Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztény hívők! Mit...

Kedves keresztény hívők! Mit gondoltok erről az idézetről: "A kísértéstől csak egy módon szabadulhatunk meg, ha megadjuk magunkat neki. Ha ellenállunk, a lelkünk bele betegszik a vágyakozásba. "?

Figyelt kérdés
Csak mert a kereszténység lényege pont az, hogy megfeleljünk valaki másnak (Istennek), még ha ez önmegtartóztatással is jár.

2013. dec. 26. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha bennem erős a kísértés, hogy képen töröljem egy bézbóz ütővel a vizsgáztató tanárt, akkor engedjek neki és jobb lesz?

Nem vagyok vallásos, de nem ez az első "bölcsesség", ami úgy hülyeség, ahogy van.

2013. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megadom magam egy kísértésnek elismerem h erősebb mint én. Egyetértek az előzvel ez az egész badarság
2013. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Ki mondta ezt? Valószínűleg nem egy keresztény.
2013. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz.


Egyébként is attól tartóztatja meg magát a keresztény ami erkölcstelen és rossz hatással van másokra, és Ön magára is.

Ha valaki belebetegszik hogy nem tehet rosszat, az már eleve beteg.

2013. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy valaki is belebetegedne abba, hogy nem vágja képen a vizsgáztató tanárt. Ennél mélyebb kísértésekről van itt szó.
2013. dec. 26. 22:31
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha meglátsz az üzletben valamit, amit nagyon szeretnél, belebetegszik a lelked, ha nem lopod el?

Vagy ha legszívesebben megölnéd a főnöködet, akkor is belebetegszel, ha nem ölöd meg?

Azért értelmes lény az ember, hogy tudjon uralkodni a vágyain, a kísértéseken.

Ebbe még nem betegedet bele senki.

2013. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Itt nem az aprócseprő vágyakról van szó, de látom jobb inkább terelni...
2013. dec. 26. 23:05
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

apró cseprő vágyak...


ezeket annak tartod?

Ha valakit szeretek, azt nem csalom meg, mert akkor a szeretetem nem valódi, és enged a tökéletlen kísértésnek.

egyébként is felvázoltam, hogy nem kis dolog, és sajnos egy kereszténynél is előfordulhat, de ezt nagyon korrigálnia kell, hogy meglegyen bocsátva.


Egyébként pedig ha megadod magad a bűnnek és van lelkiismereted, akkor meg abba fogsz inkább bele betegedni, hogy két hozzátartozódnak okozol fájdalmat.

A társadnak, és az életadódnak.

2013. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%

Bocsi az elejét rosszul írtam.

Tudjuk, hogy nem apró cseprő vágyak

Ezt a Teremtő is tudja.

2013. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát jó, nagy volt a kísértés, hogy megtérjek, mert ateista vagyok, de ha azt mondjátok, hogy a Biblia is azt parancsolja, hogy álljunk ellent a kísértésnek, akkor nincs mit tenni.
2013. dec. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!