Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülisek, válaszolnátok...

Hit gyülisek, válaszolnátok Igével alátámasztva pár kérdésemre? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kedves gyülibe járók, nem rég tértem meg (felismertem egy súlyos bűnt az életemben), olvastam már az Újszövetséget, mégis vannak kétségeim a gyülekezet teológiájával kapcsolatban. Kérlek, Igével alátámasztott válaszokat mondanátok a következő kérdéseimre:


1. A Hit Parkban lévő ültetés rendje: állítólag igei alapja van, amikor Jézus tanított, valahogy, valamilyen sorrendebn leültették az embereket. Mi az alapja a gyülekezetben az ültetésnek, miért különleges az ha valaki első sorba kerül? Jézus nem azt mondta igyekezzünk kerülnia főhelyeket, miért fontos egyáltalán ez egy Istentisztelet szempontjából? Mik azok az írott és íratlan szabályok, ami miatt megy az ültetés? (Én személy szerint soha nem szeretnék fő helyre kerülni).


2. Szent Szellemmel való betöltekezés: Ismerem a Biblia kegyelmi ajándékról szóló tanítását. Pál apostol a prófétálást tartotta nagyobbra, és utasította a Korinthusi gyülekezetet a lelki ajándékok rendben történő használatára. Azt is írja, hogy mindenki különböző ajándékokat kaphat: ki a hit, ki a nyelvek magyarázása, ki a nyelveken szólás, ki a tanítás stb. ajándékát. Minden hívő a nyelveken szólás ajándékát megkapja, vagy esetleg más lelki ajándékokat kap? Szent nevetés, Szentlélektől való megrészegedés? - Ezek a fogalmak az Igében is előfordulnak? (Hozzá teszem otthon betöltekeztem, mikor megbántam bűneimet, éreztem Isten jelenlétét).


3. Párválasztás: azt tudom, hogy a gyülekezetből kell választani párt (Hitetlenekkel ne legyetek felemás igában), de mi a helyzet más Bibliai alapokon működő gyülekezetekkel, ha valaki onnan ismer meg valakit? Krisztus teste az EGYHÁZ több gyülekezetből tevődik össze. Szintén hallottam egy fajta társkereső szolgálatrtól: ha párt szeretnél be kell adnod az önéletrajzod, és a hozzád illő jelöltekből választhatsz párt, ennek mi az Igei alapja? Egyáltalán kötelező-e megházasodni? Mi a helyzet Pál apostol cölibátust előtérbe helyező ajánlásával? "A szaporodjatok és sokasodjatok" törvény, aminek engedelmeskedni kell, vagy Újszövetség idejére nem vonatkozik, élhet az ember egyedül is, ha bírja. Rémtörténeteket hallottam: hogy pásztorok beleszólnak a párválasztásba, ennek is az Igei alapja kéne.


4. Bukott angyalok, démonok, tisztátalan lelkek: Igen a bukott angyalokról ír a Biblia, a Sátán körbe jár, hogy elnyelje a hívőket. A keresztény élet harc, igen harc a kísértéseink ellen. De ez azt jelenti, hogy démnonokat kell látni mindenhol? Az ember nem mehet el pl. a busójárásra a családjával? Tényleg le kell imáédkoznia a démonokat, ha más valakitől ételt vagy ruhát kap? (Ez utóbbi Pat Robertson válasza volt arra, ha hívő turkálóban vásárol). Igazából a kérdésem, egy hívő bármit tesz, dönt mindig meg kell vizsgálnia a démonokkal kapcsoaltosan, hogy helyes-e. (Hozzáteszem engem is zakalatnaka démonok álmokban és szükségesnek tartom a démon űzést).


5. Tized: Újszövetség idejére mi az Igei alapja?


6. Hitetlenekhez való viszony: nem hivő, nem gyülekezetbe járó, gyülivel ellenséges, esetenként nem is keresztény vallást követő munkatársaimmal miért nem lehet erős és jó kapcsolatom. Áldott jó emberek, segítőkészek és megtérésem előtt is hálát adtam Istennek, hogy jó környezetbe, jó emberek közé kerültem. Viszont, aki pattronál a gyülekezetben azt mondja, hogy a gyülekezet tagjaival töltsek több időt. Pro és kontra igék jutnak eszembe erről ("Szeresd felebarátodat, mint magadat" illetve "Mi köze az igazságnak a sötétséghez".) Természetesen nem jelenti azt, hogy egyet értek a nem hívők parázna életmódjával, de nem ítélem el őket, mert én is voltam (vagyok) olyan sőt bűnösebb mint ők. Tudom, hogy egy hívő embernek meg kell húznia a határokat és nem vehet részt a világ dolgaiban, szeretetében, de az emberek felé a szeretéetét ki kell muatatnia. Itt nem is igei, inkább gyakorlati választ kérnék. Mi a helyzet a barátaimmal?


