Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Drága jó keresztény barátaim,...

Drága jó keresztény barátaim, válaszolnátok az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés

Ti tényleg elhiszitek azt amit a biblia összehord ?

Hány éves szerintetek a föld ?

A biblia miért nem szól a dinoszauruszokról ?

Mi a véleményetek az evolúcióról, mint nyilvánvaló tény :)?


Nem provokálni akarok csak nem értem a vallásosság hátterét. Hogy képesek ellenérvelni a puszta tényekkel bizonyítható tudománynak,evolúciónak olyannal mint a Biblia ami egy mesekönyv szintjén van. Az egész nem szól másról mint kordába arról, hogy régen kellett valami mese a népnek, hogy uralkodhassanak felettük. A biblia az emberi butaságot használja ki.



2014. dec. 28. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/146 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagyok (vallásos) keresztény, de mennyivel van több bizonyítékod isten nem létére, mint a hívőknek?
2014. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/146 A kérdező kommentje:
EGy szót se írtam ilyenről drága, hogy nem lenne isten. Lehet, hogy van lehet, hogy nincs. Pusztán a fentebb említett kérdésekre szeretnék választ vallásos emberektől, hogy ők hogyan látják ezeket a kérdéseket.
2014. dec. 28. 16:56
 3/146 anonim ***** válasza:
92%

-Van hitem

-nem tudom hány éves a Föld

-miért kéne, hogy említse?

-a tudomány világa az evolúció, nincs köze a hitemhez

2014. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/146 anonim ***** válasza:
82%

A Biblia (ha ateista vagy, akkor is nagy betűvel írandó) nem tudományos könyv, ezt 2014-ben a keresztyének 99,9%-a tudja. Egy ókori zsidónak mégis hogy magyarázod el hogy volt egy nagy bumm, és hogy szerves anyagok anyagcseréje jött létre amik egyszer csak amik sejtek lettek, majd gének mutációja révén a kopoltyú helyett egyszer csak tüdeje lett szerencsétlennek?


Nagyon jó és hasznos dolgokat is olvashatsz a Bibliában, de mindent a helyén kell kezelni, hogy mikor, és kinek szól és mi céllal. Sőt, szerintem Jézus tanításaival még a legnagyobb ateista számára sem haszontalan... A Biblia általad említett első pár oldala nem arra keresi a választ hogy hogyan történt tudományosan a világ létrejötte, hanem hogy miért, mi célból, és elkezdni feszegetni hogy mit is akar Isten tőlünk...

2014. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/146 anonim ***** válasza:
71%
Miért gondolod, hogy komolyan veszik a kérdésedet? Ha alapból mesekönyvnek tartod a Bibliát és ennyire degradáló módon írsz a keresztényekről, ki hiszi el, hogy bármin is elgondolkozol, ami mást mond mint amit te gondolsz - hiszel?
2014. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/146 anonim ***** válasza:
72%

Keresztény vagyok, tessék a válaszok.


"Ti tényleg elhiszitek azt amit a biblia összehord ?"

Igen. Neked is el kéne.


"Hány éves szerintetek a föld ? "

Szerintem fogalmam sincs (honnan kéne tudnom), de az okosak azt tanítják, 4,6 milliárd éves, ennél jobb becslésem pedig nincs. Úgyhogy legyen 4,6 milliárd év.



"A biblia miért nem szól a dinoszauruszokról ?"

Ugyanazért, amiért a krokodilokról és a tengerimalacokról sem. Nem biológiakönyv, hanem vallási mű, a dinoszauruszoknak pedig nincs vallási és üdvtörténeti vonatkozása.


"Mi a véleményetek az evolúcióról, mint nyilvánvaló tény :)?"

Az evolúciót Isten egyik leglenyűgözőbb teremtményének tartom, felfedezését pedig a tudomány egyik legnagyobb eredményének.

2014. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/146 anonim ***** válasza:
26%

-hivő vagyok

-nem tudom, hány éves, senki sem tudhatja

-elég sok más élőlényt sem említ

-az evolúció egyáltalán nem nyilvánvaló tény, ugyanúgy csak hinni lehet benne, mint a teremtésben. Az hogy leleteket belemagyaráznak a fejlődés folyamatába, nem feltétlenül bizonyíték...

2014. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/146 anonim ***** válasza:
61%

"Az egész nem szól másról mint kordába arról, hogy régen kellett valami mese a népnek, hogy uralkodhassanak felettük. A biblia az emberi butaságot használja ki."


-->Ezt az érvet már többször hallhattuk, viszont történelmi bizonyíték abszolút nincs rá. Pl Izrael királyai is eltértek a Bibliától többször is - erről maga a Biblia tudósít - és pogány isteneknek szolgáltak. A korai Egyház felett nem uralkodott senki sem, ott testvériség volt. A császári Róma meg épp azt akarta elérni, hogy eltérjenek a Bibliától... Ami pedig a középkort illeti: A nép nagy része nem is tudott olvasni, aki meg tudott, az is nehezen férhetett hozzá, mivel tudomásom szerint a középkori papság megtiltotta, hogy laikusok is olvassák a Bibliát. Ismereteim szerint a templomban latinul olvastak fel belőle, azt meg senki se értette... Luther például egyenesen azt mondja emlékeim szerint, hogy az ő korában senki sem ismerte a Bibliát... Szted, amikor Károli lefordította a Szentírást a 16. században, véletlenül írt mellé lapszéli jegyzeteket? :-) Nyilván nem, szükség volt rá, mivel ismerethiány volt még a keresztények körében is a Bibliát illetően.


A Szentírás a 19. században terjedt el, amikor megalakult a Brit és Külföldi, illetve az Amerikai Bibliatársulat. Így van, az a lehetőség, hogy mindenkinek személyes Bibliája legyen, kb 200 éve létezik.


Szóval gondold át, amiket beszélsz, mert nem igaz, hogy uralkodásra használták. Épp az, hogy egy ritkán olvasott könyv volt.

2014. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/146 anonim ***** válasza:
65%

Az tény hogy a keresztények a teremtést kb. 5000 évvel ezelőtre teszik és 10 évvel ezelőtt még "tudományos" konferenciákat is rendeztek az evolúció cáfolatára.


Kérdés csak az hogy akkor hogyan alakultak ki a mészkőhegyek, a kőszén, Miért van tele a föld dinoszaurusz csontvázakkal és miért élnek erszényesek Ausztráliában mikor a többi földrészen már kihaltak, és egyáltalán hogyan gyűrődött fel a Himalája ha 5000 éves a föld?

2014. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/146 anonim ***** válasza:
58%
Az emberiség kezdetét teszik 6000 (nem 5000) évvel ezelőttre nem a föld korát. A föld korát nem tudjuk
2014. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!