Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúi miért mondják...

A Jehova Tanúi miért mondják azt, hogy nincs szükség arra, hogy több nyelven beszéljünk kettőnél, mivel úgyis közel a világvége? Miért vannak azon a véleményen, miszerint az egyetlen igaz nyelv a Biblia által írott?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 25. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Személyes ismeröseim legjobb barátaim közé tartoznak olyanok is, akik több mint két nyelven beszélnek.


Söt arra vagyunk buzdítva mindnyájan, hogy ha lehetséges tanuljunk új nyelveket.


és szerinted melyik az igaz nyelv? én még ilyenröl soha az életemben nem hallottam, pedig én gyermekkorom óta vagyok tanú.

2015. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pedig pont tőlük hallottam. A Prédikátor könyvére hivatkozva, amikor azt írja, hogy a tudomány, a művészet minden felesleges, hiszen egyszer úgyis meghalunk. Az egész élet hiábavalóság, amelyet Kölcsey Ferenc Vanitatum Vanitas (Hiábavalóságok hiábavalósága) című költeményében visz tovább, ebben csúcsosodik ki.
2015. ápr. 25. 14:03
 3/14 Ozmium42 ***** válasza:
Ma azt mondták a Tanúk nekem, hogy mérsékelten foglalkozzak tudománnyal, mert megárt :D
2015. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

.....hát Ozmium :D


vannak esetek amikor tényleg megárt. Ha mindent beveszel elsö hallásra, aztán rájössz hogy hatalmas baromságban hittél :D


Nem egyszer fordult elö ilyesmi.

2015. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
és hogy félreértés se essék, nem kimondottan rád céloztam :) , de sokszor elhittünk valami nagyon tudományosat, míg a végén kiderült, hogy tévedés volt..... hát azért jó egy kicsit a józan paraszt ész
2015. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
Nem félem Istent, ebből adódóan nem csak a Bibliát olvasom. Azt viszont kijelenthetem, hogy az általam ismert "tanúk" semmivel nem jobbak, vagy rosszabbak bárkinél, hagyni kellene az embereket hinni abban ami jó nekik. Az én tükrömön keresztül az összes vallás értelmetlen, mégis szeretném azt hinni, hogy aki jó, az jót remélhet. Csak úgy mellesleg, több nyelven jól beszélő,magas szinten iskolázott ismerőseim vannak köztük. Nem egészen így gondolják a "Biblia nyelvét" mint ahogy te itt kérdezed. Tény, hogy kevés nagyobb hitel rendelkező emberrel találkoztam mint ők. Nem fényezni akarom őket, hiszen mint mondtam hitetlen vagyok, de semmivel nem rosszabbak ők másoknál, annyi szarságot még 1000-év múlva sem tudnának okozni, mint mások a fényes templomaikkal és álszent Istenszeretetükkel. Muszáj volt ezt leírnom, mert minden második kérdés őket támadja, nincs jobb dolga egy hívőnek, mint a másikat szapulni? Legalább ti keresztények ne basztassátok egymást.
2015. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
Elnézést kérek mindenkitől, ha lehetne törölném a válaszomat, nem is akartam válaszolni csak egyszerűen kijött . Apa vagyok és a városomban a héten megöltek egy kislányt értelmetlenül, brutális kegyetlenséggel. Nincsenek megfontolt szavaim csak írom ami jön. Legalább ti akik hisztek valamiben, ne ellenségeskedjetek, had higgyem, hogy én tévedek és van még valaki, aki több az embernél.
2015. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jehova tanúi azt is mondják, hogy nincs értelme a továbbtanulásnak. azt is mondják, hogy vállalkozó se legyél. azt is mondják, hogy egyszerű életet élj. a kérdés az, hogy így is tesznek-e?
2015. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amennyiben nincs értelme a továbbtanulásnak, akkor szeretném kérdezni, hogy miből élünk meg? Nem mellesleg ők ezelőtt 40 évvel ugyanezt mondták. Még el is hiszem, hogy eszerint cselekszenek, de más embereket nem kellene megfosztani az érvényesüléstől.
2015. ápr. 26. 09:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Mert pontosan mi is a biblia nyelve? Hogy kell azt érteni, hogy az igazi nyelv a Biblia által írott?


Egyébként létezik olyan, hogy a nyelveknek van hordképességük a kifejezés terén. Értelemszerűen ez abból következik, hogy a nyelv mennyire képes a valóságot pontosan, egyszerűen és lényegre törően leírni és árnyalni. Az egyik ilyen nyelv a Magyar.


Na most, mivel minden nyelvnek más és más a hordképessége, így angolul, főleg egy angolul gondolkodónak sokkal kevesebbet fog adni a biblia, mint egy magyarnak.


A sokat emlegetett példával had éljek, mielőtt egyesek nekem ugranának. Ugye ott az utolsó vacsora, mely során Jézus elmondja, hogy itt a bor, ez az én vérem, itt a kenyér ez az én testem.


Egy angol számára a 'blood' és a 'body' soha az életben nem lesz összeegyeztethető a 'brother'-el. Nem fogja érteni, hogy mitől lettek az apostolok Jézus testvérei. És ugyan ez igaz a héberre, arámira, görögre, latinra, franciára, eszkimóra és a bushmanra.


Ellenben sajnálatos okán a világnak, van egy nyelv, amelyikben a 'test' és 'vér' áldozat létrehoz önkéntelenül is egy új fogalmat, aminek van értelme, e za 'testvér' áldozat.


(És nem ez az egyetlen)


No ezek után kérdezem, hogy akkor pontosan mi is a biblia nyelve? Mi az a nyelv, amelyiken olvasni kell?


---


Anonymus

2015. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!