Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg erőszakosak a Jehova...

Tényleg erőszakosak a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 17:17
1 2
 1/16 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem mindegyik, ismerek kivételt, de általánosítani nem tudok. Vannak köztük erőszakosak is, mint mindenhol.
2014. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 ceri ***** válasza:
100%

Én annak tartom őket. Nem kérem őket, semmi utalást nem teszek -sőt pont ellenkezően nyilvánulok meg- ők ennek ellenére mégis jönnek és térítenek.

Házalók az erőszakosabb fajtából.

2014. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Még, hogy erőszakosak e?

Mi az hogy! A múltkor gyanútlanul sétáltam hazafelé, amikor elébem toppant egy ábrándos tekintetű társaság, akiknek az átlagéletkora testvérek között is simán 95 évre taksálható volt és mézédes mosollyal közelítettek felém.

Gyanakodva szemléltem őket, majd az első szavaik után igyekeztem kibúvót találni, de nem láttam semmi egérutat, ezért vakmerő módon nagyot szökelltem, menekülni igyekezvén, de nyomban rám vetették magukat.

Szorosan lefogtak és - végítélet, őrtorony, bűnbánat és üdvözülés - kiáltások kíséretében szorosan fogvatartottak, majd amikor a földre buktam, az amerikai foci szabályai szerint egy halomban hengergőztek fölöttem és - halleluja-, sikerült alul kicsusszannom, amit szerencsémre nem vettek azonnal észre.

Lélekszakadva rohantam néhány percig, majd ziháló tüdővel egy kapualj sötétjébe húzódtam, ahol beleütköztem egy szakállas bácsiba, aki szemlátomást ijedten húzódott el előlem. Egy percig gyanakodva méregetett, majd amikor észrevette, hogy magam is így vagyok vele, a szeme megvidámodott és barátságosan felém biccentett.

- Mit gondol a túlvilágról?- szegezte nekem a kérdést, majd amikor látta, hogy hevesen összerándulok és elhárító mozdulatokat teszek a kezeimmel, hangos hahotára fakadt.

- Nem, nem lehet Jehova tanúja - mondta és egész kedvesen mosolygott rám.

- Maga is előlük bujkál? - Kérdeztem.

-Az túlzás, hogy bujkálok - felelte - csak nem szeretek velük találkozni, mert mindig mindenfélével nyaggatnak. - Lemondóan legyintett hozzá. - Pedig még földi helytartót is rendeltem a pápa személyében, de ne gondolja, hogy törődnek vele.-

Csodálkozva vizsgáltam - Csak nem maga lenne az Úristen -? Kérdeztem.

- Hát igen, - mondta - hívnak így is, meg úgy is, négy, meg hatbetűsen, ki hogyan szereti.-

- Fél talán a Jétéktől? - szegeztem neki a kérdést.

- Félni ugyan nem félek, - mondta, - de állandóan nyaggatnak, szerintük valamilyen ítélkezést kellene csinálnom, valami szörnyű vérengzést, meg mindenféle felhajtást, cirkuszt és mindent összekavarni, ami kezd szépen elrendeződni. Tudod fiam, aztán meg elég nagy helyem van ott fenn, de bőven elég nekem az a pár tanú, akik most a mennyországban vannak, - sóhajtott - szent ég, még vagy száznegyvennégyezer belőlük, mikor egy is több a kelleténél. -

Ekkor rám villant a tekintete - de hiszen te nem is hiszel bennem - csóválta a fejét.

- Persze, mondtam, mert hiszen maga nincs is - akartam mondani, de kitalálta a gondolatom és vidáman kacsintott rám, de ekkor sajnos felébredtem és lassan masszírozni kezdtem a sok fájó zúzódást a testemen, mert az amerikai focit egyáltalán nem ismerem és álmomban védőfelszerelés sem volt rajtam.

:)

2014. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#3: Király! :D
2014. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3.Akkor te csak álmodtad?
2014. aug. 1. 15:36
 6/16 anonim ***** válasza:

Ki tudja ezt ebben a nagy zűrzavarban?

