Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, miből gondoljáto...

Jehova tanúi, miből gondoljátok, hogy Armageddon nagyon közel van és, hogy az "utolsó időkben" élünk?

Figyelt kérdés
Elvileg a tanúk már 1914-re is jósolták a világvégét...

2015. márc. 23. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

1914-ről nem ír a Biblia.


"O uram csak egy atyàm van

Aki fent làt minden vètkem

Aki fentrol nez minden bunt

Aki figyeli minden lèptem

Gyere mondd mèg meddig kell menni

Meddig kell birnunk ezt mèg

Hidd el hogy nem felejtek

Meg tanultuk ezt màr, meg règ


Az àlmok van hogy el vesznek

Ahogy vàrak omlanak össze

De hidd el hogy fel lehet àllni

A kèrdès màr csak annyi hogy jössz e

Nekem ne mondd hogy mit bir a lèlek

Kèrtem csak vàlnèk köddè

Annyit kaptam de nèzd èlek

Vegleg es nem lesz többè"


https://www.youtube.com/watch?v=j_QaLWTMUZ4

2015. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

szia


Tévedés, kedves kérdező.

Jehova Tanúi nem jósolnak, és nem mondták soha egy évszámról sem, konkrétan, hogy itt a világ vége vagy armageddon

Már csak azért sem mert szent irás azt irja, hogy ezt a napot vagy órát Jehova a saját hatáskörébe helyezte, ennél fogva senki nem tudja, nem tudhatja-


ezeket a rém hireket bizonyos mondatok átértelmezésével terjesztették azok akik ellenségesen kezelik a Tanúkat


az 1914-es évre azt irták hogy forduló pont lesz az emberiség életében, és nem azt hogy itt van Armageddon

s az is lett mivel kitört az első világhaáború, ami jelezte, hogy Jézus kivetette Sátánt a démonaival az égből

2015. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem csak a Tanúk látják ezt, hanem azok is akik értelemmel olvassák a bibliát

A Tanúk azt a feladatot végzik amit mások nem akarnak, vagy is Jézus által megjövendőlt jelek között van a világméretű prédikáló és tanitvánképző munkát

2015. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

@18:48-as


Te vagy óriási nagy tévedésben Jehova Tanúi számtalanszor jósolták már meg a világvégét, csak ugye ezt a szervezetben nem igazán tanítják nektek, mert ciki önmagukra nézve.


A történelem azonban megőrizte a korábbi kiadványaikat meg a hisztériát is, amit keltettek. Az 1914-es hamis jóslatnak te most egy módosított változatát tanulod, eredetileg másra vonatkozott, csak amikor nem teljesedett, akkor módosították.

2015. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Nem csak a Tanúk látják ezt, hanem azok is akik értelemmel olvassák a bibliát

A Tanúk azt a feladatot végzik amit mások nem akarnak, vagy is Jézus által megjövendőlt jelek között van a világméretű prédikáló és tanitvánképző munkát"


-->Csak úgy süt belőled a nagyképűség, már bocs... Mi az, hogy értelemmel olvasni a Bibliát? Van neked tudomásod arról, hogy a próféciáknak különböző értelmezési irányzatai is vannak? Te valószínűleg egyiket sem ismered mélyen, csak a szervezeted tanítását, még alternatívád sincs az összehasonlításra. Mi az, hogy a Tanúk azt a feladatot végzik, amit mások nem akarnak? Mégis miféle feladatot végeztek ti? Azt, hogy becsengetgéreztek másokhoz és terjesztitek a JT tanításokat? Mégis miféle megjövendölt jelekről beszélsz te? Semmiféle megjövendölt jelek nincsenek, Jézus a próféciáit - amit bármire rá lehet húzni Jeruzsálem pusztulásán kívül, annyira általánoak - a KORTÁRSAINAK mondta el, nem pedig a 21. század emberének.

