Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek a szcientológusok bármire...

Ezek a szcientológusok bármire képesek?

Figyelt kérdés

[link]


Azért az ilyen mocsadék embereket örökre el kellene zárni a külvilágtól?

Hogy képzelik hogy csak úgy elveszik más ember szabadságát mert ők hisznek valami kitalált dologban?

Ezek honnan vették az alapokat a kommunistáktól?



2015. jan. 22. 19:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%

Ezek még Sztálin kommunistáitól is sokkal rosszabbak!

Vannak nyugati országok, ahol betiltották a működésüket. Nálunk sajnos, nem. Nekik köszönhető, hogy sok pszichiátriai kezelésre szoruló beteg nem kap orvosi kezelést, mert lebeszélik róla a hozzátartozókat.

2015. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%

Az egyik legundorítóbb szekta, ráadásul mindenféle vallási alap nélkül. Egy anarchista szervezet, akik minden törvény felett állónak hiszik magukat, és úgy élnek, mint a középkori kiskirályok, jobbágyokkal, udvartartással, stb. Az egészet a hatalomvágy, a mások feletti uralkodni vágyás, az egoizmus totális kiélése tartja egyben, kb. erről szól a "filozófiájuk" is. Emellett persze egy maffia módszerekkel működő pénzügyi vállalkozás is, amit vallási köntösbe burkoltak.

A kérdésre: Igen, bármire képesek.

2015. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
Én személy szerint nem betiltanám,hanem büntetném és üldözném.Csak és kizárólag ártalma az emberiségnek.Ezekhez képest a többi vallás felüdülés.
2015. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 T. Zoltán ***** válasza:
12%

Próbálok mindnyájatoknak válaszolni.


Egy újság megírt egy történetet, ami az újságírókat ismerve, vagy igaz vagy nem. Ez egy ember története. Nem az egész Szcientológiáé. Ha magatokról olvasnátok az újságban, vagy egy számotokra kedves csoportról valami rossz hírt, valószínűleg azt mondanátok, hogy össze vissza hazudnak. Most egy olyan szervezetről olvastatok aminek ha csak a médiát figyelitek, nem túl jó a híre. Az újságírók ebből élnek. Rossz hírek után kutatnak és az felnagyítva megírják tényként. Sajnos az emberek többsége csak a rossz hírekre vevő. Ebből élnek a híradósok is. Nagyon ritkán hallotok jó híreket a tv-ben, vagy a rádióban és olvasni sem nagyon lehet pozitívat az újságokban. Pedig sokkal több jó dolog történik a világban mint rossz. Mégsem arról írnak. Ebből élnek. A rossz hírekből.


A Szcientológiát nem tiltották be sehol, sőt egyre több országban ismerik el, mint jobbító vallási csoport. Nagyon sok helyen segítenek a katasztrófáknál, az önkéntes lelkészeik. Harcolnak az emberi jogokért, a drogok ellen és az oktatás rendbehozásáért, ami ha megnézzük azért megérdemel némi rehabilitációt.


Megértem, hogy ennyire felháborodtatok. Én is felháborodtam amikor elolvastam ezt a cikket. Én azért, mert megint elhitettek egy hazugságot az emberekkel, úgy hogy észre sem vették. Mint írtam ebből élnek az újságírók és néhányan vér profin csinálják. A kormányok a legtöbb országban támadják a Szcientológiát, mert amiért harcolnak az ellentétes a legtöbb kormány céljaival. Ha igaz lenne a hír az újságban, akkor ezt kihasználva rég eltörölték volna a Szcientológiát mindenhol. Már csak ez megér egy misét. Olyan törvénytelenségeket ír le a cikk, amiért a legtöbb országban börtönbüntetés járna. Arról viszont nem ír, hogy valakit is felelősségre vontak volna. Itt kicsit sántít a sztori.