7. Alkohol fogyasztása mértékkel?

Politikai vélemény? Egyeznie kell a gyülivel?

Világi zene, film? Még dicséretek mellett is tilos nézni, hallgatni.

Világi érdeklődési kör, hobbi: szeretem a vasutat, a földrajzot pl. utazás blogokat olvasni, Asimov könyveit.

Egy keresztény embernek az életéből ezek, mind kiesnek? Vagy az Úrra szánt idő mellett, megmaradhatnak?


Válaszaitokat nagyon köszönöm. :)



2014. febr. 20. 10:13
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
73%

Mielőtt lépre mennék, és ha valóban gyülis vagy, -bár eléggé provokatívak a kérdéseid, -szóval ha tényleg gyülis vagy akkor:

-gyülisek nem írnak ki ide kérdéseket, főleg nem ilyeneket, amikhez hasonlókat inkább ellenséges érzületűek tesznek.

-erre van a kezdőknek bibliaiskola, hogy kicsit művelődjetek. Ott felteheted a kérdéseid egy baráti, oldott légkörben, biztonságosabb környezetben és nem adsz lovat mindenféle szedett-vetett embernek, akik csak azért járnak fel ide, hogy nyelvüket élesítsék rajtad és a gyülekezet felett.


Legtöbb dolog egyébként amit írtál, kifejezetten hibás, kritikus nézőpontból van, nélkülözve Isten szeretetét és az emberek szeretetét. Mintha a kákán is csomót keresnél, olyanok a kérdéseid.

Mintha tanítanál is egyben, pedig nincs meg hozzá a tudásod, csak csapkodsz össze-vissza.

Le kellene csillapodnod és még sok-sok mindent tanulni.

Lehetségesnek tartom a következő bűnfelismerésed épp a kritikus szemléleted lesz, ha ott maradsz, vagy pedig eltérő ösvényen fogsz járni.

2014. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves Előző!


Nem régóta járok a gyülekezetebe, aki patronál, vele ritkán találkozom. Nem szántam provokációnak a kérdéseim, anonim oldal bárki kérdezhet és gyülisek is szoktak válaszolni. Első benyomások között voltak ezeki, de azt hittem nem titkolunk semmit a külvilág elöl, most ezekre itt miért ne lehetne tőletek választ kapnom. Hiszek Istenben és Jézus váltságáldozatában, de kritikus és óvatos vagyok a gyülekezeteket illetően. Megkérdezem majd az ismerősöm is, de azt hittem ti gyülisek is előbb tudtok ezekre a kérdésekre válaszolni.

2014. febr. 20. 13:06
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Ezeket a kérdéseket egyenként kellene feltenned, mert már a kérdés is hosszú. Hogyan szándékozod átlátni a kérdésözönre érkező válaszkavalkádot?


Az ültetésre válaszolok. Nincs jelentősége annak, hogy az ember hol ül le Istennek a jelenlétében. A lényeg az, hogy ott legyen. A hite által az ember sokkal jobb helyzetbe kerül, bárhol is ül, vagy áll, mint az, aki hit nélkül, vagy szellemileg megelégedve ül az első sorban. "Mert jobb egy nap a te tornácaidban, hogysem ezer másutt; inkább akarnék az én Istenem házának küszöbén ülni, hogysem lakni a gonosznak sátorában!" (Zst 84,11) A Gyülekezetben rendnek kell lennie, ezért van bizonyos ültetési rend. Ennek azonban nincs olyan nagy jelentősége, mint amekkorát tulajdonítasz neki. Előre a vezetők ülnek leginkább, akik valamilyen területen szolgálnak. Mivel a Gyülekezet országos, sokan vannak jelen a Hit Parkban a vidéki gyülekezetekből is. Az elől ülők többsége lelkész, vagy zenész. De nem kizárólagosan, és az sem igaz, hogy ők magasabb kasztot töltenének be, ezért nem elegyednek a pórnéppel. A gyülekezetek vezetői napi kapcsolatban vannak a tagokkal, nem csupán a mikrofonon keresztül érintkeznek a nyájjal. Úgyhogy elöl ülni jobb, de hátul ülni sem rossz. Annak idején, amikor még a Folyondár utcában volt a Gyülekezet, a színpaddal szemben, legfelül, a karzaton szerettem állni, pedig amikor kint harmincöt fok volt, akkor ott legalább negyvenöt. A BS-ben is szerettem a magas helyeket, pedig azok távolabb is voltak, mégis áldást tudtam venni.

