Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten valóban igazságos,...

Ha Isten valóban igazságos, akkor az emberek miért indulnak neki az életnek ennyire egyenlőtlen esélyekkel?

Figyelt kérdés

Már korábban is tettem fel egy ilyen kérdést, de a hívők nem tudtak rá magyarázatot adni, csupán az ateisták válaszai voltak ésszerűek, korrektek. Most akkor megpróbálkozom még egyszer, hátha ha máshogy teszem fel a kérdést, a hívők is tudnak magyarázattal szolgálni.


A szociális kapcsolatok legfontosabb mozgatórugója a külső vonzalom. Az első benyomások, amelyek nagyon fontosak, is a külső alapján fogannak meg. És ilyenkor sajnos hihetetlen nagy hátránnyal indul az az illető, aki előnytelenebb külsővel született. A legfontosabb szociális, emberi kapcsolat pedig a párkapcsolat. És itt is a legfontosabb tényező a külső. Nem feltétlen a felszínességre gondolok, hanem arra, hogy hiába passzol az egyén személyisége az illetőhöz, egyszerűen ha nem tud hozzá külsőleg vonzódni, akkor abból nem lesz semmi, csak maximum feszélyezett barátság.


Példának itt vagyok én. Rút vagyok, és ezen nem tudok változtatni, csak maximum javítani, de ez mit sem számít. A legtöbb lánytól megkaptam, hogy kedves, intelligens férfi vagyok, akivel jól eltudnak beszélgetni, de nekik "nem az ilyen pasik jönnek be". Ergo nem vonzódnak hozzám a külsőm miatt. Talán majd találok valakit, de ez a hátrányt a szebb külsejű emberekkel szemben sohasem fogom ledolgozni.



2014. nov. 21. 11:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%

'Példának itt vagyok én. Rút vagyok, és ezen nem tudok változtatni, csak maximum javítani, de ez mit sem számít. '


Ha komolyan lenne bármi közöd a valláshoz, akkor nem lennél ennyire felszínes. Belső értékek is vannak. Személyiség. Összkép. A külső önmagában nem ér semmit sem.

Akinek meg csak az a fontos, az jó lenne neked párnak? Mennyire lenne mély, igaz a kapcsolat egy ilyen emberrel?

Egyébként meg a férfiaknál a normális, ápolt megjelenés az elvárás, nem az, hogy modell kinézetű legyen.

A szebb külsejű embernek meg lehet, hogy nem olyan a személyisége vagy egyéb tulajdonságai, ami miatt kéne valakinek.

Lehet, hogy a 14 éveseknél a külső az első, de később, ha valaki egy normális kapcsolatot keres, akkor nem.

Az nagyon szomorú, ha szerinted a szociális kapcsolatok mozgatórugója a külső vonzalom. Az csak az első benyomás, amit teljesen megváltoztathat, ha a másikat megismered, de még akár csak egy néhány mondatos beszélgetés is.

Olyan nincs, hogy valaki csak a külsőhöz vagy csak a belsőhöz vonzódik (kivéve talán szexpartnernél, ott talán elég a külső, de még ott sem, mert ott számít, hogy milyen vele a szex) valakinek a külseje és a személyisége, meg mindene, a mozdulatai, hangja, stb. egyben határozzák meg, hogy milyen, mennyire vonzó.

Biztosan te is láttál már olyat, aki nem egy szívtipró, de mégis jó a megjelenése, kellemes a kisugárzása, tetszik az embereknek. És van olyan is, akire nem tudnál rosszat mondani, hogy csúnya lenne rajta ez vagy az, de valahogy mégsem szimpatikus.

2014. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem érted ugye? Nem csak a külső a fontos, sőt! De ez az első lépés! Akihez nem vonzódsz, azzal nem fekszel le, így nem így jöhet létre párkapcsolat!
2014. nov. 21. 12:25
 3/26 anonim ***** válasza:
51%
Te nem érted. Egy kapcsolat nem a lefekvéssel kezdődik :)
2014. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom ha rútnak látod magad. Isten első kérése, hogy szeresd magad. Ő hibátlant alkotott, de az emberen valami groteszk szemüveg van, ami miatt nem olyannak látja a másikat, amilyen valójában. De érdekes ez vajon? Mert engem valahogy nem hat meg, ha cicababák vagy izomagyú szupercsávók röhögnek ki a kinézetem miatt, mert nekem ez nem számít.

Attól én még megyek és segítek ahol tudok. Nem attól lesz az ember ember, ha teljesíti a társadalom aktuális elvárását az adatokat illetően, mint pl 90-60-90 vagy épp a szemöldök és szem aránya...

Isten mindenkinek ad megfelelő társat, de ha rajtad is a groteszk-szemüveg van, addig nem fogod megtalálni. Ha neked a test a fontos, akkor szenvedni fogsz.

2014. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#3

Nem is ezt írtam. Az ember már az első pillanatokban eldönti egy adott személyről, hogy vonzónak találja-e vagy sem. És ha nem, akkor hiába rendelkezik az egyén megfelelő belsővel, egyszerűen nem tud hozzá vonzódni a a másik fél. Teperhetsz te utána bármennyire, nem lesz belőle semmi. Ezt azért írom, mert már jártam így. Képes voltam hihetetlen mód megváltozni, és az előnyömre, ezt nagyon sokan észrevették a környezetembe, mégsem tudtam megszerettetni magam a lánnyal, akinek a belső tulajdonságaiba szerettem igazán bele.


Ilyen világban élünk. Nem tudom, hogy te hol élsz, ha ezt nem veszed észre.

2014. nov. 21. 12:43
 6/26 anonim ***** válasza:
52%
Egyenlőtlen esélyekkel indulsz mire? Arra hogy olyan felületes kapcsolatokat teremts, amik a külsőségeken alapulnak? Az ilyen párkapcsolatok hamar véget érnek, vagy boldogtalanok. Hogy sikeres legyél a világban? Akiket az utcán, a tv-ben szépnek és sikeresnek látsz, azok nem boldogok. Ez csak a látszat. Isten nem ezt akarja, hanem hogy tényleg boldog légy. Ehhez pedig felé kell fordulnod, és olyan emberekkel ismerkedni, akik a lényegre kiváncsiak.
2014. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
A külsődet anyádtól meg apádtól örökölted.
2014. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Erzsike1937 válasza:

"Ilyen világban élünk. Nem tudom, hogy te hol élsz, ha ezt nem veszed észre."


Valami ilyesmiben:


[link]

2014. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Ozmium42 ***** válasza:
A válaszomat törölték, míg ebédelni voltam. Kiábrándító.
2014. nov. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Ling-ce ***** válasza:
79%

Isten nem úgy igazságos, hogy mindenkinek egyformán ad. Mindenkinek azt és annyit ad, amennyi az üdvösségéhez szükséges. Ami a rútságot illeti az éppen olyan relatív fogalom, mint a szépség. Erre engedj meg egy történetet.

A fiú bejelenti a családnak, hogy arra az elhatározásra jutott, hogy a szomszéd lányt veszi feleségül. "Hát hová tetted a szemed édes fiam, abban a lányban én nem látok semmi szépet". "Ó édesapám! Látná csak az én szememmel."

2014. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!