Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti áttérnétek az iszlámra?

Ti áttérnétek az iszlámra?

Figyelt kérdés

Én erősen gondolkodom rajta és másokat is erre ösztönzök, hogy gondolkodjon el rajta.


Vallásos, katolikus családból származom, de nem bírom már a kereszténységben.


A kereszténység gyengévé, jelentéktelenné vált, kiüresedett és elveszítette már a spiritualitását.Hosszútávon mindent elfog veszíteni és megfog szűnni, a saját hibájából.


Régóta óta olvasok az iszlámról, ismerkedek muszlim emberekkel.


Az iszlám még mindig spirituális, erős és egyre erősebbé válik a világban.

Megvan benne az erő, ami egykor a kereszténységben is megvolt.


Az iszlámban a család, máig család, a nők gondoskodó anyaszerepe megmaradt.

A keresztény kultúrájú országokban meg a nők férfi tulajdonságokat követelnek maguknak, emiatt , alkalmatlanná válnak családalapításra.


Az iszlám sokkal többet ad, mint a kereszténység.



2015. márc. 6. 11:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
OLyan hülye, buta kérdés. Szerinted hitetlenek tömkelege lenne muszlim? Az itt írók 98%-a az és a nagy fenéket lenne az...
2015. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
40%
Kérdezz muszlimokat, ne itt keresd a választ!!! Sok agymosott, csak a médiában informálódik, amúgy Szaúd-Arábia pedig egy álomhely, oda fogok egyszer elmenni ×_× (ismerősöktől megtudtam) NE HIGGYÉL A MÉDIÁNAK!
2015. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
45%

sztem nyugodtan térjél át, ha a szíved azt diktálja. én több évig jártam egy muszlim közösségbe, mivel arabul tanultam, de én tértem át, mert nem volt kedvem. sztem, ahogy azt más is írta, te nem vagy tisztában a kereszténységgel, csak a néphittel, ami megmarad abban, hogy "körbeugráljuk a karácsonyfát". viszont ha kicsit jobban belemélyedsz, a kereszténységben is vannak olyan értékek, amiket keresel. más kérdés, hogy nagyon kevesen vallják magukénak, és azok sem túl szimpik, mert nekik meg a többi vallásról van furcsa képzelgésük.


az iszlámban ugyanúgy vannak baromságok, és a vallás a mindennapokra nagyon kihat. egy egyszerű orvosi vizsgálat vagy egy feleséggel közös strandolás is nagyon komoly akadályokba ütközhet. a körülmetélés szintén nem kellemes felnőttkorban. ráadásul a legtöbb muszlim eléggé rasszista. a magyarokkal nincs bajuk, de aki zsidó, az a szemükben nem ember. az egyik üzbég(!) ismerősöm pl azt mondta, hogy a magyar Korán-fordítás rossz, mert egy zsidó csinálta. no comment.


ha spiritualitást keresel, azt pedig nem a fő csapásvonalon fogod megtalálni az iszlámban sem. őket ugyanúgy a néphit mozgatja, és akik kicsit is komolyabban beleásták magukat a lélek rejtelmeibe (szufik), azok vagy kitaszítottként élnek, vagy nagyon nehéz érdemben a közelükbe férkőzni.

2015. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 kzs ***** válasza:
49%

Nem!

A leghatározottabban NEM térnék át!

2015. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Tlogy a' szelíden érzó szép nemet ,

Eetiltva minden fóbb pályájiról ,

Guzsalyra,türe kárhoztatni szokta

A' férfi törvény , valljon jól van e ?

(Berzsenyi Dániel: Dunai Takács Judithoz)

[link]

2015. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
62%

Végigolvastam az eddigi válaszokat és egyetértek a 22-es válaszolóval. Nagyon sok a könnyen befolyásolható agyhalott ember. Biztos vagyok benne hogy akik eddig válaszoltak, sosem jártak muszlim országban, nem beszéltek egy muszlimmal sem és nem olvasták a Koránt sem. A média jelenleg kb 99 százalékban hazugságokat terjeszt az Iszlámról.


Én is csak azt tudom javasolni hogy gondolkodjanak el, de sajnos reménytelennek tűnik, mert a média amiből informálódnak azt is mondja hogy nem kell gondolkodni, hülyének lenni jó.

2015. márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 János114 ***** válasza:
80%

Nem semmi h itt mindenki az iszlam vallas doktora :)

igy van mi mind karddal hadonaszo soviniszta barbarok vagyunk

mind a1,5 milliardan, csoda h nem pusztitottuk el a foldet ;)

minden igaz a tvbol , duhongo nogyulolo banda vagyunk

en is ugy szoktam , ha valaki rosszat szol elmetszem a torkat :)

nincs kegyelem

tegnap is megallitott egy hitterito h legyek kereszteny , hat azonnal felrobbantottam , mert nalunk ez vallasi eloiras h mindenkinel van farzsebben egy gyorsmerenyloszett

mer tudom h cserebe hetven playmate var a tulvilagon

meg mi van meg....

ja igen aki kilep azt kivegezzuk

ez alap


Rettegjetek mert egyre tobben leszunk

es cudar vilag lessz itt europaban

bruhaha

( egy atlag muszlim )

2015. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

jól van Jánoska, nagyon vicces vagy.

Azért térítő vallás, és NEM lehet kilépni - ha fejre állsz, akkor sem.

2015. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

valamint figyelemre méltó szufi idézet a másik 'muszlim' kérdésnél: Pietrosol nevű felhasználó válasza:

Szia!

Legyél, ha akarsz.

"Egy lyuk vagyok a furulyán, amelyen Krisztus lehelete áramlik át." (Háfiz, szufi mester)

2015. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
11%

Nem igazán.

Már a kereszténységet is baromságnak tartom, az iszlámot meg főleg.

2015. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!