Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez igaz lehet, katolikus...

Ez igaz lehet, katolikus iskola? (lent)

Figyelt kérdés
Katolikus iskolába járok (amikor jelentkeztem még nem volt az), de nem vagyok megkeresztelve, nem gyakorlok semmiféle vallást. Szóval a napokban egy pap azt mondta a suliba (tanórán), hogy a maszturbálás az ördögtől való (ezt nem hittem el), és azt mondta, hogy aki gyakran csinálja az később csalódni fog a nőkben ezért meleg lesz. Ez nem igaz ugye? Én amikor régebben utánaolvastam akkor azt írták, hogy nincs semmi káros hatása. Azt mondta ha ez vagy a "felnőttfilm" nézés eszünkbe jut akkor csináljunk helyette fekvőtámaszokat.

2015. febr. 10. 19:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valószínű, hogy az a pap is csinálta/ja. Azért kicsit többen csinálják kamaszkorukban (gyakorlatilag mindenki) mint ahány ..zi van.
2015. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%

a Bibliában nincs emlités erről viszont vannak bizonyos biblia versek amik az önző kivánságok hajszolását mohóságnak, illetve bálványimádásnak nevezi, vagy is nagyon hajlik az önimádat felé...

ezért érdemben nem igazán lehet erre konkrét választ adni


Azt jelenti ez, hogy a Keresztény Görög Iratok nem adnak tanácsot a helyes viselkedés kialakításához a maszturbációt illetően? Nem, nem azt jelenti. Figyeld meg a Kolossé 3:5. versét, mely így szól: „Öljétek meg tehát tagjaitokban azt, ami csak erre a földre irányul: a paráznaságot, a tisztátalanságot, a szenvedélyt [nemi gerjedelmet], a gonosz kívánságot és a kapzsiságot.” Az 1Thessalonika 4:4, 5 pedig ezt mondja: „Mindenki szentséggel és tisztasággal tudjon élni feleségével, nem a kívánság szenvedélyével [ÚV: kapzsi nemi gerjedelemmel], mint a pogányok, akik nem ismerik az Istent” (Ökumenikus fordítás). Az ilyen tanács a házas keresztényekre éppúgy vonatkozik, mint azokra, akik egyedül vannak, de az egyedülálló személyeknek még több önuralmat kell gyakorolniuk, mivel a szenvedély kielégítése a szexuális kapcsolatok által azokra korlátozódik, akik házasok.

2015. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Aha, mondja az, aki életében nem is szexelt még, ennyi erővel egy antialkoholista is tarthatna beszámolót a borkóstolási élményeiről. Meg azért na, ha mindenki, aki sokat recskázik meleggé vált volna, akkor nem lenne túlnépesedés. Ennyire demagóg dumát ritkán hallok, ez kb. azzal áll egy szinten, mint amikor az arabok azzal védekeznek egy-egy csikó kimetszése után, hogy így nem lesz k?rva a nőből.
2015. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az ő világfelfogása szerint bűn. Viszont neked nem kell az ő világképe szerint élned, hanem a sajátod szerint. A maszturbálás akkor rossz ha valaki már túlzásba esik (pl. a partnere helyett is ezzel foglalkozik). Homoszexuális pedig senki nem lesz a maszturbálástól. Ha így lenne akkor nem 3-4% lenne az arányuk a társadalomban, hanem 90%. Egyébként aki azt mondja,hogy a maszturbálás után csalódik a nővel való szexben, az soha nem volt még nővel vagy ténylegesen homoszexuális(de a maszturbálás előtt is az volt).
2015. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

3-as válaszolónak:


Férjnél vagyok....

2015. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A papra gondoltam.............
2015. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
ja bocsi :D)
2015. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
10%

Mi azt gondoljuk, hogy a szexualitás a házasságba való. Az önkielégítés azért bün, mert az embernek kordában kéne tudni tartania ezeket az ingereket. Ráadásul, ha valaki hajlamosabb rá, akkor rá lehet szokni, és nagyobb ingerek kellenek majd és nem lesz már elég neki a saját felesége. Hangsúlyozom, nem mindenkinél van így, de benne van.

A fekvõtámaszozás meg egy példa, mivel ezeket a szexuális ingereket a férfiakban többek között a tesztoszteron okozza, amit sporttal is le lehet vezetni.

2015. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
83%
XD ez hülyeség úgy ahogy van a maszturbálás egy trleljesen elfogadott és természetes dolog az a beteg aki nem csinálja (kamaszkorban) de amúgy nem minden pap mondja ezt ugyhogy szerintem a te papod egy konzervatív elmaradott személy lehet
2015. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

" Az önkielégítés azért bün, " - bocs, de ezt melyik biblia fordításban olvastad?


Nem, nem leszel homoszexuális, de ha fekvőtámaszozol akkor izmosabb leszel és több csaj bukik majd rád:)

2015. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!