Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak olyanok személyek,...

Ottó5 kérdése:

Vannak olyanok személyek, akik kifejezetten vallás ellenesek?

Figyelt kérdés
Mivel az istennek nevezett ökörség nem létezik, így nem is "istent" utálom, hanem e hülyeségekben hívő embereket. Mi a véleményeket a kamu bibliáról, a hittan órákról, a papok/apácák alibi foglalkozásokról? Inkább a témával kapcsolatban kritikus válaszokat várom. Remélem minél több ilyen ember van, aki elveti a baromságokat és próbálja segíteni, felnyitni e mesés hiedelemben élő emberek szemét!
2014. dec. 12. 18:16
1 2
 1/19 piriiiii ***** válasza:
Miért reméled?
2014. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Azért remélem, hogy nevezed magad ateistának, mert ezzel a viselkedéssel csak a toleráns ateistákat járatod le. Az anti-teista kifejezés jobban illik rád.


Az írásod alapján bizonyára okosnak hiszed magad azonban abban is biztos vagyok, hogy nincs olyan magas lexikális tudásod sem az egyházi, sempedig a világi történelemről, ami azért a Biblia megértéséséhez, és úgy általában a kereszténység megértéséhez szükségeltetik.

2014. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Ozmium42 ***** válasza:
60%

A kérdező vajon hol helyezné el magát? A magabiztossága 100% körül van :)


[link]

2014. dec. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Korábban én is azt hittem, hogy meg lehet győzni a vallásosokat, de rájöttem, hogy sajnos csak falra hányt borsó. Előbb-utóbb Neked is el kell fogadnod, hogy mindenki abban hisz, amiben akar, én már rájuk hagyom, ha nekik így jó.

Vigasztaljon a tudat, hogy cserébe ők sem tudnak minket betörni, és egyeseket közülük ugyanúgy frusztráltak e miatt, mint Te. XD

2014. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Igen szomorú vagyok... ateistának lenni ma nem divat. Nem is volt soha. Ráadásul nem is könnyű: tanulni, gondolkodni kell hozzá - sokat és jól. És még csak mennyei jutalom se jár érte - bezzeg annál több erőszak és megvetés a hívőktől.

Szóval, idáig aki ateista lett, az okos, következetes és nyitott szemű ember volt.

Persze jól érezném magam egy olyan világban, ahol már majdnem mindenki ateista - de azért az ilyen emberek nem hiányoznak, mint a kérdező. Őt inkább kihagynám, ha lehetne. Sajnos, ahogy egyre több lesz az ateista, úgy az ilyen emberek is közéjük sodródnak előbb-utóbb.

2014. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem sok mindenre jó az időrablás mellett.
2014. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

És neked attól miért lesz jobb, hogy a mesés hiedelemben élő emberek szemét felnyitod? Nekik ez így jó. Olyan vagy, mint az undok nagynéni, aki csakazértis elmondja a kisfiúnak, hogy nincs Mikulás.


Inkább keress magadnak valami értelmes tevékenységet, a többieket meg hagyd élni abban a mesében, ami őket boldoggá teszi. Vagy jobban szeretnél szuperlogikusan gondolkodó, felvilágosult lelki roncsokat magad körül?

2014. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

#8, én sokat gondolkodtam ezen.

Addig nincs is gond, amíg valaki mesékben IS hisz - ha mellette elfogadja a valóságot is. De ha már a mesék erősebbek benne, és ezért TAGADJA a valóságot - az már súlyos.

Ha engem is KÉNYSZERÍT arra, hogy ezekben a mesékben higgyek, és én is tagadjam a valóságot - az már felháborító.

Ha viszont a GYEREKEMET is erre kényszeríti - na, az a tragédia.

Márpedig ma mifelénk bizony ez megy.

2014. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Addig nincs is gond, amíg valaki mesékben IS hisz - ha mellette elfogadja a valóságot is. De ha már a mesék erősebbek benne, és ezért TAGADJA a valóságot - az már súlyos. "


-->Az, hogy SZÁMODRA, mi a mese, az a TE egyéni véleményed, de nem kéne egzaktul értelmezni. Ha a valóság alatt a természettudományt érted, akkor elmondom neked, hogy a vallásos emberek is kivették a részüket a modern tudomány alapjainak a lerakásából, nem is akárhogy! Például, feltételezem, hogy te Pascalt úgy ismered, mint aki a valószínűségszámítás atyja, az egyik legnagyobb zseni, de arról már gondolom nem tudsz, hogy micsoda nagy művet írt a keresztény hit védelmében. És akkor még nem is beszéltünk másokról.


Az én gondolkodásomban például az is mesének tűnik, amit a Tikkalikról állítanak a kutatók, de mégsem kezdek el nyilvánosan háborogni, hogy egyek micsoda mesében hisznek, mert tudom, hogy ONNAN másnak tűnnek a dolgok, mint INNEN, és ez fordítva is igaz! Szóval gondolt meg jól, hogy miket mondasz.

2014. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

#9:

Ha tagadja a valóságot - hát hadd tagadja. Magyarországon vallástól függetlenül hajlamosak az emberek rámondani a fehérre, hogy fekete. Nem a vallásosakon kellene kezdeni a valóság tagadásának gyógyítását. És az előző válaszomhoz kanyarodok vissza: a valóság sokszor olyan embertelen, hogy muszáj tagadni, ha emberek akarunk maradni.


A kényszerítés pedig egyszerűen nem igaz. Magyarországon szerencsére vallásszabadság van. Nyugodtan élhetsz úgy, hogy soha nem teszed be a lábad egyetlen templomba sem. Nincs kötelező hittan, és az iskolában csak annyira találkozol a vallással, amennyire azt az alapvető kulturális-történelmi műveltség megkívánja (azért mégsem csinálhatunk úgy, mintha az egész nem is létezne).

Valóban vannak falvak, ahol csak egyházi iskola van, de ez egyrészt csak néhány helyet jelent, másrészt csak anyagi probléma, ha lesz pénze az önkormányzatnak, lesz iskolája is. Nem kell ebből messzemenő következtetéseket levonni. Egyébként vallási iskolában sem kötelező vallásosnak lenni, a tolerancia pedig iskolától függetlenül alapvető követelmény.


Becsüljük meg ezt a vallásszabadságot, mert nem mindig, és nem mindenhol volt/van ez így!

2014. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!