Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova tanúi miért nem...

A Jehova tanúi miért nem elégszenek meg ha az ember alapból keresztény?

Figyelt kérdés
Az ember hiába mondja el nekik hogy ő keresztény, ők akkor is rá akarják erőltetni az ő fajta kereszténységüket, és egy folytában jönnek az ember háza elé, és szórólapokat osztogatnak és azt akarják hogy menjen el arra az XY helyre meg stb.
2015. máj. 25. 20:06
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Nem elégszenek meg. Szombaton belecsöngetnek az ebéd utáni sziesztába, vagy felzavarnak hajnali 9-kor és hülyeségekkel traktálnak. És amikor megmondod nekik, hogy ha az előző 20 évben amikor csöngettek, akkor se győztek meg, akkor most már abbahagyhatnák, és i nkább segítsenek vásárolni a szomszéd néninek megrt öreg és beteg, és többet érne vele mint a fejtágítóval, akkor bájosan mosolyognak és következő héten megint csöngetnek, a szomszéd néninek pedig én vásárolok be. aztán csodálkoznak ha egyre jobban utálja őket mindenki.
2015. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
41%
mert az a könyvkiadó, ingatlanhalmozó zrt, amely irányítja őket, azt állítja, hogy ezt kell tenniük ahhoz, hogy örök életük legyen. ugyanis ha nem adnak le jelentést, akkor tétlenek lesznek, és kiközösítik őket. pedig az igazság szabadokká tesz minket, az emberektől való félelem pedig akadályozólag hat. ők pedig félnek, hogy elveszítik a családjukat, a barátaikat, ha kiközösítik őket. legközelebb vígasztald meg te őket, és biztosítsd róla őket, hogy látod, hogy szeretik Jézus, és, amennyiben ez így van (feltételezem) biztosítsd őket arról, hogy te is szereted Jézust, ÉS KÖSZÖND MEG, HOGY LEHETŐSÉGET ADTAK ARRA, HOGY EZT NYÍLVÁNOSAN KIJELENTSD NEKIK, HISZEN: aki elismeri Jézust az emberek előtt, azt Jézus is el fogja ismerni az atya előtt. mond el nekik (ha így van) "hogy ismered a szent írásokat, amelyek képesek bölccsé tenni téged a megmentésre" 2 timóteusz 3:15 e miatt ergo nincs szükség arra, hogy emberek magyarázzák neked a bibliát, emberi gondolatokkal, hiszen a tanúk szerint a biblia megmagyarázza önmagát. és máris tanítottad is őket.
2015. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
46%

"aztán csodálkoznak ha egyre jobban utálja őket mindenki."


Persze, de ez is csak azt bizonyítja, hogy igazuk van, mert még a Bibliában is le van írva, hogy ők üldözve és utálva lesznek. :D

2015. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
ez valóban le van írva a bibliában, de ez önmagában egy kiragadott írásszöveg, féligazság, vagy ha jobban tetszik, hazugság. ugyanis a teljes szövegben az is benne van, hogy mindezt Jézus neve miatt teszik velük. kérdezd meg magadtól: te Jézus neve miatt útálod a tanúkat? ha nem, akkor az általuk emlegetett üldözés NEM AZ AZ ÜLDÖZÉS, amiröl a biblia beszél.
2015. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 Ozmium42 ***** válasza:
65%
Abból nincs profitja a vezető testületnek, ha csak úgy simán keresztény vagy.
2015. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
ozmium. hogy írhat ilyet egy bibliatanulmányozó?
2015. máj. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Ez nem minden esetben igaz, én találkoztam már olyan tanúkkal is akiknek ,mondtam ,hogy köszönöm a szóróanyagot, majd elolvasom, de én már keresztény vagyok, szóval a királyságterembe most nem mennék, erre mondhatni a beléjük táplált nézetekkel vitatkozni kezdett az emberséges és oldaluk és józan eszük és elkezdtek magyarázkodni (utólag értettm emg, hogy maguknak és egymásnak, nem is nekem), hogy "végülis, önök is Istent imádják, végülis önök is a Bibliát olvassák" stb stb tehát ez így rendben si van, hogy én nem térek át
2015. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Ozmium42 ***** válasza:

25%


A tanú, aki jár hozzám, ajánlotta, hogy nézzem a broadcastingot. Én megnéztem, azóta más szemmel is látom a dolgokat. Mi tagadás, én csak a kiadási oldalon jelentem meg eddig, de már tudom, hogy nem ez a cél.

2015. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
gratulálok. úgy gondolom, a tv másoknál is elérte ezt a hatást.
2015. máj. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
6%

Kérdezö, miért hirdetett Noé? Miért hirdettek az elsö századi keresztények?

Ezért hirdetnek az újkorban Jehova Tanúi is. Isten akarata


ez, hogy az emberek megtudhassák, hogy egy szép jövö áll elöttünk, és választhatnak.

Elfogadják vagy visszautasítják, mindenki a saját szabad akarata szetint. De majd senki sem panaszkodhat, hogy nem hallott róla.

A Jézus jövendölése szerint pontosan ez a hirdetés lesz az oka amiért az emberek gyülölködni fognak. De sokaknak segít a Biblia üzenete. A Biblia alapján megtudhatják, hogy az életnek van értelme, és sokan a magán és házaséletüket is rendbe teszik ez által. 😃

2015. máj. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!