2014. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs igei alapja, itt így szokás. Máshol meg máshogy. Bizonyos helyek valóban fenn vannak tartva bizonyos szolgálatok résztvevőinek, a hátsó sorok a kisgyerekesekéi, de egyébként a legtöbb helyre az ül le, aki előbb odaér.Én sehol nem hallottam, hogy Jézus idejében "valamilyen sorrendben leültették az embereket."


2. Ezt nem tudom.


3. Nem igaz, hogy a gyülekezetből KELL házasodni. Praktikus okokból a legtöbben innen szoktak, illetve az sem hátrány, ha a házasfelek nem két különböző gyülibe járnak, de senkit nem rúgnak ki azért, mert mondjuk egy baptistával házasodik. A társkereső szolgálat valóban létezik, de nem kötelező érvénnyel, hanem kizárólag segítő szándékkal, mert komoly probléma volt/van abból, hogy a házasodni vágyók nem találnak egymásra. Az ebben tevékenykedők segítséget adnak, de csak annak, aki kéri, mert magától nem megy. Akinek megy magától is az ismerkedés, vagy momentán nem kíván házasodni, annak nem kell ebben részt venni. A cölibátus szép dolog, de keveseknek megy. Nem tudok róla, hogy bárki párválasztásába beleszólnának, az enyémbe pl. nem próbálták meg.


4. Ez most túl hosszú lenne, de tényleg nem kell mindenben démont látni.


5. Nem írja sehol az Újszövetség, hogy ez a törvény el lett volna törölve. És kapaszkodj meg: így vagy úgy, de mindenhol van tized. A katolikus karizmatikusoknál, a baptistáknál, a Golgotában, mindenhol. Bizony.


6. Személyes tapasztalat: megtérésem után a világi barátaim egy része lemorzsolódott, egy más részük megmaradt. Senkivel nem szakítottam meg hirtelen a kapcsolatot, egyszerűen ahogy telt az idő, némelyekkel egyre inkább távolodtunk egymástól. De ez inkább a korábbi "ivócimborákra" vonatkozik, az értékes kapcsolatok megmaradtak. Az jó, ha van lehetőséged keresztényekkel sok időt tölteni, de szélsőséges eseteket leszámítva nem kell eldobnod a világi barátaidat. Majd alakítja ezt Isten magától.


7. A gyülisek jó része nem fogyaszt egyáltalán alkoholt, de ettől még szabad. Szélsőséges véleményt lehetőleg egyik irányba se képviselj, de ismerek pl. fideszes gyülist.

Ki mondta, hogy tilos világi zenét, filmeket nézni, hallgatni??? Hogy nem szabad világi hobbit űzni??? Ezeket meg kell válogatni (főleg a zenét és a filmeket), de azt állítani, hogy tilos, óriási szűklátókörűségre vall. (Nem mellékesen a gyüli újságjában, a Hetekben rendszeresen jelennek meg filmkritikák, és interjúk világi zenészekkel.)


Remélem, segítettem.

2014. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Szia!

Csak röviden válaszolok, mert sürget az idő.


1.

Akik elől ülnek, azok szolgálók: pásztorok, presbiterek, tanárok, stb., akik megérdemelnek ennyi tiszteletet hogy előre ülhessenek, mert ahhoz teljesítményt is kell nyújtani.

Mindenki nem kerülheti az első sort, különben nem lenne gyülekezet.

Amúgy most a farizeusok ülnek leghátul. :-D Csak vicc volt. Nem tudom mi a bibliai alapja, talán valaki majd megírja.


2.

Minden hívő megkap(hat)ja a nyelveken szólást, csak hit kérdése. A Szellem megnyilvánulásai nem ajándékok, csak látható hogy fújja a szél a leveleket. Jézus is került extázisba, és a 120 tanítvány is részegnek tűnt a Szellem kitöltésekor.


3.

