Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, keresztények! Miért...

Ateisták, keresztények! Miért győzködtek egymást?

Figyelt kérdés

Nagyon sok a kérdés, amiben isten létéről vitatkoznak. Az rendben, hogy az embereket érdekli mások véleménye, én is tettem már fel olyan kérdést, ahol kíváncsi voltam, hogy hogy állnak hozzá más emberek. vagy meg akartam valamit érteni. De egyes kérdéseknél azt látom, hogy az emberek nem megérteni akarják a válaszokat, hanem pont hogy meg sem akarják érteni. Sok esetben az az érzésem, hogy inkább meg akarják egymást győzni az emberek. Például az olyan kérdéseknél, ahol bemásolnak egy linket mondjuk egy videóhoz, és azt állítják, megváltozik az életem, ha végignézem. Ilyen van ateistában is, vallásosban is. Néhány kérdésen egyértelműen érzem az arroganciát, hogy majd ő megmondja nekik.


Én személy szerint ateista vagyok, de nem értem, miért pofázunk bele mások életébe. Minek akarjuk megmondani a keresztényeknek, hogy ne legyenek keresztények? Tisztában vagyok vele, hogy vannak, akik nagyon elborult agyúak, de róluk azt gondolom, hogy hülyék maradnak mindenképpen. Ha nem a vallás tételeit használnák hülyeségekre, akkor találnának helyette mást. Őrülten feministák lennének, vagy mit tudom én, már egy korty alkoholért a fejedet vennék. Szóval az ilyen típusú emberek ilyenek maradnak, mindegy, miben hisznek, vagy mi a mániájuk. Az intelligens katolikusokat meg minek térítgetjük oda-vissza, vagy ők minket? Köztünk is van ostoba meg okos persze. De tényleg, minek beszélünk bele mások életébe?


A személyes véleményem szerint egyébként sosem fogunk megegyezni, mert az Istenben való hit egyfajta hajlandóság, nem olxasmi, amiről döntesz. Én úgy gondolom, és másoktól is hallottam már hasonló véleményt - tudósoktól is, ami persze nem azt jelenti, hogy kőbe van vésve, csak örülök, hogy nem csak én gondolom ezt -, hogy van, aki egyszerűen nem olyan beállítottságú ember. Szerintem ez kábé olyan, mint a nyelvérzék vagy a művészeti érzék. Valakinek vagy van vagy nincs, és az hogy van vagy nincs neki, nem teszi őt jobbá.


2015. ápr. 25. 20:15
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

*győzköditek, bocsánat

Pont a címet nem futottam át.

2015. ápr. 25. 20:18
 2/35 anonim ***** válasza:
65%

Névtelenül gyűlölködni Gyakorikérdéseken valóban nem túl célravezető... A kérdésedre ("miért csinálják ezt?") az a válasz, hogy mert vallás témába nagy részt Jehova tanúi meg bigott ateisták írnak. Ők már csak ilyenek...


Én sok emberrel beszélgettem már Gyakori kérdéseknél kultúráltabb keretek közt a keresztyénségről, sok embert láttam megtérni... Ez inkább úgy szokott menni hogy ha valahogy ide terelődik a beszélgetés akkor elmondom hogy nem hiszem azt hogy a föld alatt vasvillás ördögök vannak, vagy hogy egy szakállas ember figyel minket a felhők fölött (vagy amilyen eszement sztereotípiákat épp felhoz a beszélgetőtársam), viszont ha érdekli, akkor akár egy 5 perc alatt akár el is tudom mondani az Evangéliumot dióhéjban... Érdekes módon soha sem tartott 5 percig, mivel mindig rengeteg kérdéssel bombáznak.

2015. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Az ateisták túlságosan reálisan látják a világot, a vallásosak pedig túlságosan idealizálva. Véleményem szerint egyik sem jó dolog.

Mindenben a középutat kellene keresni ami összefoglalja mind a két tábor pozitívumait.

Sajnos ez sohasem fog megvalósulni...

2015. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan látom, mint a 2. válaszoló: ez a téma csak ezen a fórumon csúszott el olyan irányba ahova nem kéne. Az életben azért ennél sokkal jobb a helyzet :)
2015. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy valóban csak itt zajlik ez, a valóságban még nem folytattam erről vitát.
2015. ápr. 25. 21:03
 6/35 anonim ***** válasza:
40%
Szerencsére folyamatosan csökken a vallásosak aránya, remélhetőleg néhány évtizeden belül magunk mögött hagyhatjuk az emberiség ezen sötét korszakát, amikor kétezer éves mesekönyvekben hittek.
2015. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
20%

"Szerencsére folyamatosan csökken a vallásosak aránya, remélhetőleg néhány évtizeden belül magunk mögött hagyhatjuk az emberiség ezen sötét korszakát, amikor kétezer éves mesekönyvekben hittek."


Emlegetett szamár. ZzzZzzzzzZZZZZzZzZZzzzzzZZzz ZZzZzZZzz


Tőlem aztán bármi létezhet. Az én megítélésemben az ateizmus ugyanolyan térítgetés, mint a vallási hittérítés.

2015. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Egyébként van egy elméletem, hogy miért burjánzott el annyira a neten ez a jelenség.


Régebben (más korokban, társadalmakban) az emberek elmentek párbajozni, levertek egy pofont a másiknak, stb., de manapság szigorú jogi korlátok között él az ember, de mégis tele van indulatokkal. Ezeknek az indulatoknak alternatív csatornákat keres, és az internetes kötekedés a maga anonimitásával épp kapóra jön ezeknek az indulatoknak a levezetésére. (Vagy épp felszítására, kondicionálására.)

2015. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%
Ateista vagyok, hála a jó Istennek.
2015. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
#9 :D :D :D
2015. ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!