A pszichiátriára kitérve kicsit. Nem a pszichiátriát ellenzi a Szcientológia. Csak azokat a módszereket amiket használnak. Az elektrosokkot, a Prefrontális lobotómiát (Ami a homloklebeny végleges roncsolása és zombivá teszi az embert). Ezeket a pszichiátria a mai napig használja "gyógyítás" címén. A sok tudatmódosító szerről nem is beszélve, amit már nem ritka esetben 0-6 éves korig is felírnak. Igen 0-tól. Ha a módszerük olyan lenne, hogy tényleges gyógyultakat tudnának felmutatni, nem csak lecsendesített embereket, öngyilkosok tömkelegét, akkor nem lenne velük baj. Csak rá kell nézni egy pszichiátriai kezeltre és rögtön rájössz, hogy miért beszéljük le az embereket a kezelésükről. Végleges károkat okoznak embereknek és gyógyításnak hívják. Kérdem én, ha valakinek szétsütik az agyát, vagy kivesznek egy darabot belőle, amitől zombivá válik, akkor mivel több mint egy halott ember. Valójában megölik őket és gyógyításnak állítják be. Szerintem te sem szeretnél bekerülni oda.

2015. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

T. Zoltán elfogult válaszaidra nem vagyok kíváncsi!

Amúgy meg Oroszországban felszámolták a Szcientológiát szektát Németországban pedig nem működhet egyházként csak üzleti vállalkozásként.

2015. jan. 26. 22:52
 6/39 A kérdező kommentje:
Amúgy meg hogy egy vallás vallás legyen az országban kell kemény 100 ember és úgymond "elfogadják" vallásként...
2015. jan. 26. 23:02
 7/39 anonim ***** válasza:
83%
T. Zoltán! Neked is szétsütötték az agyadat és kivettek belőle egy (nagy) darabot!
2015. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 T. Zoltán ***** válasza:
18%

Kedves kérdező!


Oroszországban a világ egyik legnagyobb Szcientológia egyháza van Moszkvában. Németországban pedig sorra nyílnak a Szcientológia egyházak. Berlin, Hamburg, Stb. Itt egy link ahol megtudod nézni, hogy az Európai Unióban és más országokban, hogyan és hol létezik a Szcientológia egyház. Mielőtt leírsz valamit, legalább nézz utána, hogy hiteles lehess.


[link]


Azon kívül, elfogultnak mondasz. Egy idegen ország vad idegen újságíróját, meg hiteles forrásként fogadsz el. Érdekes. Én Szcientológus vagyok egy jó pár éve, tehát első kézből tudom az információkat. Az az újságíró elképzelhető, hogy még csak nem is járt Szcientológia egyház közelében. Őt hiteles forrásként elfogadod, engem meg elfogultként emlegetsz. Teljesen logikus és ésszerű hozzáállás.


Kedves hozzászóló!


Mi alapján ítélsz meg és mondod azt, hogy kivették az agyam egy nagy darabját. Nem ismersz, nem tudod, hogy miket csináltam meg eddig az életem során. Személy szerint segítettem több árvíznél a katasztrófa elhárítóknak, voltam Japánban a cunami után, hogy ott is segítsek a rászorulókon és a mentőalakulatoknak. Ezt mind a Szcientológia egyház finanszírozta. Napi 14-16 órát dolgoztam azon, hogy minél hamarabb helyreálljon a rend ezeken a helyeken. Ez szerinted azért volt, mert kivették egy darabját az agyamnak? Ha az ember csak akkor segít társain önzetlenül szerinted ha kivették az agya egy részét, akkor nagy a baj valahol vagy a te készülékedben vagy az enyémben. Én személy szerint szeretek segíteni másoknak, ha bajban vannak. Ha ez egy elmebetegség szerinted, akkor én elmebeteg vagyok. Ennyi.

