelelő vagy kiemelkedő adottságokkal, útja a megváltás felé biztosított, igen kicsi az esély az elbukására.

Míg ott van Jani, akit a szülei vernek, ronda is, így nehezebben tud emberi kapcsolatokat kiépíteni, önbizalom hiánya lesz, ezáltal befelé fordul, el kezd undorodni az élettől, nyilván nem fog egy olyan istennek hajbókolni, aki ilyen sanyarú sorsa ítélte. Egy ilyen elkeseredett léleknek pedig nagy az esély a kárhozatra.

2014. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
De ha teszem azt, Misi és Jani is a mennybe kerül, mert kiállták a próbát, az sem fair, mert Misi könnyebb feltételek és körülmények között teljesítette. Persze ez csak azt bizonyítja, hogy ha létezik is Isten, semmiképp sem igazságos.
2014. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ha már a próbatételnél járunk, szerintem az sem igazságos, hogy oda vagyunk lökve, hogy már pedig most te kiállod. miért kell nekem ezt kiállnom? nem én kértem, de persze attól még örök kárhozatra vagyok ítélve...
2014. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jó meglátások!


Annyit viszont megjegyeznék, hogy az ember törekszik az egyenlőségre, mégha nem is mindig sikerül.

2014. nov. 30. 13:42
 5/17 anonim ***** válasza:
Ezt az Istent olyan emberek találták ki,akik maguk is ilyen életfelfogásúak.
2014. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5-nek:


- Igaz.


Egyébként az is érdekelne, hogy vajon ha ezen kérdésre nem jön válasz az jelentheti azt, hogy a vallásosak elgondolkodtak ezen és újraértelmezik az eddigi hitüket, vagy csak simán átsiklanak felette? Én a másodikra teszem le a voksom, viszont ebben az esetben már nyilvánosan is saját magukat csapják be hazugságokkal. Tényleg ennyire jó álomvilágban élni?

2014. nov. 30. 15:00
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is tettem már fel hasonló kérdést, arra sem jött érdemben válasz...
2014. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az álomvilágot szeretik az emberek.Nem kell felelősséget vállalni,nem kell bevallani a tévedést sem,és lehetőség van hazudni is maguknak,hiszen ott még a hazugság is lehet igaz.
2014. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amióta nincs ez az álomvilág számomra túl sokat gondolok a halálra és egyre inkább félek tőle. A hangulatom is sokkal rosszabb stb. Kérdem én akkor ,hogy megérte-e?
2014. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az ember nem törekszik az egyenlőségre, különben msok lennének a törvényeink.
2014. nov. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!