Más gyülekezetbelivel is lehet házasodni, csak ne a türelmetlenség és az érzékek vezessenek, hanem a Szellem. Ha kéred megmutatja Isten a házastársad.

Nem lett kötelezővé a cölibátus, sőt a püspökök egyfeleségűek kell legyenek.


4.

A démonokat nem kell figyelmen kívül hagyni, de nem is kell felmagasztalni őket, hogy állandóan róluk gondolkodj, meg azokat keresd mindenkibe-mindenbe. Van szellemvilág ami akadályozhat esetleg, de Te uralkodsz már az életben Krisztus által. Használd a hatalmat. (Este is)


5.

Tizednek nem Úsz-i alapja van, hanem a törvényadás előtti, még Ábrahám a hit atyja volt az első tizedfizető. Mindenféle parancs nélkül, hitből fizette a tizedet. Most sincs parancs vagy elvárás, hanem ez csak Rád és Istenre tartozik.


6.

Legyél nyugodtan a barátaiddal. Én egyetlen barátommal sem szakítottam meg a kapcsolatot. De tudod kinek kell tetszeni akkoris ha Velük vagy? Na emiatt valószínű ők fognak vagy eltávolodni, vagy megtérni. Nem kell lerohanni senkit a hiteddel, de lehetetlen az is, hogy ugyanazokat megcsináld velük mint eddig. Persze most magamból indultam ki, és nem biztos hogy Te a baráti köröddel ugyanilyen erkölcsi szinten éltek mint ahogy én tettem. Ha észre fogják venni hogy valami történt Veled, akkor nem kell titkolózni, vagy szégyellni a hited. Ha pedig egyáltalán nem veszik észre, akkor lehet hogy még változtatni kell az életmódodon.


7.

A részegesség bűn, a hobbi nem bűn. Sok barátod nem lesz a gyülibe ha a J*bbikkal szimpatizálsz, mivel az antiszemitizmus bűn. A többi párt magánügy. Világi zene nem bűn, de rengeteg keresztény zenei műfaj van, és nagy választék. Biztos találsz az izlésednek megfelelőt. Filmeket én is nézek néha, de azért ne legyél mindenevő. :)

2014. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

csupán kíváncsiságból olvasgattam a komentárjaitokat, a kérdés nem nekem van címezve, tehát nem akartam írni semmit sem.


De a 4-es feleletét muszály megjavítani. Nem mindenütt szednek tizedet, például Jehova Tanúinál sem.


Már az elsö századi keresztények sem adtak tizedet, voltak akik mindenjüket eladták és beleadták a közösbe. De ez nem volt kötelezö.


A Mózesi törvény parancsolta a tized adását, de a Mózesi törvény már nem érvényes a Jézus Krisztus halála óta. Ö megkötötte az Új Szövetséget.

2014. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már sokkal több mindent értek. tudom, hogy a Hit gyülekezete sem tökéletes, de nem szabad a hibáit néznem és nem is fogom. Én sem vagyok tökéletes, én sem tudnám jobban csinálni, csak hát régebbről, de kintről is jönnek az előítéletek, és furcsák az ottani szokások. Természetesen istent imádni és dicsérni járok oda, csak fenn akadok apróságokon. Mégegyszer köszönöm a válaszokat. A mélyebb teológiai kérdéseket átveszem az ismerősömmel is.
2014. febr. 20. 22:17
 8/14 anonim ***** válasza:

A tizedfizetéssel kapcsolatban. Úgy látom református honlap. Csak hogy ne vádolj elfogultsággal.


[link]

2014. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sandor76 ***** válasza:
0%

Meg jo ,hogy csak a Tanuk vannak felrevezetve.

Az ultetest,hogy ki hova,ilyet Jezus nem tanitott,sot pont az ellenkezojet.Vagy nem igy van?

2014. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

A démonokkal kapcsolatosan annyit tudok mondani, hogy nem kell mindenben démonokat látni, bár azok ott vannak, hanem Isten országát és annak igazságait kell keresnünk. Sok megtérő egyik legmegrázóbb élménye, amikor felfogja, hogy tényleg létezik a szellemvilág, és felismeri, hogy az kétpólusú. Érthető, hogy sokakat sokkol ez az élmény, és elkezdik kutatni ennek a bibliai hátterét, mert olyan világ tárul föl előttük, amiről korábban nem is tudták, hogy létezik. De sem a démonokkal, sem a gonosz angyalokkal nem lehet elbánni intellektuális ismeretek által, csakis szellemi erővel.


