Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus a példaképünk és ő...

Ha Jézus a példaképünk és ő képes volt meghalni értünk, a pápa miért félti annyira a bőrét?

Figyelt kérdés

Hogyan létezik, hogy a papok arról beszélnek, hogy Jézus milyen betyár volt, hisz nem félt a haláltól, kész volt meghalni értünk, míg a pápa 85 évesen annyira félti az életét, hogy néha az emberek közé golyóálló üveggel felszerelt akváriumban mer csak előbújni?


Hiszek Istenben, de nem úgy képzelem el, mint ahogy a bibliában írnak róla. Inkább úgy képzelem mint egy felsőbb erőt, ami hatással van ránk. A vallást nem igazán szeretem pl az ilyesmikért mint amit fent leírtam. Nameg, mert tényleg a pápa 85 évesen aranyba burkolva beszél a szeretetről. Szerintem egy szeretetszolgálat többet segít az embereken, mint a kereszténység. Nem is beszélve, hogy a korrupció ott is az élen van.



2012. márc. 25. 22:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
47%

"Jézus milyen betyár volt" :DD Szerencsere Ö biztosan erti a vicces kifejezesedet. :)


Azert letezik, mert a papa is csak egy ember. (Akit emberek valasztottak.) Jezus pedig Isten, megha emberkent is született le, Istenhez közel maradt.

2012. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Akkor miért is példázódnak mindig Jézussal? Ilyen bláblát, hogy Jézus Isten volt meg minden...nem egy Isten van?


Normális választ vártam...

2012. márc. 25. 22:17
 3/39 anonim ***** válasza:

Szerintem a Vatikán és pápaság intézményének kevés köze van Jézushoz.Egy politikai-hatalmi intézmény. Szerencsére, mivel Isten nem egy egyházhoz tartozik, bárki megismerheti, katolikusok között is van élő hitű.

Azt írod nem úgy képzeled el Istent, ahogy a Bibliában van. Az én kérdésem azok alapján gondolod-e ezt, mert azt mondták, hogy úgy van a Bibliában vagy te olvastad?

Amit én olvasok, azok alapján Isten csodálatos és nem tudok betelni és azt akarom, hogy minél közelebb legyek hozzá.

Egyébként ha megnézed a legtöbb szeretetszolgálat keresztény, csak nem katolikus: pl Baptista szeretetszolgálat, Üdvhadsereg, ők ott vannak ahol segíteni kell. Az én gyülekezetemnek is van szolgálata hajléktalanok, prostituáltak felé.

2012. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


"Hiszek Istenben, de nem úgy képzelem el, mint ahogy a bibliában írnak róla. Inkább úgy képzelem mint egy felsőbb erőt, ami hatással van ránk."


Ez a két mondatod hatalmas poén. De tényleg. :)))))

1. Isten a felsőbb erő és Bibliában pont így írnak róla.

2. Ő hatással van ránk de nem csak ránk hanem bármire hatással tud lenni. Hiszen ő a Mindenható.

S ezt is alátámasztja a Biblia.

A Biblia Isten szava.

3. A pápai hatalom nem a Biblián alapul. Ahogy írod aranyba burkolva. Jelentős ráhatással a politikára és a gazdaságra is.

2012. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

"Akkor miért is példázódnak mindig Jézussal?"

Hat pont ezert! Jezus=Isten fia. Peldalozhatnak, nem? mert csodakat tett, embereket gyogyitott es jot tanitott...stb. Okkal peldaloznak!


"Ilyen bláblát, hogy Jézus Isten volt meg minden...nem egy Isten van? Normális választ vártam..."

Egy Istenben 3 szemely: Atya, Fiu, Szentlelek. Isten elküldte közenk fiat, Jezust. Most ez Bibliaora, vagy mi? Melyik vallast akarod hallani pontosan? Lenyegeben minden vallas azt mondja (most a katolikus kereszteny nyelvezeten leirva), hogy mindenkiben benne van a Szentlelek, azaz Isten egy resze. Ez földi aggyal kicsit nehezen elkepzelhetö, sokat gondolkodva rajta (nem egy hetet), ezoteriaban jobban elmerülve vilagosabb, talan mert ott felismerjük a korlatainkat.

2012. márc. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
50%

1 voltam.

Normalis ertelmezest vartam. :)

2012. márc. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
93%

Azért ott van a Máltai Szeretetszolgálat is, ami a Vatikán fiókintézményeként működik, és eléggé kiterjedt, csak hogy meg legyen említve.:)


Kérdező:

"Hogyan létezik, hogy a papok arról beszélnek, hogy Jézus milyen betyár volt, hisz nem félt a haláltól, kész volt meghalni értünk, míg a pápa 85 évesen annyira félti az életét, hogy néha az emberek közé golyóálló üveggel felszerelt akváriumban mer csak előbújni? "


Azért ezt több irányból is megvizsgálhatjuk:


1) II. János Pál regnálása kezdetén még simán üveg nélkül, de 1981-ben merényletet kíséreltek meg ellene, amiben megsérült (a merénylő eltalálta), és onnantól kezdve használják a golyóálló üveget.


2) Úgy általában a hősi halálnak az a lényege, hogy valaki meghal, hogy mások élhessenek, nem pedig, hogy mások máskor haljanak meg. Krisztus áldozata is ilyesmi.


