Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valójában ki alakította a...

Valójában ki alakította a kereszténységet, tényleg a szegény, egyszerű nép visszafogására jött létre, ateista válaszokat szeretnék és tudományos szempontból?

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 17:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
36%
A kereszténység eredetileg egy ókori, mediterrán vallás volt, ami elterjedt a Római Birodalomban. Nem volt még vallássá rendezett, csak egy eszme, ami az emberek között keringett csodatevésről, irgalmasságról, halál utáni megváltott és jobb létről... intézményes vallássá a középkorban vált, először az uralkodók megszelidítésére használták sok helyen, kettévált az egyházi és világi hatalom, a vallás a világi uralkodók szolgálatába állt valamennyire, és kölcsönösen támogatták egymást a nép kizsákmányolásában. Kilencedeket, tizedeket vezettek be, hogy nyomorban és butaságban tarthassanak mindenkit, akik az uralmuk alatt szolgáltak. Népeket igáztak le, de először csak missziókat küldtek, hogy térítsenek világszerte. Aztán már nem vacakoltak ezzel, hanem egyszerűen a kereszt alakú karddal ledöftek mindenkit a vallás nevében, ha volt rajta piros sapka akkor azért, ha nem volt sapka, akkor meg azért. Minden idők legnagyobb tömeggyilkos fegyvere az az izmus, amelyikről kérdeztél. A nácik meg a kommunisták csak ipari tanulók hozzá képest.
2012. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jún. 26. 17:46
 3/34 anonim ***** válasza:
50%

"Kilencedeket, tizedeket vezettek be, hogy nyomorban és butaságban tarthassanak mindenkit, akik az uralmuk alatt szolgáltak."


Ma, a "felvilágosult" Magyarországon (Európában) a béred 80 %-át fizeted be adó és járulék formájában. Személyi jövedelemadó, áfa, jövedéki adó, társadalombiztosítás, nyugdíjjárulék.... stb. Te a kilencedre, tizedre nyomort mondasz? Ezzel fogták volna be a nép száját? A vallással tartották félelembe, hogy befizessék? Miért nem gondolkodunk, mielőtt "felolvassuk" a történelemkönyv egyes mondatait?

2012. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
47%
3-as, senki egy szóval nem mondta, hogy a mostani helyzet jobb lenne. Körül kell csak nézni a világban. Amire szerintem a kérdező rá akart világítani, hogy a kereszténység nem kínál jobb alternatívát, mint ami most van - elég ránézni a sötét középkorra, ami egyébként nem véletlenül kapta a nevét.
2012. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen megdöbbentő, hogy milyen gonoszságokat műveltek évszázadokon keresztül!! De olyan jó, hogy ma már egy békés, boldog, demokratikus és liberális világban élünk, a szabad szellemben, ahol mindenki szabad, nincs elnyomás, ez az végre!!


(mai reklámszöveg vége)

Hát, ha valóban az lett volna, amit az első leírt, akkor kész csoda, hogy fennmaradt az emberiség és nem irtottak ki mindenkit..

2012. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
50%

"Ma, a "felvilágosult" Magyarországon (Európában) a béred 80 %-át fizeted be adó és járulék formájában. Személyi jövedelemadó, áfa, jövedéki adó, társadalombiztosítás, nyugdíjjárulék.... stb. Te a kilencedre, tizedre nyomort mondasz?"

De amit most befizetsz, az autópályákra meg nyugdíjakra megy el, és nem csuhások bérére. Tessék gondolkodni...

2012. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%
Nem irtottak ki mindenkit - írja megint az első. Csak Észak- és Dél-Amerika indiánjait, vallásháborúkkal a Földközi tenger partjának arabjait, fekete afrikaiak tömegét rabszolgaként, de ne menjünk messze: német lovagok egy mészáros király vezetésével fél Magyarországot kb. 1000 éve... de mentegessük őket? Mert jót is tettek? Ja, igen... gyűjtögettek nyilván árváknak, özvegyeknek ezt-azt... némi ellensúlyként. A legrettenetesebb diktatúra valósult meg a kezük által, ami valaha a Földön volt. Máglyán égettek el embereket, kerékbe törtek, lefejeztek, felnégyeltek valami kegyes eszmék nevében. Nem, nem emberek, erre nem lehet igazi mentséget találni. Legfeljebb a lepontozást, itt és most, bosszúból.
2012. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
48%

" Nem hiszem, hogy pillanatnyilag a fejlődéstani vallás jobb alternatíva vagy ugyan olyan lenne, mint a kereszténység, melynek mellesleg semmi köze a "sötét középkorhoz", avagy a középkori katolikus egyházhoz."