:)

2014. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez igazán helyfüggő is. Van anyaországi ismerősöm, aki néha elképesztő dumákat tud levágni arról, mennyire idegesítik a tanúk, és hogy miért nem hagyják már békén, bármit mond, folyton megint zaklatják, nem tudja, mit csináljon velük stb. Én ezzel szemben erdélyi vagyok, és nem sok JT-t ismerek, az én városomban nicsenek elterjedve nagyon. Az a néhány viszont igazán kedves volt velem, 3 összefutásom volt velük az utcán, mindháromszor megkérdezték udvariasan, román vagy magyar nyelven beszélek-e, majd az említett nyelven megkérdezték, kérek-e Őrtornyot, és függetlenül attól, hogy mit mondtam (egyszer azt mondtam, románul beszélek, egyszer azt, hogy magyarul, és egyszer, szintén magyarul, visszautasítottam a kiadványt), igazán mosolyogva válaszoltak, mikor visszautasítottam, azt mondták, köszönik hogy környezettudatos vagyok (utalás azokra, akik csak azért veszik el, hogy másnak ne tudják odaadnni, így eggyel kevesebb emberhez jut el az említett újság). Párszor pedig bekopogtak, ilyenkor egy meghívót kaptam, és szintén semmi idegesítő dumát, vagy visszatérő látogatásokat.
2014. aug. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Egyszer engem is leszólított a buszon egy "Jehovás". Megkérdeztem tőle, hogy igaz-e, hogy nem adhatnak vért. Kiderült, nem adhatnak. Erre megkérdeztem, hogy ha a gyerekének lenne rá szüksége, akkor sem adna neki? A válasz: -már olyan fejlett az orvostudomány, hogy nincs rá szükség. Ekkora marhaságot! Emberi vért még nem állítottak elő! Aztán amikor azt mondtam neki, hogy Krisztus urunk a saját vérét áldozta értünk, arra már nem tudott mit mondani, de nem is vártam rá választ.
2014. aug. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Attol füg, hogy mit nevezünk erészaknak ebben az esetben.

Maga az erőszak fogalma ez:

Az erőszak kifejezés írja le azokat a gyakran előre eltervezett cselekményeket, amelyek más élőlényeknek fájdalmat, sérülést, szenvedést okoznak, illetve más embereket valamire fizikai erővel vagy hatalmi nyomással kényszerítenek. Az erőszak gyakran agresszióval párosul.

Tehát ebből következik, hogy amedig a Látogatásuk nem okoz fájdalmat(csupán zavaró), sérülést és szenvedést, továbbá addig, amig nem kényszeritenek valamire fizikai erővel vagy hatalmi nyomással és nem agreszivek addig nem mondhasuk róluk, hogy erőszakosak.

Ha egyszer esélyt adnál egy Tanunak, hogy elmondja amit akar, meglepődnél, hogy nem erőszakosak, csupán anyira szeretik az embertársaikat, hogy fontosnak tartsák azt, hogy mindenki halja Isten üzenetét.

Ha égne a házad, szivesen venéd e ha szolnának neked róla és megpróbálnának segiteni Neked?

Ez a világ a pusztulás szélén van és fontos, hogy ez mindenki tudja, hisz ettől füg az élete. Hisz ha tud a pusztulásrol és megtudja azt, hogyan lehet tulélni, akkor az életét mentheti meg.

Adj esély magadnak!

Ha nem érdekel az amit mondani akarnak neked, egyszerüen tudasd ez velük azáltal, hogy megkéred, hogy többé ne látogassanak meg téged. Az eredményt meglátod.

2014. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egyszer esélyt adnál egy Tanunak, hogy elmondja amit akar, meglepődnél, hogy nem erőszakosak, csupán anyira szeretik az embertársaikat, hogy fontosnak tartsák azt, hogy mindenki halja Isten üzenetét. "


Erről nekem az a (még tudatlan) kisgyerek jut eszembe, aki pusztán szeretetből olyan erősen szorítja magához a kiskutyát, hogy az egyszerűen megfullad az ölelésben.

2014. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!