Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért ilyen...

Jehova Tanúi miért ilyen erőszakosak, miért nem értik meg, ha valaki nem ért velük egyet, miért mondják tovább a szöveget?

Figyelt kérdés

Beszéltem már a Jehova Tanúiról dolgokról, én elmondtam, hogy mit hogy értek, és hogy megértem azt, hogy ő nem ért velem egyet. Erre nem az volt a válasz, hogy oké, hanem tovább mondta a szöveget, és ki akart oktatni, hogy olvassam el XY dolgot... Figyelitek ezt a stílust?


Miért ilyen erőszakosak? Mit nem lehet azon megérteni, hogy én nem az hiszem, mint ő? A vitát teljesen feleslegesnek tartom a Tanúkkal, mert meggyőzni őket az ellenkezőjéről nem lehet, csak felesleges időpazarlás, én jobban szeretem a békességet. Nagyon rámenősek, szinte mindent bevetnek, hogy meggyőzzék a másikat a tanításaikról.


De én akkor sem értek velük egyet, elutasítom azt, amiket tanítanak.


De miért ilyen erőszakosak? Így nevelik őket az Őrtoronyban direkt, vagy mi?


2015. márc. 1. 17:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még valami: Hogy lehetne őket szerintetek leszerelni?
2015. márc. 1. 17:09
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Leszerelni csak úgy tudod őket, ha nem állsz velük szóba, hanem ott hagyod őket. Az erőszakosság náluk "természetes".
2015. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted jobb, ha alapból nem is állunk szóba velük?
2015. márc. 1. 18:00
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

sajnálom hogy ez a véleményed.


Talán annyit, hogy nem erőszakosak, mert az erejüket nem használják, mivel fizikálisan nem bántanak senkit


Inkább szeretnének meggyőzőek lenni mert a felebarátaik életét tartják szemelőtt.

Persze nem tanitanak arra hogy feleslegesen beszéljenek a Testvérek, mert a Teremtő sem kényszerit senkit.


És igaz hogy néha vannak túlzások is amit rólunk mondanak...

2015. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az erőszak nem csak fizikai lehet, hanem lelki is. Azt pedig kétlem, hogy a felebaráti szeretetről lenne szó. Inkább arról, hogy az Őrtorony szolgálatában álltok.


Egyébként meg nem vagytok meggyőzőek, az érveiteket már ítekre szedték a kritikai oldalakon.

2015. márc. 1. 18:36
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként meg természetesen tisztelet a kivétel. A Tanúk közt is vannak normálisabbak.


A kérdés azokról szól, akik nem azok.

2015. márc. 1. 18:38
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
"Jehova Tanúi miért ilyen erőszakosak .....?" "A Tanúk közt is vannak normálisabbak.A kérdés azokról szól, akik nem azok." ??????
2015. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Előző:


Akadhat kivétel, 1-2 aki normális, ez igaz, de az elég ritka lehet. Őket nem érinti a kérdés. A Tanúk nagytöbbségére, az egész szervezetre azonban az erőszakosság jellemző.


A kérdés ennek a miértjéről szól, és arról, mit tehetünk ez ellen a viselekdés ellen.

2015. márc. 1. 18:52
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

"Az erőszak nem csak fizikai lehet, hanem lelki is."


Ez így van. De ők ezt nem értik meg, mert nincs lelkük, azt már rég eladták az őrtorony-brigádnak.

2015. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
mennyiért adták el a lelküket?
2015. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!