Mit értesz fejlődéstani vallás alatt? Én még életembe nem hallottam erről, kifejtenéd?


Kereszténységnek semmi köze a katolicizmushoz? Nem igaz. Gátlástalan, idióta propagandaszöveg. Ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy a sztálinizmus nem is igazi kommunizmus. De kifejtem a kedvedért:


ha mindenki úgy tudja (katolikusok, reformátusok, baptisták, ateisták, anyámtyúkjai is!), hogy a sötét középkorban a keresztény egyház volt a meghatározó, akkor mégis miért kéne különbséget tennünk katolicizmus és kereszténység között? Keserű az igazság, mi? Nehéz lehet felvállalni, hogy a kereszténység is bővelkedik a fekete foltokban, nem is kicsit! Elárulok egy titkot, megpróbálhatod nekem megmagyarázni, hogy a kicsi kék kocka valójában egy nagy piros gömb, de attól még én a realitásoknál maradok és nem a te légbőlkapott érveid szerint fogok gondolkodni. A tények makacs dolgok, tessék hozzájuk igazodni emelt fővel.

2012. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
44%

"Keserű az igazság, mi? Nehéz lehet felvállalni, hogy a kereszténység is bővelkedik a fekete foltokban, nem is kicsit!"


Keresztény = Krisztus követő


Krisztus azt mondta, hogy ha valaki elveszi a felső ruhádat, add oda neki az alsót is, ha valaki megüt jobb felől, tartsd oda neki a másik orcádat is, ha valaki kényszerít egy útra, menj el vele kettőre. Hogyan egyezteted össze a középkori katolikus egyházat a keresztény ideológiákkal? Ne vonj párhuzamot a kettő között. Hozhatnék fel próféciákat, hogy ennek így kellett lennie, de ez gondolom téged hidegen hagy.


"Mit értesz fejlődéstani vallás alatt? Én még életembe nem hallottam erről, kifejtenéd?"


Az evolúció az eddigi legostobább és legveszélyesebb vallás. Így értem.

2012. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
42%

"Keresztény = Krisztus követő


Krisztus azt mondta, hogy ha valaki elveszi a felső ruhádat, add oda neki az alsót is, ha valaki megüt jobb felől, tartsd oda neki a másik orcádat is, ha valaki kényszerít egy útra, menj el vele kettőre. Hogyan egyezteted össze a középkori katolikus egyházat a keresztény ideológiákkal? Ne vonj párhuzamot a kettő között. Hozhatnék fel próféciákat, hogy ennek így kellett lennie, de ez gondolom téged hidegen hagy."


Hogy jön ide, hogy mit mondott Krisztus?


[link]


[link]


[link]


Tessék, három link, ahol világosan le van írva, hogy a katolicizmus a kereszténység legrégibb ága. A ma ismert kereszténység a katolicizmusból alakult ki, nem pedig fordítva. Példaként hadd említsem a reformációt, amit őszintén remélem tanultál történelemből. Úgy egyeztetem össze a keresztény "ideákat" a katolicizmussal, hogy a kettő között több a hasonlóság, mint a különbség. De akkor hadd kérdezzek vissza: szerinted miért annyira különböző a katolicizmus és a kereszténység? Őszintén kíváncsi vagyok, mitől olyan különböző...


"Az evolúció az eddigi legostobább és legveszélyesebb vallás. Így értem."


Pff, hát hogyne :D Egyrészről a vallás definíciója nem illik az evolúcióra. Ha gondolod nézz utána. Másrészt pedig legfeljebb csak rád nézve veszélyes. Olyat mondani az evolúcióra, hogy veszélyes, miközben sokkal több bizonyíték van rá, mint a teremtésre, csak egyet feltételezhet, mégpedig hogy azért ítéled veszélyesnek, mert kétségbeesetten szeretnél kapaszkodni a kreacinonizmusba. Éntőlem nyugodtan, mindenkinek szíve joga mit hisz, de amit a puszta két szemünkkel látunk, amit hosszas vizsgálatok alapján megismertünk, azt csak nem kéne teóriának hívni. Ilyen alapon minden amit ma ismerünk az csak teória, akár az is, hogy a szív a baloldalon van...

2012. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!