Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, mit gondoltok a...

Ateisták, mit gondoltok a vallásosak folyamatosan ismétlődő érveiről?

Figyelt kérdés
Nagyon felbosszant, hogy nem tudok velük egy épkézláb vitát lezavarni... Olvastam itt a gyakorin olyat, akiszerint BŰN megnézni olyan filmet, amibem "varázslat, természetfelettiség, ördögi dolgok vannak" (Csillagok között?). Nagyon idegesítő. Én a magam részéről gyakorlati ateista vagyok, tényleg nem tudom megcáfolni a Teremtő létét, szubjektíven hiszek is benne. Ez hit, nem tudás. Sajnos... De ez nem jelenti azt, hogy bármelyik felekezethet tartoznék. Volt már részem pár aranyköpésben... na szóval, szetintetek miért nem vitatkoznak (helyesen) ?

2015. ápr. 3. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 A kérdező kommentje:
1 szemléleletes példa:"A földi élet olyan precízen lett megszetkesztve... ha túl közel lenne... ha túl távol... csak tetvezőmunka hozhat ilyet létre. Nem, óriási tévedés: a világegyetem eszméletlenül nagy (végtelen?) benne eszméletlenül sok bolygóval. A FÖLD NEM SZERENCSÉS HELYEN VAN, SZOMPLÁN MONDJUK A 10000000 BOLYGÓBÓL EZ KERINGETT PONT MGFELELŐ TÁVOLSÁGRA. Mi sem vagyunk szerencsések, hogy "Pont ezt a bolygót fogtuk ki". Nis igen, le a kalappal a Föld előtt, mert ténylg gyönyörű, de nem az élet bárhol kialakul, ahol lehetséges.
2015. ápr. 3. 08:05
 2/83 anonim ***** válasza:
71%

A vallásosak nem gondolkodnak, hanem hisznek.

Nem érveik vannak, hanem érzéseik.

Ezért aztán gondolatokkal és érvekkel nem igazán lehet hatni rájuk.

2015. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
25%
Őő, milyen èrvek? Olyat nem nagyon szoktak adni....
2015. ápr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
37%

Az első válaszolónál a pont!


Nem érdemes velük vitatkozni. Az értelmesebbjének előbb utóbb úgyis felnyílik a szeme, a többit meg úgysem tudod meggyőzni. És talán nem is kell.

2015. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 A kérdező kommentje:
Igaz, igaz... néha szét röhögóm magam, javaslom nézelődjetek ilyenek után.
2015. ápr. 3. 08:36
 6/83 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudnak felhozni érveket, mert nincsenek érvek XD
2015. ápr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
97%

Ne aggódj, a vallásosok ugyanígy gondokodnak az ateistákról. Semmi baj nincs a vitatkozással, csak nem szabad emiatt haragudni egymásra.


Písz

2015. ápr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
70%

Kétféle hit létezik.

1. A buta, tudatlan vak hit. Ez még csak kárt okozott, mert nincs mögötte valóságalap! Ez kívülről ered.

2. És van a valódi, ami a bensőből fakad, tapasztalati úton. Ezt jelenleg kevesen élik át.

Ez itt "hiba".

2015. ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
57%
a hiba nem ott van, hanem hogy a vallásosok meg az ateisták is foggal körömmel be akarják bizonyítani egymásna ka hülyeségüket, ahelyett, hogy hagynák békén egymást.
2015. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
42%

"a vallásosok ugyanígy gondokodnak az ateistákról."

Aki így teszi, az buta.

Azért, mert keveri az érveket az érzésekkel és a hitet a tudással.

Persze van másféle hívő is: aki úgy gondolja, hogy az ő hite felülírja a tudást és az érzései megbízhatóbbak az érveknél.

Na, ezzel sem érdemes vitatkozni.

2015. ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!