Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugye jól tudom, hogy a Jehova...

Ugye jól tudom, hogy a Jehova Tanúi és az Unitárius vallás hasonló ideológiai alapokon működik, ugyanazokat a dogmákat vallják?

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Így van, ugyan úgy nem tudnak mit kezdeni az életükkel.
2015. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Csak a szentháromság terén egyezik a nézetük, a többinél már vannak különbségek. Amúgy hozzáteszem az unitáriusok nem dogmatikusak.
2015. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

mi, Jehova Tanui a Biblia tanitása mellett foglalunk állást, nem hagyományok által kifejlődött tanitás mellett


az unitárius egyház sok olyan dolgot hagyott és hagy jóvá ami Biblia vgyis Isten tanitása elleni, ezért is van az hogy ez az egyház is hanyatlik, nincs "keletje"

2015. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Jehova Tanui tudnak mit kezdeni az életükkel, mert van bőven tenni valójuk az Úr munkájában ami nem hiába való.


(1Korintusz 15:58) 58 Következésképpen, szeretett testvéreim, legyetek rendíthetetlenné, tántoríthatatlanná, és mindig bőven legyen tennivalótok az Úr munkájában, tudva azt, hogy fáradozásotok nem hiábavaló az Úrban.


A Tanuk keresztény életet élnek nem unatkoznak, és bár nehéz az élet számukra is, de tudják hogy az életükkel mit kezdjenek, mert Isten nem hagyta magukra a szolgáit

2015. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sandor76 ***** válasza:
28%
Nem jol tudod.
2015. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

3#

Az unitárius egyház eléggé törekszik a Krisztusi úton való haladásra és ez nem mindenkinek tetszik ahogy a történelem folyamán bebizonyosodott. Ennél a kérdésnél is látható ez a negatív megnyilvánulás a 3. válaszolónál.

Mellesleg az unitáriusok nem folytatnak afféle marketing politikát mint egyes resztoriánus felekezetek(Tanúk,Mormonok,Egyesítő egyház) ezért csak az ismeri őket igazán aki a Krisztusi utat tartja szem előtt.

2015. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%

Mi nem marketingelünk ez tévedés, mindössze önkéntes adományokból tartjuk fent magunkból nincs tized, és ezt arra a célra használjuk, hogy az emberekne modern világunkban tudjunk segiteni mivel az idő sürget, hogy minnél több emberhez eljusson Krisztus királyságának jó hire amig van idő

s ezt nem kereskedelmi célból tesszük mert az emberek dijmentesen juthatnak hozzá, minenhol szerte a világban


mindenesetre pedig sajos köztudott, hogy az Unitárius egyház támogatja az azonos nemüek házasságát, ami Isten és biblia ellenes....


s még mielőtt nekem esne valaki, nem sértegetésből irtam mindössze arra szeretnék világitani, ki az aki komolyan veszi Isten szavait,

2015. febr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Természetesen tudom hogy önkéntes az adományozás mind nálatok, mind pedig a másik kettő általam említett felekezetnél is. Én a prédikációs munkára értettem mindezt. Aki keresi Istent, akinek számít az a bizonyos út, az megtalálja hogyha figyeli kik azok akik a Krisztusi útra törekednek. És nem dogmákat kreálnak hanem erős hitben békében élnek egymás közt. És én sem sértésként írtam le nehogy félre értsen bárki is. Csak szintén arra szeretnék rávilágítani hogy ki törekszik komolyan venni Istent.
2015. febr. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Jehova Tanui tudnak mit kezdeni az életükkel, mert van bőven tenni valójuk az Úr munkájában ami nem hiába való"


Ha ezt a térítési buzgalmatokra értetted, akkor az bizony hiábavaló cselekedet.

Maga a Biblia cáfolja, mert hiába buzgólkodtok, nem lehet eredménye. A keskeny ösvényen csak kevesen fognak átjutni a Könyv szerint és azok a kevesek nem lesznek többen, bárhogyan is iparkodtok, ezért a térítési buzgalom felesleges és értelmetlen.

2015. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
nem tartom hasonlónak nézeteim a Jehova Tanúi valláséval. Az unitárius egyház alapja hogy csak az egy Istent ismeri el felsőbbrendűnek(de talán ez a szó túlzás hisz Isten a mi atyánk),Jézus pont úgy az ő gyermeke mint ahogy mi is vagyunk. 2 biblia csak iránymutató nem egy szent könyv, benne is van egy csomó marhaság, a bibliát nem imádjuk, s döntésinket nem a benne írtak segítségével hozzuk s főleg nem azzal magyarázzuk.És még egy nagyon fontos különbség mi elismerjük azt hogy más hittel ugyanolyan istennek tetszőéletet lehet élni mint unitáriusként! Nem a mienk az egyedüli jó. Mi nem térítünk, hiszük a hit Isten ajándéka ezért mindenkinek jóga van azt a vallást gyakorolni ami hitével megegyezik.
2015. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!