Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti mit gondoltok a keresztény...

Ti mit gondoltok a keresztény vallásról?

Figyelt kérdés

Én evangélikus vagyok,szerintem ahogy a katolikusok látják a vallást és magát a Bibliát az tulságosan szűk látáskörű.

Én azt látom hogy mindenki szószerint akarja venni a Bibliát ami miatt nem csoda hogy sok ember hülyeségnek tartja hiszen szószerint véve valóban hihetetlen.

És szerintem a hitet nem kellene túl bonyolítani mint sokan teszik. Csak higyjünk hiszen az ad reményt. Ez az én álláspontom érdekelne a tiétek.



2015. márc. 19. 19:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Mindenki döntsön az alapján ahogy neki a legszimpatikusabb. Nekem speciel az , ha egyáltalán nem hiszek ilyesmikben.
2015. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
Hihetetlen, hogy egy ilyen agyrémben ennyien hisznek.
2015. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
25%
Én mindig csodálom a hozzád hasonlókat. Rendben van, hogy azért hisznek, mert reményt ad. De hogy nem zavarja őket az, hogy az ész nélküli hit nem áll a valósághoz közel valószínűleg. Azt pedig nem lehet letagadni, hogy ész nélkül hisznek, te is pont azt írtad, hogy csak higgyünk és ne bonyolítsuk túl.
2015. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
28%
népbutítás és önámítás
2015. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Számomra fontos a hit (református vagyok). Azonban amilyen kép él némelyik emberben a keresztyénségről, az elképesztő (általában ateisták és kevésbé vallásosak közt).


Hogy tisztázzam: nem vagyok tudomány- és evolúcióellenes, nem üldözök boszorkányokat, nem hiszem hogy pokol = vasvillás ördögök kavarják az üstöt, és azt sem hogy a keresztyén út a könnyebb út (lásd: ókori Róma, keresztyénüldözések).

Ezek alapvető dolgok, de ennél "komolyabb" témákban is sok embernek fogalma sincs a Bibliáról (magukat hívőnek mondóknak se!), csak a fejekben élő klisék szerint vallásosak...

2015. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 openyoureye ***** válasza:

- Megértem, hogy vannak emberek akiknek az egyszerűség és letisztult eszmék, elképzelések tetszenek, de miből gondolod, hogy a hit oly egyszerűen értelmezhető valami lenne?

Már csak azért, mert ha elfogadjuk, hogy Isten teremtette a világegyetemet, akkor láthatod (akár a saját szemeddel is), hogy nem az egyszerű megoldások híve :) Erre te azt mondod, hogy fogadjuk el, hogy az ami összeköt pont vele, az lenne a legegyszerűbb dolog a világon? Véleményem szerint pont az, hogy ennyiféleképpen értelmezik az emberek támasztja alá a bonyolultságának tényét. Ha egyszerű lenne, csakis egyféleképpen lehetne értelmezni nem?


A kérdésre pedig a válaszom: Szerintem a keresztény vallás helytelenül értelmezi a dolgokat, ez pedig egy egyszerű dologra vezethető vissza: Csak és kizárólag egy részleges/hiányos, azaz nem teljes könyvből próbálja megérteni azt, hogy mi is a célja az Istennek velünk. Értsd: az evangéliumok(amennyiben hitelesek) közül csupán 4! került bele a szent könyvbe, az is emberi válogatás eredményeként. Figyelmen kívül hagyják, sokszor pedig megkérdőjelezik a tudomány kijelentéseit, pedig ha Isten teremtette a világot, akkor azon törvényeket is melyek mozgásban tartják. A tudomány a hiedelemmel ellentétben nem vallásellenes, csupán tényeket tár fel. Ha csak egy kis figyelmet szentelnének a hívők arra, hogy körülnézzenek a környezetükben és megpróbálják levonni a saját következtetéseiket a világ működésével kapcsolatban, már sokkal előrébb lehetnének. Amíg figyelmen kívül hagyják a teremtés által kreált világot, nem is fogják soha megérteni a hit valódi értelmét. Csupán elmélettel illetve csupán gyakorlati tudással nem halad úgy az ember, mintha mindkettőt alkalmazná.

2015. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 openyoureye ***** válasza:
80%

5-nek:


"Azonban amilyen kép él némelyik emberben a keresztyénségről, az elképesztő (általában ateisták és kevésbé vallásosak közt). "


- Ezen képek kialakulása nem véletlen. Elcsodálkoznál mennyi és mekkora butaságot tudnak állítani egyes vallásos emberkék. Csak azért nem vagy tisztában ezekkel, mert nem vitázol velük. Ajánlom figyelmedbe a valláskritika rovat néhány kérdésének átfutását. Vannak akik magát a kérdést sem fogják fel.

2015. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
4-es lehet hogy népbutítás és főleg önámítás,de én azt vallom hogy nem kell feltétlen mindent elhinni ami a Bibliában van én sem teszem azt. Szerintem a keresztény vallás egyszerűen csak azért jo mert aki igazán hisz -és ezt tapasztalatbol mondom- annak akkor is szép élete lesz. (Mamámbol indulok ki,igazi hívő,nagyon optimista és a sok hülye pesszimista ezt lehet szánalmasnak tartja de jó látni hogy valaki igy néz a világra a vallása miatt).
2015. márc. 19. 21:32
 9/26 anonim ***** válasza:
12%
A vallások a kizsákmányolhatóság eszközei voltak régebben. Még ma is lehet vele hülyíteni tudatlan embereket! Persze egyre kevesebben foglalkoznak a vallással, szerencséjére az emberiségnek. Előbb-utóbb megszűnnek az Egyházak, mert nem lesz mondanivalójuk. Ez a fejlődés menete, bár jelenleg még a valóság az, hogy 5 lépés előre, 4 pedig hátra. De ez is változni fog. A fejlődés nem tud megállni, csak megtorpanni!
2015. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"- Ezen képek kialakulása nem véletlen. Elcsodálkoznál mennyi és mekkora butaságot tudnak állítani egyes vallásos emberkék. Csak azért nem vagy tisztában ezekkel, mert nem vitázol velük. Ajánlom figyelmedbe a valláskritika rovat néhány kérdésének átfutását. Vannak akik magát a kérdést sem fogják fel."


Mint írtam a válaszomban: ateisták ÉS vallásos emberek fejében is elképesztő képek élnek a vallással kapcsolatban, és elképednek amikor azt mondom hogy a Biblia nem is ezt írja...


Vitázni valóban nem szoktam ebben a rovatban mivel általában érzelmi vitákat látok itt ("Ki az a hülye aki mesékben hisz" versus "Az Őrtorony x-edik száma erre ad választ: pont pont pont")

2015. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!