Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápa megtagadta Jézus tanait?

A pápa megtagadta Jézus tanait?

Figyelt kérdés

Szó szerint idézve (a pápa a Charlie Hebdo ügy kapcsán):


"If my good friend Dr Gasparri says a curse word against my mother, he can expect a punch. It’s normal. It’s normal."


"Ha jóbarátom, Dr. Gasparri káromkodást használ anyámmal kapcsolatban, ütésre számíthat. Ez normális. Ez normális."


Ezzel szemben:

“Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is” (Mt 5:39).


"Ne mondd: bosszút állok rajta" (Péld 20:22). "Ne mondd ezt: Amiképpen cselekedett énvelem, úgy cselekszem ővele" (Péld 24:29). "Ha éhezik, aki téged gyűlöl, adj enni néki kenyeret; és ha szomjúhozik, adj néki inni vizet" (Péld 25:21). "Mikor elesik a te ellenséged, ne örülj; és mikor megütközik, ne vigadjon a te szíved" (Péld 24:17).



2015. jan. 30. 18:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
84%
Ha így van, akkor a józan ész tagadja meg Jézus tanait. Vagy talán valótlant állított? Nem azt mondta szerintem, hogy normális és helyes megütni a másikat, hanem hogy számíthat rá, mert ez így szokott lenni emberek között.
2015. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

#1

De akkor most a józan eszére, vagy az Istenére hallgat a kedves pápa?

A lemondása lenne a minimum ezek után.

2015. jan. 30. 18:51
 3/37 A kérdező kommentje:

Egy szintén katolikus vezető így vélekedik:

"A mai napon a pápa, a Katolikus Egyház vezetője, amelynek magam is a tagja vagyok, helyeselte az erőszakot, mint a sérelemre adandó választ. Alig hittem a szememnek, amikor olvastam. De kimondta. Ott volt fehéren-feketén. [...] Itt van az én Szentséges Atyám, az ember, akinek elvileg az a dolga, hogy a másik orca odafordításának eszméjét hirdesse, és azt mondta mindannyiunknak, hogy üssük arcon azt, aki sérteget minket. [...] Nem akarom sem a pápámat, sem más vallási vezetőt, hogy valaha is az erőszaknak bármilyen formáját helyeseljék. A munkájuk az, hogy a békét hirdessék."


[link]

2015. jan. 30. 18:53
 4/37 anonim ***** válasza:
73%
Miért kell mindent kiforgatni? Amúgy szerintem teljesen jogos volt a muszlimok reagálása, erre a dologra, elvégre kigúnyolták Mohamed prófétát, méghozzá elég durva módon. De nem csak őt, Jézust és egyéb vallási témákat is. Persze a gyilkosság sem helyes, de az ilyen mocskolódás sem az. Ennek ellenére még mindig nem hagyják abba, felháborító.
2015. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Te most értetted, amit írtam? Nem kell válaszolnod, mert láthatóan nem.


Nézd, ha nem kedveled a pápát, azt megteheted anélkül is, hogy belemagyaráznál bármi olyat a szavába, amit nyilvánvalóan nem mondott.

2015. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Prókátor ***** válasza:
96%

Miért kellene lemondania? Nem azt mondta, hogy pofon vágja a kollégáját, hanem azt, hogy pofonra számíthat!

Egyébként, ha az emberek figyelembe vennék, hogy bizony pofon érkezik, akkor talán nem anyáznának annyit és olyan felelőtlenül. Egy ember szelídségével visszaélni a leg gusztustalanabb dolog … csak sokak szerint szórakoztató.

2015. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

#6

De ott van az ige feketén-fehéren. És pont. Az már más tészta, hogy jogos-e a pofon, vagy sem.

2015. jan. 30. 19:00
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Minek írjunk bármit, ha nem veszed a fáradságot, hogy rendesen elolvasd a válaszokat?
2015. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
48%
(reméljük törlik ezt, a mocsokagyú kérdező trágár öklendezését)
2015. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

ez sajnos igy van és ne azért mert haragszik valaki a Pápára vagy sem


Ha valaki ismeri a

biblia szavait, az tudja, hogy nem csak a katolikus egyház fő de sok más egyház sem tartja be ennélfogva betartatni sem tudja azokat amikre Jézus a keresztényeket tanitotta,


A Teremtő azt iratta le a bibliában:

(Róma 12:18, 19) . . .. 19 Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.”


aki egy sérelmet "bosszúval kezel máris Isten jogait magához ragadta, amire nem kapott felhatalmazást.


S egyébként nem csak ebben nem él keresztény életet a Pápa és a hivei sem hanem sok másban sem


Amilyen példát mutat egy vezető olyanok az alattvalói is....

2015. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!