Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik a keresztények,...

Openyoureye kérdése:

Miért hiszik a keresztények, hogy körülöttük forog a világ?

Figyelt kérdés

Az Isten és a Sátán is rajtuk keresztül szeretné bebizonyítani igazát. Egy nagyhatalmú úr miért foglalkozna ilyen jelentéktelen lényekkel ha ettől sokkal nagyobb horderjű dolgokkal is foglalkozhatna? Ez olyan mintha emberként egy hangyaboly, de inkább néhány amőba életén keresztül szeretnénk eldönteni egy vitát. Kit érdekel egy jelentéktelen amőba cselekedete az emberi tudás és hatalom szintjén? Senkit. Akkor hogy hiheti bárki is, hogy Isten vagy Sátán komolyan foglalkozna azzal, hogy mi zajlik itt a földön, SŐT, Sátán feláldozná a létét(életét) is azért, hogy ebben a parányi vitában igaza legyen. Nem tudom elképzelni, hogy egy lény aki megtudta alkotni a világegyetemet a törvényeivel, fizikájával, biológiájával stb, nincs más dolga minthogy azzal foglalatoskodjon, hogy azt nézze mi hogy szenvedünk.

A feltételezés is nevetséges, hogy az Isten és Sátén közti ellentét pont egy ilyen jelentéktelen senkin, mint az ember élesedik ki és mindketten mindent feltettek egy lapra annak reményében, hogy egy milliárdszor unintelligensebb lény, azaz az ember cselekedetei döntsenek el egy ilyen vitát.

Ennyi erővel mi is követhetnénk a példájukat és az amőbák viselkedését vizsgálva mondanánk ki, hogy kitör e a 3. világháború avagy sem. Vagy megsemmisül e egy faj vagy sem.


Remélem példáimmal világossá vált előttetek, hogy nem vagyunk egy súlycsoportba sem Istennel, sem pedig Sátánnal, szóval a szóbeszéd, hogy a mi tetteink bármit is befolyásolnak a kettejük közti ellentétben/vitában a világ legnagyobb nagyképűségére utal. Mármint a kereszténység részéről, hisz ők állítják ezt.



2014. nov. 30. 23:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki szeret nagyon fontos lenni. Egy jó vallásnak ez az egyik sarokpontja.
2014. nov. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Ez a tanúknak az agymenése csak, hogy az Úr meg lett vádolva és az embernek kell bizonyítani. Pedig nyilvánvaló, hogy az ember van vádolva és nem alaptalanul. Ez az egyik, amit megszerettem volna jegyezni.


A másik pedig, ami fontosabb, hogy semmi sem jelentéktelen a világban vagy jelentéktelenebb.

(nem gondolom azt, hogy helyes volna olyan megállapítást tenni, hogy én az Úrhoz képest jelentéktelen vagyok -> amúgy sem következne belőle, hogy akkor jelentéktelenek vagyunk).

Szerintem egészséges emberi elme ha tudja is, hogy nem körülötte forog a világ, nem tartja magát értéktelennek.

2014. nov. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál ha már létrehoztad a hangyabolyt akkor érdekel a sorsa legalább annyira élnek-e vagy halnak? Hisz egy ember is menyire meg tud kedvelni egy háziállatot, nem? Meg ha már ott tartunk, hogy létrehozott sok szép dolgot nem gondolod, hogy érző lényről beszélünk! Nem egy rideg zsarnokról pl.
2014. dec. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
48%

Ha neked születik egy gyermeked, akkor sorsára hagyod? De ez a kérdés csak akkor nyer értelmet, ha hiszel, viszont te szemmel láthatólag nem hiszel Istenben.

A te feltételezésed szerint az ember csak egy hasznavehetetlen semmi, aki nem érdemel meg semmit, mert jön aztán megy. A Biblia pont ennek az ellenkezőjét tanítja, hogy mindenki számit, de ez a teória nem fér bele a te világodba.

Tudod mit? Nekem jó, hogy számítok, hogy fontos vagyok és a sátán is tart annyira fontosnak, hogy támad. Ha neked az felel meg, hogy egy senkinek hidd magad, akkor csak sajnálni tudlak. Mert rab vagy.

2014. dec. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Filoszgod, valami komolyabb probléma van nálad (a "rab vagy" és a régebbi írásaid miatt).


Lucifer, nálad is. Méghozzá az, hogy egy adott környezeben kiválóan el lehet dönteni, hogy melyek a jelentős erők és melyek jelentéktelenek hozzájuk képest.

Pl. normál körülmények között egy emberi csoport jelentősebb, mint egy hangyaboly. Ugyanígy egy végtelen isten de még egy óriási hatalmú sátán is sokkal jelentősebb, mint az egész emberiség.


Teljesen korrekt a kérdés, hogy akkor miért bíznak ránk bármiféle döntést.


Amúgy a megoldás az, hogy a hívők fordítva ülnek a lovon: NEKIK fontos az, hogy legyen egy óriási hatalmú barátuk. Megoldották.

2014. dec. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Mi ez a mellébeszélés utolsó?

Én egy szóval sem írtam, hogy ki erősebb vagy ki nem.

Kár, hogy te ebben méred az értéket.

Döntést meg azért bíznak ránk, mert nem vagyunk robotok. De világosan elmondtam, hogy nem a sorsukról döntünk.