2015. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia előttem szóló


Nem vagyok nagy képű, sosem voltam az, egy egyszerű ember vagyok aki igyekszik megérteni és elsajátitani a bibliában irottakat, és még ekkor is csak haszontalan szolga vagyok, mert csak a kötelességemet teljesitettem


(Lukács 17:10) 10 Így ti is, ha megtettétek mindazt, amit feladatul kaptatok, mondjátok: »Semmirekellő rabszolgák vagyunk. Azt tettük, amit tennünk kellett.«”


s a multkori alkalommal is megirtam, hog ha csak az első századra vonatkozna az amit mondott, akkor az egész lakott Földön már rég a messási királyságnak kellene működnie


a Jézus által mondottak, csak részben voltak a kortársaknak szóló, vannak amik a jövőre, vagy is a napjainkra vonatkozik.

Más részt a proféciában kiszámolható kronológiai idők kiszámolhatók, ahogy Jézus születését is kiszámolták,

és várták is hiszen emlegették is a Bibliában irva van:

hogy "ebben az időben kell eljönnie..."


Persze jogod van azt hinni amit akarsz...

2015. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A keresztények jó része minden évben azt várja, már 2000 éve.

1000 körül különösen nagy hiszti volt: akkor sokan komolyan is vették, és eladták mindenüket.

Ma már ennyire senki se veszi komolyan.

2015. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

@10:55


Szerintem meg igenis nagyképű vagy, hiszen felsőbbrendűnek érzed az ariánus szervezeted magad, mint más emberek. Ez a hozzáállás persze hogy süt a Tanúkból, hiszen ők tényleg elhitetik magukkal, hogy valamiféle kiválasztottak, noha nem mások, mint ugyanolyan fundamentalista vallásos emberek, mint mások, vagy még rosszabb állapotban is vannak, hiszen egy szervezet irányítja őket.


Pedig eliheted, hogy az csak az első századra vonatkozik, Jézus a nagy eszkatologikus beszédében ugyanis félreérthetetlenül utal rá, hogy a kortársaknak szól az üzenet, nem pedig valamiféle távoli jövőben élőknek. Hiszed vagy sem, a Biblia elsődlegesen NEM a mai embernek íródott, hanem korabeli embereknek. A mai korra csak annyira vonatkozik, hogy vannak olyan szakaszok benne, ami most is alkalmazható, de nem kis részben elavult már. A probléma pedig ott van benne, hogy nem gondolkodol, hanem van egy kialalult értelmezésed, és ahhoz akarod igazítani a Bibliát, ezért látod benne a messiási királyságot. Ezt írod még:


"a Jézus által mondottak, csak részben voltak a kortársaknak szóló, vannak amik a jövőre, vagy is a napjainkra vonatkozik."


Csakhogy erre semmilyen bizonyíték nincs, ez már csak értelmezés, ami viszont semmit nem nyom a latban. Másrészt Jézus annyira, de annyira általános dolgokat mondd, hogy bármilyen korra rá lehet húzni őket. De ha figyelmesen olvasod a szöveget, akkor rájössz, hogy egy fikarcnyit sem szól a mi korunkról. Jézus a TANÍVÁNYOKNAK magyaráz.


"Más részt a proféciában kiszámolható kronológiai idők kiszámolhatók, ahogy Jézus születését is kiszámolták,"


Nincsenek "kronológiai idők" ez egy ostobaság. Jézus idejében teljesen más volt az időszámítás. Ha például a prófétikus napokat évekként értelmezed, és meghatározol egy kezdő és záróidőpontot, akkor bukta lesz a vége, mivel a bibliai évek nem 360 napos évekből álltak tehát a meghatározott jóslat csúszik. Nem egy magyarázó elkövette már ezt a hibát...


"Persze jogod van azt hinni amit akarsz..."


Ahogy neked is. Az egy dolog, hogy tévesen a saját szervezetedre meg a mai korra magyarázod a Bibliát, pl a Luk 17,10-et, de ha már megteszed, akkor NE egzaktként magyarázz, hanem tedd hozzá, hogy szerinted. A Bibliát ugyanis többféleképpen értelmezik, a tiédnél jóval tekintélyesebb magyarázatok is vannak hozzá.

2015. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
*a bibliai évek nem 365 napból álltak.
2015. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Már bocs, de nem Jehova Tanúi voltak azok, akik azt mondták az ebereknek, h December 21. eljön a világ vége. Ilyet soha nem lehetett hallani tőlük.
2015. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!