Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápa megtagadta Jézus tanait?

A pápa megtagadta Jézus tanait?

Figyelt kérdés

Szó szerint idézve (a pápa a Charlie Hebdo ügy kapcsán):


"If my good friend Dr Gasparri says a curse word against my mother, he can expect a punch. It’s normal. It’s normal."


"Ha jóbarátom, Dr. Gasparri káromkodást használ anyámmal kapcsolatban, ütésre számíthat. Ez normális. Ez normális."


Ezzel szemben:

“Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is” (Mt 5:39).


"Ne mondd: bosszút állok rajta" (Péld 20:22). "Ne mondd ezt: Amiképpen cselekedett énvelem, úgy cselekszem ővele" (Péld 24:29). "Ha éhezik, aki téged gyűlöl, adj enni néki kenyeret; és ha szomjúhozik, adj néki inni vizet" (Péld 25:21). "Mikor elesik a te ellenséged, ne örülj; és mikor megütközik, ne vigadjon a te szíved" (Péld 24:17).



2015. jan. 30. 18:37
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Hol voltam trágár picinyem?
2015. jan. 30. 19:37
 12/37 anonim ***** válasza:
az már törölve - picinyed a rokonod, aki foggal vakaródzott
2015. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
76%
Hehe, vicces kis lények vagytok ti.....Jézus amikor ostorral kiütötte a pénzváltókat a templomból, vajon nem erőszakot követett el ugyanúgy?
2015. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
58%

Ám Isten házának, vagy is Atyja imádati helyének a bemocskolása miatt tette

nem azért mert verekedni akart volna. senkit nem ütött meg csupán a kereskedés tárgyait döntötte fel... és verekedés nélkül zavarta el a gonosz kereskedőket.

2015. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

határozottan igen a válaszom,

itt nem megtagadásról van szó, hanem Jézus tanitása elleni szavaknak. amiből azt a következtetést vonhatjuk le, hogy ez az ember nem él keresztény elvek szerint.

2015. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
40%
Ebben sehol sincs megtagadás, nem beszélt egyes szám első személyről, csupán a várható következményekről, ami valós. Aki nem.érti ezt a szöveget, annak valami hibádzik a fejében.
2015. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
70%

"Ám Isten házának, vagy is Atyja imádati helyének a bemocskolása miatt tette"


Vagyis mert meggyalázták a vallását. Nem ugyanez történt most is? Egy másik vallás meggyalázása! Ugyanaz!



"senkit nem ütött meg csupán a kereskedés tárgyait döntötte fel... és verekedés nélkül zavarta el a gonosz kereskedőket."


Aha, szerinted ez így volt? LOL. Ember, ostort fogott a kezébe, azzal ÜTÖTTE ki a kereskedőket! Szerinted egy ostorral faasztalokat visznek ki? Nem! Az ostor ember (vagy állat) ellen való! Nem ütött meg senkit? Szerinted ostort azt minek csinált??? Ja, mert a Biblia szofisztikáltan adja elő, de hidd el, azzal az ostorral igenis MEGÜTÖTTE a kereskedőket, és bizony nem csak az asztalaikat! Ha ma a piacról el akarsz zavarni egy kereskedőt, akinek üzleti érdeke van ott, csak úgy elmegy egy kis dorgálásra? Hol élsz te ember? Hidd el, nem megy az el, csak úgy, hanem bunyóval. És Jézus esetében is bunyó volt, még akkor is, ha ezt a Biblia visszafogottan adja elő.

2015. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Jézus kiűzi mindazokat, akik eladnak és vásárolnak a templomban, ostor csattogtatás által, de soha nem ütött meg senkit csak félelem keltés volt

ilyet ne hireszteljél mert ott fogsz állni és akkor fogadkozhatsz,,,


Bizonyított, hogy az egykori főpapnak, Annásnak és családjának komoly érdekeltsége volt a templomi kereskedőknél. Rabbinikus írások beszélnek az „Annás fiainak [templomi] vásáráról”. A templom udvarában a pénzváltóktól és az állatok eladásából származó jövedelem bevételük egyik fő forrása volt. Egy tudós azt mondja, hogy Jézus azon tette, hogy kiűzte a kereskedőket, „nem csupán a papok tekintélye ellen irányult, hanem a zsebük ellen is”.


Jézust ezért akarták megölni, Jézus mint tökéletes Isten oltalma alatt született ember, igen csak tekintély parancsoló megjelenésével már eleve határozott fellépésével, "félelmet" tudott kelteni,

Egyáltalán nem úgy nézett ki mint ahogy a világi filmekben ábrázolják.

Vajon egy kemény munkát végző tökéletes ember sovány erőtlen emberként néz ki?


hiszen gondolj arra amikor mentek hogy elfogják, akkor kérdezték hogy Te vagy a názáreti Jézus, amire igennel válaszoltak, és az ott állok hátrább léptek...


(János 18:6) 6 Amikor azonban azt mondta nekik: „Én vagyok az”, visszahőköltek, és a földre estek.

s akkor se volt ostor és semmi a kezében....


(Máté 11:29) . . .mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, . . .

Jézus élte amit tanitott nem csak mondta, de ha kellett határozottan fellépett az igazságért de nem tettlegességig

2015. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Lebannen ***** válasza:
Igen, ezzel a kijelentéssel megtagadta. Az egyház első számú embere nem mondhat ilyet. Az erőszak minden formáját el kellene ítélnie. Főleg, mivel ezt adott eseményre vonatkoztatta, ahol az az ütés gyilkosságot jelent.
2015. jan. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Kérdezö, nem vagyok katólikus. /akik ismerik a bejelentkezési nevem tudják :) /


Hallottam a hírekben a pápának ezt a kijelentését, amin annyira felháborodtál.


Mi a férjemmel együtt egy jót kacagtunk rajta, valahogyan nagyon is emberinek tünt ez a mondata.


Nem értem miért vagy ennyire felháborodva.


Légy öszinte, ha a te édesanyádat bántana valaki, nem védenéd? Csupa az ellenséged iránti szeretetböl hagynád hadd bántalmazza anyádat?

Minden normális lelkileg egészséges férfi, az anyját védi. Így van vele az én fiam is, a férjem is, az édesapám is így volt vele, sajnos már nem él.... védik a feleségüket, az anyjukat, a lányukat, ha normálisak.


Jézus NEM azt mondja, hogy azzal bizonyítsd be a szeretetedet, hogy hagyod magadat és a családodat agyonverni, bántalmazni.


Ez csak majomszeretet lenne. Azzal szereted az ellenségedet, hogy segítesz neki megismerni a Biblia szép jövendölését, és valóban ha a "gonosz" szomszédod bajban van, akkor segítesz, nem csak a kenyeret adni.

2015. jan. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!