Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia hogyan tilthatja a...

A Biblia hogyan tilthatja a káromkodást, amikor megírása idején ezekre nem is voltak szavaink, szókapcsolataink?

Figyelt kérdés
Először az 1300-as években használtak szitokszavakat. Biblia sokkal előbb megjelent iratként. Azaz nem értem, hogyan lehet tiltani valami olyat, ami nem létezik vagy nincs még rá megfelelő szókészletünk.
2014. dec. 19. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy az első fordítás a 16. században jelent meg.
2014. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A Biblia nem magyarul volt megírva, magyar nyelvre le lett fordítva.


Hogy a görögök, rómaiak és a többi akkor élt nemzet, hogy sohasem mondtak volna csúnyát?

2014. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, hogy mikor jelent meg magyarul, hiszen ha említi magát a tényt akkor az egyben azt is jelenti tudnak róla, tehát már létező nyelvi funkciót tölt be.
2014. dec. 19. 12:03
 4/15 anonim ***** válasza:

Káromkodások már az ókori Egyiptomban is voltak, Pompeji fala is tele van firkálva, többek között káromkodásokkal is.


Káromkodás nagy eséllyel egyidős az emberiséggel...

2014. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
...hogy miért, eszembe jutottak a honfonfoglaló magyarok. Hogy ezek ne mondtak volna cifrát...valahogy nem fér a képbe :D
2014. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ej de szégyellen magam, gyorsan elszalad a szöveg "honfoglaló" akart lenni a szövegemben :)
2014. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A káromkodás alatt én az Úr csufolását, bántását értem.

Meg van a csúnya beszéd, ami alapból csúnya.

Nehogy kitaláld már, hogy 21. századi jelenség negatív dolgot érezni és azt úgy kifejezni, ahogy illetlen vagy bántó, akár az Úr ellen.

2014. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"Először az 1300-as években használtak szitokszavakat" - ez a nap vicce :D
2014. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de most olvastam az interneten, amiről írok.
2014. dec. 19. 13:15
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
"Amit az interneten olvasol, az mind színigaz!" - II. Ramszesz
2014. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!