Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem értem az iszlám vallást....

Nem értem az iszlám vallást. Mi értelme van?

Figyelt kérdés
ALLAH AKBAR! és BUMM! game over... ennek mi az értelme?

2015. ápr. 24. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
A vallás az hit, hiedelem rendszer, az "értelemhez" nincs köze.
2015. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

- értelmet ne keress vallásokban..

- a japánok is csináltak hasonló dolgokat más okból

- az iszlám nem azt mondja,hogy öld meg magad (állítólag,de a fordításokon lehet vitatkozni)

2015. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Az iszlám ennyi lenne? Akkor a kereszténység is csak Adjon Isten és bumm? Egyébként igazad van! A kérdésed felszínes és értelmetlen.
2015. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

"ALLAH AKBAR! és BUMM! "

?

Alighanem egy elmélyült vallásfilozófiával foglalkozó összehasonlító vallástörténész tette fel a kérdést.


De mi ennyire mélyen nem mehetünk itt bele a a vallásfilozófián alapuló valláskritikába, ezt megértheted, hisze ez csupán egy kérdés-felelet oldal.

2015. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem érted, akkor

- vagy nem is akarod érteni;

- vagy nem fogod fel, amit olvasol.

.

Olvasd el az Ószövetséget (judaizmus), az Újszövetséget (kereszténység), no és a Koránt (iszlám)!

Ha tényleg a tudás és megismerés vezet, csak ezen az úton jutsz el hozzá!

2015. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

készültem értelmes választ adni, de a leírás... utálom ezt a fajta "választ" de tényelg a "google a barátod", nulla információval kötekedni, kb az a színvonal mint amikor valaki egy olyan, esetleg latin eredetű, kifejezést használ amit valaki más nem ismer, erre nem utána néz a jelentésének hanem "magyarú beszéjjé má csicska-ge*i"


(nem vagyok muzulmán[ha esetleg a kérdező ezt a kifejezést sem ismeri a muzulmán az iszlám vallást követő embert jelenti])

2015. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Azt hiszem kérdező, azon a szinten, ahogy te várod, nem lehet elmondani. A kereszténységet érted? Dicsértessék az Úr és Bumm, ennek mi értelme? Ezen a szinten semmi.
2015. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem a kérdező tömören megragadja az Iszlám vallás lényegét, a mondás, amely azt jelenti, hogy Isten a legnagyobb, vagy leghatalmasabb, a használat gyakoriságából és módjából következtetve azt is jelenti, hogy 'ahogy Isten akarja'.

Ez már kétségkívül azonos az eleve elrendeltséggel, ami a zsidó és a keresztény vallásnak is fontos része és hiába próbálnak kibújni belőle a szabad akarattal, ez nem sikerülhet, hiszen Isten mindentudó és mindenható, így a szabad akarattal létrehozott választás is csak az ő akaratának beteljesülése lehet, bármilyen is az.

Ha jól megfontoljuk, a világ sorsa már a teremtés pillanatában eldől, hiszen ha egyszer világosság jön a világba a sötétség helyére, akkor már nem lehet többé a korábbi állapot, így az ok-okozat törvénye alapján minden előre meghatározott. Jól érzik ezt a muszlimok, akik gyakorta csendes belenyugvással szemlélik a világot és megértik, hogy csekély akaratuk mit sem érhet a hatalmas Allah akarata ellenében.

A keresztény vallás szkeptikussága viszont remekül kidomborodik a szólásban - segíts magadon, az Isten is megsegít -. Ez már kétség kívül közel áll az ateizmushoz, ez lényegében megfosztja az Istent a hatalmától, mert arra hívja fel a figyelmet, hogy Isten hatalma korlátozott, csak akkor segít, ha segítek magamon, de akkor meg már minek, hiszen akkor nincs rá szükség, vagyis kétségbe vonja az Isteni segítséget. Lényegében Istennek akkor is tudnia kellene nekem lottó ötöstalálatot adnia, ha segíteni akar, ha nem is veszek lottót, így az a vallásos, aki lottózik, a tettével máris kétségbe vonja Isten csodálatos képességét, mert nagyobb sanszot lát a nyereményben, ha lottót vásárol, hiszen feltételhez köti Isten lehetőségét. Neki csak egyszerűen hinnie kellene a nyereményben, akár vesz lottót, akár nem, mert Isten csodája lenne így is, úgy is. Hja persze a valószínűségszámítás nem kalkulál Isten akaratával, pedig mi az neki, mert ha akarja, akkor a tizedikről kiugró öngyilkos akár felfelé is repülhetne, vagy szép lassan leereszkedne a földre, vagyis az öngyilkos sem a maga áldozata, hanem Istené, akinek az akarata beteljesül. A gondolati szabadság sem valósulhat meg, mert miért pont az jut annak az öngyilkosnak az eszébe, hogy nem érdemes élni, hiszen juthatna az is, hogy az élet szép, a világ csodálatos, így ez is nyilván isteni sugalmazás, mivel Allah akbar, kimondom Isten a legnagyobb, ő még arra is képes, hogy engem ateistává tegyen nagy bölcsességével, így nem is lázadozok az akarata ellen, hanem kimondom kereken, hogy nincs is isten és így akarata sem lehet, továbbá nem létezőként a legnagyobb sem.

Ha bánt valakit ez a dolog, akkor csak arra kell gondolnia, hogy ez is Isten akarata, mert nyilván ő akarta azt, hogy én ezt leírjam, illetve így gondoljam és már semmi értelme nincs a további földi nyavalygásnak, minek húzzuk az időt, jöhet a világ vége, a végítélet, ha már úgyis ez Isten akarata, jöhet a 'bumm'.


'ALLAH AKBAR! és BUMM! game over'

Jól látod, nincs értelme.

2015. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

huh 9-es, ebből az eszmefuttatásból megértettem végre a körkörös referenciát! Hálám! Vagy inkább stílszerűen: Allah növessze hosszúra a szakállad! (de ha nő vagy, akkor inkább ne:)))

[link]

2015. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
mármint a 8-as, nem-lottónyerteshez szóltam, uff
2015. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!