Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok és vallástól függetlenül, én ott akadok el a vallásos emberek megértésében, hogy én nem látom értelmét ennek.
2010. febr. 7. 15:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Jó érzés hinni abban, hogy van valaki vagy valami, ami vigyáz ránk, akkor is, ha magányosnak érezzük magunkat. És hinni azt, hogy minden jó vagy rossz, ami történik velünk, okkal történik, így a nehézségeket könnyebb elfogadni.
2010. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Két logikai érték van.

-Valami vagy igaz, vagy hamis.

Vagy;

1- van Gondviselés

2- vagy minden a véletlen műve

2010. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 ceri ***** válasza:
63%
Én ugyan nem vagyok vallásos, de hiszek abban, hogy van az embernél sokkal fejlettebb létforma, amit istennek nevezhetünk. Nem tartom valószínűnek, hogy ő teremtett minket (bár nem kizárható), sőt azt sem hiszem, hogy minden egyes emberi egyed életét, cselekedeteit számon tartaná. Mégis úgy érzem, hogy isten törvényei kiállták az idő próbáját (több ezer év). Gondolok itt nem csak a kereszténységre, hanem a különböző (de egymással eléggé összhangban lévő) keleti filozófiákra. Szerintem ezek a világvallásoknak nevezett valamik, ha más-más megközelítésből is, de ugyan arra tanítanak. Lényegük, hogy légy békében magaddal, legyél összhangban másokkal, a világgal, és akkor boldogabb életet élhetünk.
2010. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

A hit.


Christus vincit, Christus regnat, Christus Christus imperat!

2010. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Tehát a vallás értelme számotokra a biztonságot és valamilyen szinten társat is nyújtó de nem feltétlen igaz hit? Elnézést a nem feltétlen igaz hit miatt, de ha valaki az egyik felekezethez tartozik, akkor egy más valaki aki másikhoz, más nézeteket vall. Ha van is isten csak egyiküknek lehet igaza, kivéve, ha a legtöbb vallás ugyanarról beszél máshogy akkor viszont az sem vét aki nem istenekben hisz hanem a tudományban úgymond...
2010. febr. 7. 18:56
 6/25 anonim ***** válasza:
63%

Szögezzük le:

Nem a vallás alapja különbözik, hanem a nézetek. Egy érzés a hit, amikor tényleg boldog vagy, hogy van Isten, amely semmielyen boldogsághoz el nem mondható.

2010. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy számít, hogy kinek van igaza. Hisz ezért nevezik hitnek. Ha lenne bizonyíték bármilyen feljebbvaló létezésére, akkor az már tudás lenne és nem hit. A lényeg, hogy valamibe tudj kapaszkodni. Egyébként szerintem is ugyanarról szól a keresztény és a többi keleti vallás is (az egyistenhívő vallásokra gondolok főként), csak máshogy közelítik meg.
2010. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes, komoly válaszokat! : )
2010. febr. 7. 22:31
 9/25 ceri ***** válasza:
50%

"akkor viszont az sem vét aki nem istenekben hisz hanem a tudományban úgymond..."


A vallások a lélekről, morálról szólnak elsősorban. Tehát az emberről, annak "helyes" viselkedéséről. A tudomány pedig az anyagi világ megismeréséről, ill az ismeretek hasznosításáról. A tudomány tehát sok mindent adhat (autó, internet, meghosszabbítja az életünket, stb), de ezek lényegében csak mennyiségi dolgok. Hiába van autónk, élünk 100 évig, van rengeteg pénzünk, ezek nem garantálják, hogy boldogok is leszünk. A vallások - bár különböző megközelítéssel és hangsúlyokkal- az egyén és társadalom szintjén és viszonyában erre kínál utat. Most ne foglalkozzunk azzal, hogy pl. a kereszténység sokszor tévúton járt. Ateisták sokszor hivatkoznak az egyházak bűneire, elhajlásaira, megkérdőjelezve ezzel az eredeti célt. Ez persze logikailag sem helytálló. Hiszen mikor a keresztény egyház nevét, befolyását adta a hódításokhoz, erőszakos térítéshez, inkvizícióhoz, stb, pontosan Jézus tanításával ment szembe. Tehát vagy Jézus tanításai vagy az inkvizíció volt helyes vagy helytelen. Az emberiség Jézus mellett döntött, mégis nagyon sokan az inkvizícióval akarják cáfolni az ő tanításait.

Másrészről isten vagy tudomány? Miért vagy, mért nem és...? Ez tipikusan körte és alma kérdése. Egyik nem zárja ki a másikat, csak a dogmákban gondolkodó szűk látókörű emberek agyában (álljanak azok bármelyik oldalon is).

A tudomány istenről semmit sem tud mondani, mert megismerésének határa a mi univerzumunk határáig terjed. Ez is csak egy maximális lehetőség. Tehát a tudomány számára isten nem létezik, és nem is létezhet (ha ő nem a mi univerzumunk szülötte). De a tudomány ma már nem állítja, hogy csak a mi univerzumunk van, sőt valószínüsiti, hogy a nagy bumm előtt is kellett valaminek lenni, mert a semmiből nem jöhetett létre valami. Jelenleg a tudomány egyik ága -a kvantumfizika- ott tart, hogy a világ nem írható le a 4 tér-idő dimenzióban. A helyzet hasonlít ahhoz, mint amikor rájöttünk, hogy a newtoni törvényekkel kozmikus méretekben nem sokra megyünk. Tehát ha akár 1 új dimenziót is beiktatunk - mint a valóságot pontosabban leíró dolgot- a rendszerbe, máris feloldódik isten és a materializmus közti ellentmondás.

2010. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
egy jobb elet.
2010. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!