2015. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

"Franciaországban 2009 őszén nem jogerősen 600 000 euróra büntették az egyház két helyi szervezetét a hívek anyagi tönkretétele, valamint gyógyhatásúnak mondott szerek engedély nélküli forgalmazása miatt, és a két szervezet csak azért kerülte el a feloszlatást, mert a bíróság veszélyesebbnek tartotta volna, ha tevékenységüket illegalitásban folytatják."

-----

Hubbard többször is tett olyan kijelentéseket, melyek szerint a vallásalapítás jó anyagi befektetés.Ezek közül az egyik legismertebb az 1940-es évek végén egy New Jersey-i sci-fi író találkozón hangzott el: Szavanként egy pennyért írni nevetséges. Ha valaki igazán szeretne egymillió dollárt keresni, annak a legjobb módja, hogy alapítsa meg a saját vallását.


Orosz:

[link]


"Németországban a mai napig nem működhet egyházként a szcientológia"


Wikipédia

2015. jan. 30. 07:21
 10/39 T. Zoltán ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező!


Köszönöm, hogy végre tényleg utánanéztél néhány dolognak, mielőtt leírtál valamit. A megosztott cikk tényleg tartalmaz igazságot, miszerint néhány tanfolyamát és könyvét a Szcientológia egyháznak az orosz hatóságok cenzúrázták és nem engedik kiadni és bevinni az országba. Az oroszoknál nem ez az első eset, hogy cenzúráznak valamit. Ez nem azt jelenti, hogy betiltották a Szcientológia egyházat Oroszországban. Egy tanfolyamról van szó a több százból és egy könyvről a sok száz írás közül. A cikk véletlenül sem említi, hogy melyek ezek. Mind a kettő arról szól, hogy hogyan tudod felismerni a burkolt rosszindulatú embereket megad körül. Nem véletlenül ezeket tiltották be. A kommunista ideológia pont ezt csinálja. Azt kommunikálja, hogy segíteni akar és közben mindent megtesz, hogy ne tudj fejlődni. Putyin a KGB vezetője volt. Szerinted milyen módszerekkel került hatalomra és tudja megtartani? Nem csoda hát, hogy pont csak ezt a kettőt tiltatta be az országában.


A francia történetről én személy szerint nem tudok semmit, ezért sem megcáfolni sem megerősíteni nem tudom. Azt tudom, hogy minden Szcientológia szervezet, legyen az bármilyen kicsi vagy nagy, önálló gazdasági szervezetnek számít. Ezért ha valamelyik törvénytelenséget csinál és ezt az Amerikai anyaegyház is megtudja, akkor első sorban a vezetőit távolítják el, végső esetben pedig visszavonják a működési engedélyét a teljes szervezetnek. Ezért ha ilyen ritka és extrém dolog történik valamelyik szervezetben, azt nem kell összemosni az egész egyházzal. Ha így teszel akkor abba a fura helyzetbe kerülsz, hogy ha egy magyar lop valahol akkor onnantól kezdve minden magyar tolvaj. Nem hiszem, hogy néhány becstelen honfitársad miatt szeretnéd, hogy téged is becstelenként kezeljenek.


Az a bizonyos mondat, hogy alapíts egyházat, ha meg akarsz gazdagodni, pedig már rég bebizonyosodott, hogy nem L. Ron Hubbard mondta azon az írói találkozón. Volt belőle bírósági ügy Amerikában, rágalmazás és rossz hír keltése miatt és tanúvallomások alapján a bíróság elítélte azt az újságírót aki ezt leírta.


Németországban pedig az, hogy vallási egyesületként működik az egyház nem sokat jelent. Görögországban a Római Katolikus egyház is vallási egyesületként működik csak, mert a helyi törvények csak a Görög Katolikus egyházat ismerik el vallásként. Ez még nem azt jelenti, hogy a Görög Katolikus egyház nem lenne vallás.


Ha van kérdésed, nyugodtan írd meg. Szívesen segítek kitisztázni. :)

2015. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!