Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, Ha Isten azt...

Jehova Tanúi, Ha Isten azt parancsolná nektek, hogy öljetek meg valakit, ahogy az Ószövetségben Isten ellenségei is kiirtásra kerültek, megtennétek?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy az Ószövetség idején élünk, és kimegy a parancs Istentől, mit tesztek?
2015. febr. 10. 17:38
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

"Krisztus ilyen parancsot nem ad ki, s Jehova sem.

Az az idő lejárt annak más jogi okai voltak annak idején. "


Basszuskulcs NE TERELJETEK MÁR, hanem a kérdésre válaszoljatok!!!!


Most nem Krisztusról van szó. Tételezzük fel, hogy az Ószövetség idején élünk, és az a parancs kimegy, hogy bizony XY személyt meg kell ölni!


Megtennétek vagy nem? Mi ez a terelés? Nagyon gyanús ez nekem, hogy így tereltek!


Én simán kimondom, hogy nem teljesítenék ilyen parancsot, azt ennyi.


Ti talán másképp vagytok vele?

2015. febr. 10. 20:55
 12/38 anonim ***** válasza:

Megszokhattad már volna, hogy a keresztények folyamatosan csak terelni tudják a témát.

Most éppen az a menő, hogy "akkor más volt a jogi helyzet".


Ugyan ezt mondják akkor, amikor megkérdezed őket, hogy miért van ennyi szenvedés a világon, Isten miért nem tesz ellene semmit. Arra is az a válasz, hogy Ádám és Éva ettek a tiltott gyümölcsből és ettől olyan jogi helyzet állt elő, hogy mi is bűnösök vagyunk az ő tetteik miatt és ezért kell szenvednie még mindig a világnak.


Csak azt nem értem, hogy milyen jogi helyzetről van szó, amikor jelen esetben a bírónk hangulata dönti el, hogy mi legyen a jog, sőt azt is, hogy mi létezhet és mi nem és ha valami egyáltalán létezik, az milyen tulajdonságokkal bírjon.


Ebben az esetben pedig szintén Isten felelőssége, hogy ilyen világban élünk, mert nem tesz ellene semmit, hogy ne ilyen legyen, pedig állítólag nagyon szeret minket és végtelenül jóakaratú.

2015. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

21:13


Van valami abban, amit mondasz. Én azt gondolom, hogy egy normális gondolkodású ember, simán megmondja, hogy nem tenne ilyet és kész, ha vallásos, ha nem.


Ez a terelés inkább arra enged következtetni, hogy megtennék, csak nem merik bevallani, talán még saját maguknak sem. Ezért gyorsan elkezdenek az újszövetségi idézetekkel dobálózni, meg olyanokat mondani, hogy az más világ volt, Isten nem tenne ilyet, aztán hivatkoznak Jézusra, stb...


Tehát mindent mondanak, csak ne kelljen válaszolni igennel, vagy nemmel. Ez felettébb gyanús.

2015. febr. 10. 21:18
 14/38 anonim ***** válasza:
0%

Nem tennéd meg?

hah ezt nem hiszem..

Bár voltak olyan emberek akikről ir a biblia akik dacoltak Istennel ezen a Téren, Ők is meghaltak


Isten tiszta imádatáról és szuverenitásáról van szó kedves Barátom

amelyik nemzet vagy ember keresztezi ezt Isten is keresztezi az életét.

ezt kellene megérteni.


Ádámnak azt mondta, hogy ha nem fogadja el Isten utmutatását meghal, nem volt apelláta...

S semmi egyebet nem tett emberi szemszögből mint hogy csatlakozott a feleségéhez és elloptak valamit amik ne az övék, és ezzel magukhoz ragadták a "hatalmat"

semmibe vették az életük forrását, hálátlanok voltak.


De hát nem térek ki erre mert sajnos nem látsz túl dolgokon


s akérdésedre a válaszom:

Igen ha kötelezne rá meg tenném, mert engedelmességgel neki tartozunk és ha nem tenném meg akkor megtagadnám a teremtőmet és ezért halállal büntetne.


Ő nem kér olyat ami nem igazságos, vagy aljas dolog...

2015. febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
77%
Megkaptad a választ az utolsó hozzászólótól kérdező. Sajnos előbújt a fanatizmus a szeretet álarca mögül. És hozzá a magyarázat is persze ami feljogosítaná egy alapvetően rossz dolog elkövetésére. És mennyire nem különbözik a muszlim radikálisoktól akik egy embert is élve elégetnek vagy megköveznek, persze Isten nevében.
2015. febr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

# 15


Te ezt komolyan gondolod,mennél aztán levágnád a csecsszopó gyermekeket is?Menthetetlen vagy.

-----------------------------------


De, hogy a kérdésre is válaszoljak ,nem tenném meg.Mert lehet,hogy Jahve óhajtja a mészárlást ,de a Jóisten nem.

2015. febr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Ozmium42 ***** válasza:
77%

Vajh, milyen lehet egy csecsemő szívállapota, amiért meg kell halnia?


Érdekes adalék, hogy később úgy is meghalt volna, és a zsidók, akik engedelmeskedtek Jehovának, szintén meghaltak.

2015. febr. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

23:27-es válaszoló!


idézet tőled:


"Nem tennéd meg?

hah ezt nem hiszem..

Bár voltak olyan emberek akikről ir a biblia akik dacoltak Istennel ezen a Téren, Ők is meghaltak"


válaszom:


Pedig nyugodtan elhiheted, én nem tenném meg, ugyanis nem vagyok gyilkos, inkább dacolnék, de nem szennyezném be a kezem olyan emberek vérével - sőt, semmilyen ember vérével! - aki nem ártott nekem. Viszont ebben a válaszodban benne van, hogy TE viszont megtennéd, igaz, te nyomorult?

2015. febr. 11. 01:59
 19/38 A kérdező kommentje:

@00:56


Szerintem komolyan gondolja, az írásából simán látszik... És akkor pont az ilyen beteg emberek várják el, hogy beengedjék őket a házukba... Amint azonban látszik a válaszán, elég nyögve-nyelősen megy neki ez az egész, jórészt terel, például trükkösen megpróbálta az én személyem felé terelni a beszélgetést, aztán rátér az "imádatra", ami meg azért hiteltelen, mert a Jehova Tanúi szektaként vannak számon tartva, nem pedig úgy, mint akik nagyon otthon vannak a teológiai kérdésekben.


Mindenesetre azért válaszol a nyavalyás ebben a stílusban, mert valahol ő is tudja legbelül, hogy mocskos dolog ölni, akárki is mondja azt, ezért nem meri kimondani, amit valójában gondol, tehát gyáva... Viszont nem tagadja meg a mentalitását, ezért adott egy ilyen hallgatólagos választ. De mindannyian tudjuk, hogy miről van szó. Igazából nem is várok mást egy olyan szekta tagjaitól, akik a saját gyermekeiket is hagyják meghalni, ha a segítség, ami megmenthetné, ellenkezik a szekta szabályaival.

2015. febr. 11. 02:08
 20/38 A kérdező kommentje:

@00:30


Igazad van!

2015. febr. 11. 02:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!