Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Erről az idézetről mi a...

Erről az idézetről mi a vélemyényetek?

Figyelt kérdés

A mostani repülőgép szerencsétleségről találtam egy cikket amiben van egy nagyon jó rész!


"Aki repülőre ül, annak bíznia kell a pilótában, hogy érti a dolgát, és biztonságban eljuttatja a gépet a célhoz. Út közben már tehetetlen vagy. Rábíztad az életedet. Akaratlanul is eszembe jut a párhuzam, hogy mennyire így van az életben is. Sok politikus, ideológia, vallás verseng az emberek bizalmáért, és mind azt ígéri, hogy velük az életünk a kívánt célhoz ér majd el. Miért bíznánk meg bennük? Honnan tudhatjuk ki, hogy nem derül ki útközben, hogy rászedett minket egy őrült, aki sziklafalnak vezeti a gépet sokadmagunkkal a fedélzeten?"



2015. márc. 29. 16:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az idézet szerzője az a fajta ember, akinek mindig mindenről ugyanaz jut az eszébe. És természetesen mindig félrebeszélés. Nem hiszem, hogy ő meg én, valaha is megértenénk egymást. Ő ezt nem akarná.
2015. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Még a végén kitaláljuk, hogy a repülőtáraságoknak kell fizetniük pénzt nekünk, amiért kölcsön adjuk az életünket.
2015. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Jézus válasza: a gyümölcseiről ismeritek fel őket. ahhoz viszont, hogy ismerj valakit, eggyütt kell élnetek, mert ugye lakva ismerszik meg az ember. most, utólag,már mindent tudunk a srácról, mit posztolt, milyen betegsége volt, milyen kocsit rendelt, de nem ismerte akkor még senki. egy vallási vezetőnek ezek szerint a testvéreivel kell élni, és hétköznapi dolgokat végezni,hogy megismerjék a többiek. Jézus ezt tette.
2015. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

# 3

Vatikában is érdekesek a korropciós ügyek.

2015. márc. 29. 16:31
 5/22 anonim ***** válasza:

Nesze semmi, fogd meg jól.


Nem mintha a felvetett téma ne lenne jogos: hogyan lehet a vallások és valláspótlékok túlkínálatában a helyes útra rálelni.


De erről, ennyire az általánosságok szintjén nem lehet beszélni. A hit mindig konkrét és mindig személyes - már ha van. Ha meg nincs, akkor meg nem kell róla témázni.


A nyilatkozó feltehetőleg maga sem gondolta komolyan a kérdését, hanem csak költőien tette fel, hogy kiköthessen a saját vesszőparipájánál.


Ha hívő az illető, akkor nyilván oda akar kilyukadni, hogy az ő hite az egyedül helyénvaló. Ha pedig hitetlen, akkor meg oda akar kilyukadni, hogy a hit minden formája hülyeség.


Lapozzunk, jöhet a következő kérdés :)

2015. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy igazságot látok az idézetben.
2015. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

# 5

Hova lapozzunk?

Nem adtál okos választ.

2015. márc. 29. 20:30
 8/22 Ozmium42 ***** válasza:

A politika, vallás, ideológia nem olyan, mint a repülő, mert a repülőről nem tudsz csak úgy leszállni menet közben, de a politikai, vallási, ideológiai közösségeknek bármikor hátat fordíthatsz.


Ha pedig gyümölcseiről ismerik meg a fát, akkor a kereszténység igen rosszul muzsikál, persze biztos azért látom így, mert bűnös vagyok, illetve magára Jézusra is ezt mondták, hiszen istenkáromlónak, bűnözők barátjának tartották, őt sem ismerte meg mindenki a gyümölcseiről.


Mennyivel jobb lenne, ha nem ókori rébuszokban mondaná el Isten a lényeget, amit fontos lenne tudnunk.

2015. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Sajnálom ha nem értetted a válaszom, pedig szerintem teljesen egyértelműen fogalmaztam:

a hit sokkal személyesebb és konkrétabb dolog annál, hogysem a a kiragadott idézet szintjén foglalkozzunk vele.


Ha most sem érted, szívesen leírom még egyszer. :)

2015. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Értettem csak szerintem ez nem válasz rá.
2015. márc. 29. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!