A szellemi erő forrása pedig az Isten Beszéde, Jézus Vére és a Szent Szellem, amelyekről azt állítja János, hogy egyek, ahogyan az Atya, a Fiú és a Szent Szellem is egyek (1Jn 5,6-8). Vagyis nem működnek külön-külön. Ahol működik az Isten Igéje, ott működik Jézus Vére és a Szent Szellem is. Ahonnan ki van tiltva a Szent Szellem kenete, ott nem fog működni Jézus Vére és Isten Igéje sem. A kenetet a bibliai hit hozza működésbe. A bibliai hit pedig az Isten Beszédének a kijelentése által kerül az ember szívébe. Ha az ember birtokolja már Jézus kijelentését egy dologgal kapcsolatban, akkor hittel meg tudja ragadni az adott dolgot, legyen ez akár gyógyulás, akár szabadulás, vagy bármi más, amit Isten megígért az övéinek. A kenet pedig megtöri, összetöri, azaz használhatatlanná teszi a sátáni igákat. Vagyis ahhoz, hogy a démonok elhagyják az embert, nem kell okvetlenül kiűzni őket, elég, ha a hitünk mozgásba hozza a kenetet, amelyik a démonokat kihajítja az emberből. A Biblia által használt "ekballó" pontosan arra a tevékenységre utal, amit a kidobóember is végez, amikor kidobja a nemkívánatos elemeket az utcára. A Szent Szellem megragadja a démonok grabancát, és a megkérdezésük nélkül kihajítja őket. Ennek a működéséhez első sorban nem a démonvilág tanulmányozására van szükség, hanem a hitünk felépítésére, hogy legalább arra legyen hitünk, hogy amikor jön a kenet, akkor a démonok ki fognak menni. Nem okvetlenül szükséges parancsszavakat mondani, azok amúgy is csak akkor hatékonyak, ha működik a hitünk ezzel kapcsolatban, vagy kenetünk van rá. Különben nincs sokkal több hatása, mintha a papagájunk mondaná, hogy "Gyurika szép". A Pál testéről a betegekhez elvitt textíliákon levő kenet is kihajította a démonokat az adott emberekből külön parancsszó nélkül is. Ráadásul a kenet számára mindegy, hogy csupán egy mezei betegségről van szó, vagy gonosz szellemről: felismeri, és aszerint bánik el vele.


Mindezzel egyáltalán nem akarom azt mondani, hogy a démonológia tanulmányozása hiábavaló időtöltés, egyáltalán nem az. De józannak kell maradni, és egészséges módon kell viszonyulni a kérdéshez. Ne adjunk a démonoknak túl nagy publicitást, de ne is tagadjuk a létezésüket! Ne foglalkozzunk a démonokkal többet annál, mint amennyit kell, de ne sajnáljuk az időt és az energiát, hogy annyit azért foglalkozzunk velük, amennyit kell! A démonokkal való elbánás kulcsfontosságú, de nem tartozik az alaptanítások közé, bár érintőlegesen azért összefügg velük. Azt sem állítom, hogy adott esetben nem kell szóval, akár órákon át űzni a démonokat valakiből, akár saját magunkból. De legyen a Szent Szellem vezetése a dolog mögött, különben jobban tesszük, ha démonűzés helyett inkább a hitünket fejlesztjük az Ige által, és hosszú távon tartósabb gyümölcseink lesznek. Az sem elhanyagolható tény, hogy sokan olyasmit várnak a démonűzéstől, amit nem képes megadni. A démon eltávolítása ugyanis még nem jelenti azt, hogy az ember személyisége meggyógyult és föl is épült. A démonok eltávolítása csupán a kezdet. Ahhoz, hogy a szabadságban járni tudjunk, nem elég megszabadulni a démontól, de szükségünk van az új természet és a Szent Szellem munkája által felépülő erős jellemre is, ami mindenképpen időt, és munkát igényel a részünkről is. Van Derek Prince-nek még egy fontos és kijózanító megállapítása: A testet, azaz az ó embert nem lehet kiűzni, a démonokat pedig nem lehet megfeszíteni. Ahhoz, hogy a megfelelő gyógymódot alkalmazhassuk, be kell azonosítani, hogy a konkrét szituációban miről is van szó. Az sem ritkaság -sőt-, hogy a démonok tevékenysége összefonódik az ó emberrel, ezért a szabadulás és az ó ember megfeszítése csak egymással párhuzamban képzelhető el.

2014. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!