Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha tudom/látom, felismertem,...

Ha tudom/látom, felismertem, hogy Isten makacsul a pokolra akar küldeni - vagy inkább MÁR oda küldött -, és megvonta Tőlem a szeretetét, akkor van értelme még Nekem a véges földi élethez, vagy jobb mielőbb szembesülni a pokollal?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 14:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%

Isten irgalma végtelen. Fel kell ismerned, szeret. Ennek a nem felismerése a pokol(i állapot) A felismerése a mennyei állapot.

A pokol nem egy hely, nem 'itt' 'ott' 'amott' van: állapot. Ahogy a mennyek országa is.

Világosan megmondatott, Lk 17,21:

Akkor így szólt: »Mihez hasonló az Isten országa, mihez hasonlítsam?

Nem fogják azt mondani: ‘íme itt van,’ vagy ‘amott’. Mert az Isten országa tibennetek van.«

2015. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
96%
Isten nem vonja meg senkitől a szeretetét, ha úgy érzed pokolra való vagy, akkor tegyél ellene, hozd helyre, soha nem késő megváltozni.
2015. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Egyrészt : [link]


Ezek után, öööööö..... hát igen, hoppá, felteszem a kérdést, hol az igazság? Hmm, hát sok nincs, 90% fölötti valószínűséggel ezt szerintem Te is tapasztalod. Vagy : sikerült ezt valahogy magaddal elfeledtetni, ebben az esetben egy fél fokkal szerencsésebb vagy.


Egyébként igazad van, pokoli állapot, csak ez ellen tehetek valamit? Ööööö..... KRVÁR@ NEM! Ha próbálok is, Isten azt úgy szépen negálja, megakadályozza.... miért is jó neki, nem tudom.

Kb. a szabályszerűség annyi, amikor 3-an kínoznak agyon egy 11 évest... már a gyilkosság ötletének megfogantatásának pillanatában esélye sem volt.

2015. jan. 10. 14:28
 4/42 A kérdező kommentje:

"ha úgy érzed pokolra való vagy, akkor tegyél ellene, hozd helyre, soha nem késő megváltozni"


Felismerés fogalmát ismered? Kicsit olvass vissza, úgyis csak 3 sor.

2015. jan. 10. 14:30
 5/42 anonim ***** válasza:
80%
Keress olyan Istent aki szeret! Ami le van írva az még nem feltétlenül van is úgy ...
2015. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

"Keress olyan Istent aki szeret!"


Hhh! Ezt most nem értem.

Logikus : egyféle Isten létezik, a többi objektíven annyit ér, mint a Benedek Elek meséiből a hétfejű sárkány.

Magyarán hülyíthetem én magam a kereséssel, de attól még AZ az Isten létezni fog. Döntései ellen pedig.... hát ugye, nem szólhatunk, és ne is merjünk szólni, mert akkor Ő odavág.... ugyebár.

2015. jan. 10. 14:39
 7/42 anonim ***** válasza:
89%
kérdező. e világ Istene jelenleg sátán. miként Jóbot, ugy téged is, és engem is arra próbál rávenni, hogy tagadd meg Istent. ezt állítja:Jehova ekkor ezt mondta Sátánnak: „Honnan jössz?” Sátán így válaszolt Jehovának: „Bejártam a földet, ott jártam-keltem.” 8 Jehova erre így szólt Sátánhoz: „Felfigyeltél-e szíveddel Jóbra, az én szolgámra? Nincs hozzá hasonló a földön. Feddhetetlen és egyenes ember, féli az Istent, és kerüli a rosszat.” 9 Sátán így válaszolt Jehovának: „Talán a semmiért féli Jób az Istent? 10 Nem te emeltél-e sövényt köréje, a háza köré, és mindene köré, amije csak van mindenfelé? Keze munkáját megáldottad, jószága pedig megszaporodott széles e földön. 11 De nyújtsd csak ki a kezed, kérlek, és nyúlj hozzá mindenhez, ami az övé. Vajon nem fog-e szemtől szemben megátkozni téged?” 12 Jehova erre így szólt Sátánhoz: „Íme, mindene a kezedben van. Csak őrá magára ne nyújtsd ki a kezed!” Így aztán Sátán eltávozott Jehova színe elől. midehhez tegyük hozzá, hogy a Teremtő nem nyújtotta ki a kezét Jóbra, hanem azt mondta sátánnak:„Íme, a kezedben van. Csakhogy a lelkére vigyázz!" hozzá kell tenni, hogyha valakinek a kezébe adsz valamit, nem feltétlenűl kell azt neki szétverni, akár vigyázhatna is rá, és védelmezhetné is. mindezzel sátán lelki állapota került mindenki által láthatóvá az egekben, és sajnos ennek a lelkiállapotnak a levét iszod te is, és én is. Jób is azt hitte, Isten teszi ezt vele, nem csoda hát, ha sokszor mi is azt hisszük. azonban sátán az, aki mindannyiunkat félre akar vezetni, ráadásul ő nem is tudja visszafordítani az általa okozott kárt. azonban a Teremtő képes arra, hogy feltámassza a halottakat, mi több, vágyik is erre. Jézus felhívta a figyelmünket, hogy vizsgáljuk az írásokat, mert ha nem, könnyen becsaphat minket sátán. mindenkinek ezt tanácsolom, miközben én magam is törekszek erre.
2015. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Ozmium42 ***** válasza:
65%

"Logikus : egyféle Isten létezik, a többi objektíven annyit ér, mint a Benedek Elek meséiből a hétfejű sárkány."


Mi van, ha nincs egy se?

2015. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
39%
véletlenül nem lesz egy jól müködő valami, és föleg nem lesz képes reprodukálni magát. máskülönben a pénztárcámban nem csak egy pénz lenne már régóta, vagy 2, hanem még sok kicsi is, akik felnőnének idővel, és újjabb kicsiket csinálnánk. vagy lehet, hogy azonos nemű a 2 pénzem, és ezért vagyok csóró? szóval: a semmiből nem lesz soha valami, hacsak valaki meg nem csinálja.
2015. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

"azonban a Teremtő képes arra, hogy feltámassza a halottakat, mi több, vágyik is erre"


Óóó, vágyakozik. :) Vágyakozni bezzeg tud.

Mennyire is hihető ez a vágyakozás a >>>MINDENHATÓTÓL<<<??!!


Részemről elégséges lenne már csak annyi, ha a pokol úgy ABLOCK NEM >>ÖRÖKKÉVALÓNAK<< lenne megítélve, KIVÉTEL nélkül. Hah, vágyakozik rá, de eddig - tudtommal - 1 embert nem volt hajlandó kiemelni onnét, teszem azt X év vezeklés után, pedig az ottani szenvedés után kétségtelen, hogy bármelyik ember hajlandó lenne megtérni, megbánni mindent, + amit még kell.

DE NEM, és ugye érjük be mi annyival, hogy "az ítélet örökre elrendeltetett" (most sajnos nem a sátán feletti ítéletre gondolok), és "Bízzunk az istenben".


HOGY BÍZZAK ÉN ABBAN A REJTŐZKÖDŐ, ILLOGIKUS "Mindenhatóban", aki illetéktelenül még a belém vetett bizalmakat is széttörte, azokét is, amikért én rendesen megdolgoztam.

Ember bizalmát tőlem felettéb trükkös módokon elvette, de én bízzak abban, aminek így-is-úgy-is aztán mocsok nagy szívás lesz a vége??!!

Ugyan már?

2015. jan. 10. 15:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!