3) A pápa ráadásul nem egyszerű ember, hanem egy vezető. Most ne menjünk bele a katolikus egyház létjogosultságának vagy keresztényiségének a témakörébe, mert az jelen esetben irreleváns. A lényeg, hogy a pápa vezetőként nagyon sok emberért felelős, és esetleges szükségtelen halálának kárát látná a közösség, amit vezet. Mert nem mindegy, hogy valakinek a halála szolgál-e valamilyen célt, vagy csak mások gonoszságának gyümölcse.


"Nameg, mert tényleg a pápa 85 évesen aranyba burkolva beszél a szeretetről."

És mégis ki ad az aranynak értéket és hatalmat? De, hogy ne kérdéssel válaszoljak, önmagában semmit nem javítana a helyzeten, ha a pápa eladná az aranyát. Végső soron nem is fegyvereket vásárol a pénzén. Most azért mérlegeld azt, hogy az előbbre vinné-e a világot, ha az egyház pénzzé tenné a műkincseit, és azt a pénzt elosztogatná. Azt a vagyont, amit a műkincsekért kapna, miért nem egyből a szegények megsegítésére adja az, aki ehelyett inkább műkincseket vásárol.

Illetve pusztán azzal, hogy kenyeret adsz valakinek, nem biztos, hogy segítesz bármit is. A kenyeret megeszi, és néhány nap után ismét éhes lesz. Önmagában ez csak a tünetek enyhítése, de nem jelent végső megoldást. Mert az éhség végső oka nem az étel hiánya, hanem az emberek helytelen gondolkodása.

2012. márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Kedves Vidiripi, a gravitáció is egy felsőbb erő ami hatással van ránk. Nem érted amit mondani akarok lehet, hogy nem voltam világos, vagy csak alig vártad, hogy parodizálhass. Nem írtam, hogy mindenre hatással van hanem csak ránk, mint emberekre. Azt sem írtam, hogy Ő a mindenható. Szerintem inkább a közérzetünkre van hatással és ezáltal a cselekedeteinkre is. Nézd meg a Titok című "filmet". A hívők sem azért érzik jobbnak magukat, mert tényleg Isten a "kezében tartja őket", hanem csak mert azt hiszik, hogy Isten velük van és ezáltal rossz nem történhet velük. Egyszóval javul a közérzetük. A bibliában sok humbuk van, pl Jézussal kapcsolatosan, hogy ő volt Isten fia meg minden. Mindegy, nem akarok belekeveredni egy nagy vitába és egymást becsmérelvén öt oldalban trágárkodjunk. Inkább a kérdésre koncentráljunk.


# 3/4

Hogyhogy kevés köze van a pápának Jézushoz? Nem a pápa a katolicizmus feje?

A kérdésedre a válasz: én is vallásos szülők által voltam nevelve és akarva akaratlanul is a templomban kellett hallgassam az igét, nameg vallásórákra kellett olvassuk is a bibliát.


"Isten nem egy egyházhoz tartozik"

Ezzel tökéletesen egyetértek. Sokan úgy tartják, mint egy sej de jó "embert" aki mindenkin segít és csak jót cselekszik. Én inkább, mint ahogy mondtam, mérnökként úgy képzelem el, mint a gravitációs erőt. Szerintem még nem tudjuk megmagyarázni, ahogy sokáig a gravitációt sem tudtuk (azért még most is kétes), de egyszer szerintem mindenre fény derül.


Mint ahogyan láthattátok én próbálom ezt az egészet a valósághoz kötni, mivel nem tudok hinni olyasmiben aminek nulla a valóságalapja. Na de eltértem a témától.

2012. márc. 25. 23:41
 9/39 A kérdező kommentje:

# 6/8 én meg helyesírást vártam.


Titus Pullo logikus és értelmes a válaszod.


A 1-est elfogadom.

A 2-st is, habár kitől kellene féljen egy ilyen ember aki ennyi "jót" tesz az emberekkel? De mondjuk ez megint egy új téma, ne menjünk bele...elfogadom.

A 3-ast viszont nem értem. Én nem látom a pápának azt a fontos pótolhatatlan szerepét. Kiért felelős? Mit tud csinálni egy 85 éves ember aki menni is alig tud? Sok ember be tudja szedni a pénzt. Miért ne lenne egy egyszerű ember? Ő is azt tanítja, hogy az emberek egyenlőek. Szerintem egy kétgyerekes apa többet és, mint a pápa.


Igazad van, nem javítana semmit ha eladná az aranyat, de éljen úgy mint a szerzetesek a zárdában (vagy legalább, úgy mint egy átlagember), hogy elhiggyem, hogy nem csak a csillogásért csinálja az egészet. Úgy könnyű beszélni a szeretetről meg a sok jóról, amikor mindene megvan.


Köszönöm a válaszod és az érveidet.

2012. márc. 25. 23:53
 10/39 Andizsuzsi ***** válasza:
Olvasgasd Kalkuttai Teréz életét, ő is a mai katolikus egyház emblematikus alakja. Aki a vallásban, legyen az bármilyen felekezet, nem csak a rosszat, hanem a jót is meg akarja látni, az talál példát. Csak attól függ, ki milyen szándékkal közeledik.
2012. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!