2014. dec. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Azt, hogy "erősebb", te találtad ki, most.

Én azt írtam, amit te is: jelentősebb. Olvasd el még egyszer.

2014. dec. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Lucifer-666-nak:


"A másik pedig, ami fontosabb, hogy semmi sem jelentéktelen a világban vagy jelentéktelenebb. "


- Mégis fontossági sorrendet állípítasz meg az életedben nap mint nap.



"Szerintem egészséges emberi elme ha tudja is, hogy nem körülötte forog a világ, nem tartja magát értéktelennek."


- Senki sem mondta, hogy értéktelen lenne bárki is. Viszont a világ közepének hinni magunk, hogy még az Istenek is a mi tetteink alapján fognak döntéseket hozni, az azért már elég nagyképű, nem gondolod?



Sianalla-nak:


"Arra nem gondoltál ha már létrehoztad a hangyabolyt akkor érdekel a sorsa legalább annyira élnek-e vagy halnak?"


- Az, hogy érdelek, élnek e vagy halnak, nem egyenlő azzal, hogy az emberek élete határozza meg egy olyan komoly döntésem, melyben elpusztítok egy csomó teremtményt (Sátánt és szolgáit). Az érdeklődés és a teljeskörű kiszolgáltatottság nem ugyan az.



"Meg ha már ott tartunk, hogy létrehozott sok szép dolgot nem gondolod, hogy érző lényről beszélünk! Nem egy rideg zsarnokról pl"


- De igen, egyetértek veled, ezért is mondom, hogy a rideg zsrnoki keresztény istenkép Hamis.



filoszgod-nak:


"Ha neked születik egy gyermeked, akkor sorsára hagyod?"


- Ne próbáld az embert túlontúl jeletőségteljesnek bemutatni. Még az angyalok is nagyobb tudásúak, jelentősebbek az embernél. És ki tudja még miféle más teremtményei lehetnek Istennek amiről nem tud az ember...



"De ez a kérdés csak akkor nyer értelmet, ha hiszel, viszont te szemmel láthatólag nem hiszel Istenben. "


- A helyedben erre nem vennék mérget ;) Ne bocsátkozz felesleges találgatásokba, mert 1, nincs elég infód rólam, hogy bármit is megállapíthass, 2, azt amit elképzeltél sem fedi a valóságot.



"A te feltételezésed szerint az ember csak egy hasznavehetetlen semmi, aki nem érdemel meg semmit, mert jön aztán megy"


- Nem, az én értelemzésem szerint az ember annyira nem fontos, hogy


1, egy egész univerzumot teremtsen számára a teremtő, tudva, hogy Soha nem érheti el bizonyos részeit, hisz egyetlen élet nem elegendő rá.


2, a sorsa befolyásolná olyan hagyhatalmú teremtmény létjogosultségét mint a Sátán(ha létezik) és csatlósai



"A Biblia pont ennek az ellenkezőjét tanítja, hogy mindenki számit, de ez a teória nem fér bele a te világodba. "


- A biblia egységet tanít, nem egyenlőséget. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egyenlő vagy a teremtővel vagy Jézussal, esetleg az angyalokkal?



"Tudod mit? Nekem jó, hogy számítok, hogy fontos vagyok és a sátán is tart annyira fontosnak, hogy támad."


- Persze, ha te ebben szeretnél hinni, felőlem...



" Ha neked az felel meg, hogy egy senkinek hidd magad, akkor csak sajnálni tudlak"


- Látom a vallási nézeteid csak periférikus látásmódot engednek meg számodra. Elmondanám, hogy a "nem olyan jelentős" és a "senki" nem rokonértelmű kifejezések. Árnyalatnyi különbéget talán még a szemellenződdel is felfedezhetsz a kettő közt ha jól megvizsgálod. Nincs szükségem a sajnálatodra, tartogasd azoknak akiknek szükségük van rá.


"Mert rab vagy."


- Nahát, micsoda megállapítás. Ugye ezt a mátrix-ból koppintotad. Ha be szeretnél szólni, legalább légy eredeti.



5-nek:


Köszi a kommentet. Láton értelmes emberek is felütik néha itt a fejüket :)


6-7-nek:


- Nem értem miért háborogtok, lövésetek sincs mit beszéltek igaz? Fentebb én is leírtam, hogy vannak jelentősebb dolgok az életben és vannak jelentéktelenebbek. De csak hogy érthetőbb legyen írok példát is: Egy film jelentéktelenebb, mint az esküvőd. A legjobb haverodnak segíteni is fontosabb, mint otthon verni...., de egy katonai tisztviselő is fontosabb, mint egy konyhásnéni. Az pedig, hogy ki mennyire értékes vagy jelentős a tudásában és tapsztaltságában mérhető. Remélem így már világos.

2014. dec. 1. 03:46
 9/31 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tettekben és viselkedésben mérhető. De amúgy igazad van, csak a másik végletet sem bírom.
2014. dec. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
47%
Senki sem mondta, hogy egyenlő vagyok vele. Viszont a gyermeke vagyok és tudom, hogy szeret. Én szabad vagyok, míg te az elképzeléseid rabja. Nekem van bizonyosságom, neked meg csak teóriád és nem is akarsz továbblépni belőle.
2014. dec. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!