Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúinak tilos tudomány...

Jehova Tanúinak tilos tudományos pályára lépni?

Figyelt kérdés
Azaz például irodalommal, irodalomkritikával foglalkozni és sok könyvet olvasni.
2014. okt. 9. 20:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
70%
Ja, és Sperlock a harcos varázsló figurával sem szabad játszaniuk.
2014. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hogyan merült fel ilyesmi? Én ismerek olyat, aki diplomás, szóval ebből a szempontból nem.
2014. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%
Nem tilos, de nem támogatott, hiszen nyakunkon a világvége.
2014. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
34%
Azért sem támogatják, mert elveszi az időt a prédikálástól.
2014. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%
Valószínű azt fogják válaszolni erre a kérdésre, hogy nem tilos, és hogy mennyi művelt ember van köztük - én még eggyel sem találkoztam - de nem tudom elképzelni róluk, hogy tudományos pályára lépjenek. Egyrészt azért, mert nincs kritikai érzékük, ami a tudományokhoz elengedhetetlen, másrészt pedig azért, mert a tudomány sok helyen ellentmond az Őrtorony tanításának, azt meg nem tudnák elfogadni.
2014. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
60%

Csak nem azt akarod, hogy valamiképpen is támogassák ezt a sátántól vezetett,velejéig romlott világot?

Hiszen alig várják már, hogy vége legyen, aztán meg úgysem lesz szükség tudományra, mert Isten úgyis mindent elintéz, elrendez.

Halleluja!

2014. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Negyven évvel ezelőtt ugyanezt mondtátok, hogy nyakunkon a világvége.
2014. okt. 9. 23:09
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg szerintetek csak ti fogtok megmaradni és az összes többi vallás hazug. Milyen alapon?
2014. okt. 9. 23:19
 9/34 Ozmium42 ***** válasza:
44%

Hallottam olyan változatot, hogy van beképzelt tudomány, és alázatos tudomány. Utóbbi jelenti mindazt, ami nincs összefüggésben a vallással, illetve azokat az áltudományokat is, amik a Bibliát hitelesítik. Sőt még azt is, ami nem, de bele lehet magyarázni. Az ilyen tudósoknak Jehova tanúi úgy örülnek, hogy a kiadványaikba is tesznek bele ilyen emberekkel készült interjút. Mindig úgy kezdődik, hogy az illető előbb volt tudós (véletlen egybeesés), aztán megakasztotta valamilyen jelenség, ami lenyűgözte, ezért nyilván csakis Jehova isten, Jézussal a jobbján, stb.


No aztán mindenki más beképzelt tudós, mert nem hajtanak fejet a mindenség teremtője és minden tudományok nagy mestere előtt.

2014. okt. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö


Megkérdezhetem miért akarod tudni?


Ismerek tudományos dolgozót, barátaim a tanúk között van föiskolai tanár, ideggyógyász, fogorvos, mérnökök, ügyvéd, takarítónök, egyszerü munkások.


Szabad természetesen az irodalommal foglalkozni, én könyvmoly vagyok gyermekkorom óta...bár nem lett a szakmám.


Megválogatjuk mit olvasunk, mit nézünk, de ez nem csak mi ránk speciális.... :)

2014. okt. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!