Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A valláskritika témakörben...

A valláskritika témakörben mozgolódók miért nem képesek néhány újdonsággal megreformálni a topikot?

Figyelt kérdés

Szinte az összes kérdés néhány alap tipológiából indul ki csak mindig máshogy fogalmazzák meg őket.


1. Ellent mondások a bibliában.


2. Isten nem is jóságos.


3. A biblia ellent mond a tudományos eredményeknek.


4. A bibliai erkölcs már idejétmúlt, vagy maguk a keresztények az erkölcstelenek és csak álszenteskednek.


Már jó ideje a kreativitásnak még csak legapróbb szikráját sem lehet felfedezni.

Ami itt megy nem más mint a már jól bejáratott gondolatok arroganciája.


És ezt ne provokálásnak vegyétek, hanem mint valláskritikusok kritikája.



2014. márc. 21. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerinted milyen újdonsággal lehetne feldobni a témát?

Mellesleg a vallás nem csak a kereszténységből áll.

2014. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

5. A Biblia valószínűleg hamisítvány, ami csak a babiloni fogság után irodott.

Mi új kéne? Már több mint 1000 éve foglalkoznak a bibliakutatással, és csak ezt az ötféle kérdést találták, de ez az öt mindent leír.

.....

isten nincs, ördögök nincsenek, pokol nincs, meny nincs, lélek nincs, mert nincs rájuk szükség pont.

2014. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit akarsz reformálni rajta? Ha a vallás hibái változatlanok, akkor nem kritizálhatjuk olyasmiért, amit nem tartalmaz.
2014. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha óhajtod, ezentúl mindent dicsérni fogok.

Példa:

Milyen klasszul kócosak és slamposak a Jehova Tanúi.

Annyira príma dolog, hogy mindig csak Istenen jár az eszük, még a tudománnyal sem törődnek.

Vagy

Mennyire boldog voltam, amikor odaégett a vasárnapi kacsasültem, az udvarias szabadközás közben, a JT től való elköszönés kapcsán, így legalább alacsony marad a koleszterinem.

esetleg:

Imádom, hogy sok vallásos megkérdőjelezi az evolúciót és a világ keletkezését, a nagy bummot. Így bármennyire tudatlan és ostoba ember vagyok, mégsem én vagyok a legbutább a világon.

Csináljam így?

Felőlem...

2014. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tessék egy új:

Szerintem a Bibliát nem isteni kinyilatkoztatásra írták, mert nincs benne a lencsefőzelék és a lencseleves receptje, de mivel a világegyetem legfelsőbbrendűbb étele a lencsefőzelék és a lencseleves, ezért a Bibliának is tartalmaznia kéne a lencseleves és a lencsefőzelék receptjét, mert még Istennek is illik tudni, hogy a lencseleves és a lencsefőzelék a világegyetem legfelsőbbrendűbb étele. Szóval a Bibliát csak a zsidók írták isteni sugallat nélkül, mivel ők a pénzen nem szeretnek semmit, még a világegyetem legfinomabb ételeit a lencselevest és a lencsefőzeléket sem. Sőt a zsidók első igazi ősapja(Jákob) a vörös lencsefőzeléket - a világegyetem e tökéletes ételét - Ézsaunak adta az elsősszülőt jogért cserébe - amivel jó sok pénz járt. Ha szerette volna a lencsefőzeléket, akkor ő ette volna meg, és hagyta volna Ézsaunak a elsősszülőt jogot és vele együtt a sok love-t. Szóval a zsidók nincs honnan tudják, hogy a lencsefőzelék és a lencseleves a világegyetem legfinomabb étele, de Istennek - ahogy magáról állítja, mindentudó - illik egy ilyen csekélységet tudni, és ha ő illette volna a Bibliát, ahelyett a rakás zagyvaság helyett sugallhatta volna a lencseleves és a lencsefőzelék receptjét. Erre jó alkalom lett volna a Máté evangéliumának első része, ahol tizenhat részen keresztül sorol olyan neveket, amelyeket normális ember még kiejteni sem tud, vagy az Énekek éneke - ahol azt meséli el az értelmi szerző, hogy milyen jó a punci, milyen az ideális nő.

2014. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor én leszek a valláskritikusok kritikusának a kritikusa.

A vallásokat többezer éve változatlannak akarják hinni, kevés a változás, ahol változtatgatnak, hitelét veszti. Nincs újra felfedezés, csak beleájulás, kritikai érzék elvesztése. A téma tehát örökzöld. Nemcsak a Bibliát lehet kritizálni, hanem a vallásba beleájuló pszichológiai hozzáállását a valláshoz és a világhoz. Ez elég nagy terület, mindig vannak új kérdések.

Kevés kreatív kérdést találsz, vagy zavar a vallásos emberek kipellengérezése, csak jó értelemben persze. Bár sokszor vígjátéki érveken lehet jókat derülni. Akkor mi a problémád???

2014. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!