Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A tanúk tiltják-e a továbbtanu...

A tanúk tiltják-e a továbbtanulást?

Figyelt kérdés

"Ha fiatal vagy, azzal a ténnyel is szembe kell nézned, hogy soha sem fogsz megöregedni a dolgok jelenlegi rendszerében. Miért nem? Mert az összes bizonyíték a Biblia próféciájának beteljesedésében azt jelzi, hogy e korrupt rendszer vége néhány éven belül esedékes. ... Ennélfogva, fiatalként, semmiféle hivatást sem fogsz tudni betölteni, amit ez a rendszer kínál. Ha most középiskolás vagy, és azon gondolkodsz, hogy egyetemre mész, az azt jelenti, hogy még legalább négy, talán hat vagy nyolc évnek is el kell telnie addig, amíg egy szakterületen képesítést szerezhetsz. De hol lesz addigra már ez a rendszer? Nem sok lesz már neki hátra, vagy talán már véget is ér addigra!" (Ébredjetek! 1969. május 22. 15. oldal)


Vesd össze:


7 Kérdést intéztek hozzá: "Tanító, mikor történnek meg ezek? Mi lesz a jele annak az időnek, amikor ezek megtörténnek?" 8 "Ügyeljetek - szólott -, el ne tévelyedjetek. Mert sokan fognak jönni az én nevemben és EZT MONDJÁK: ÉN VAGYOK! Továbbá: AZ IDŐ KÖZEL! TI NE MENJETEK UTÁNUK.

(Lukács 21. fejezet, Csia)


2015. máj. 27. 11:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

szia


Nem tiltják. Ez egy nagy tévedés, hiszen most is vannak fiatalok közöttünk akik egyetemre és vagy főiskolára járnak, hiszen orvosok és jogászok is vannak közöttünk.

amikor a tovább taulásról van szó, csak a mérlegelésről beszélünk, hogy válasszanak olyan munkát amiben Isten munkáját tudnák inkább végezni.

Ám nem kötelező így dönteni a Biblia nem is írja, hogy tanulatlanok legyünk, és senki nem tanulhat tovább.


Egyéni döntések vannak, ez nem ütközik Bibliai alapelvekbe,.

Ennélfogva felesleges szítani a tüzet.

2015. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
az orvosok és jogászok, és biokémikusok, stb, stb, akiknek az élettapasztalata megjelenik a kiadványaitokban, érdekes módon mind azt nyilatkozták, hogy az után találkoztak a tanúkkal, mikor már iskolába jártak, vagy befejezték azt. volt idő, amikor akár egy vén is elveszthette a kiváltságát, ha a gyermeke továbbtanul.
2015. máj. 27. 12:15
 3/24 anonim ***** válasza:

Tudtommal most konkrétan nincs tiltva a Tanúknál. Mehetnek és mennek is egyetemre közölük is. De előnyben van részesítve az Őrtorony szervezetnek való munkavégzés - mely az úgymond isten szervezete - akkor is ha az a munkakör kizsákmányolóbb. Mert lehet egy felsőfokú képzéssel hatékonyabb munkakört is be lehetne tölteni. Csak egy időre a képzés alatt nem lenne oly hatékony a szervezet szolgálata.


Egyébként van egy idevágó kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..

2015. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
látod, ez lehet: MOST. de akkor? vagy holnap? vajon mi alapján döntöttek 69-ben a tanúk? az alapján, hogy 75-ben itt a vég. mi a 2015 május 1.-ei Őrtorony címe? közel van a világvége? nos, a cikk kifejti, hogy igen. én elég sok tanút ismerek, külföldön is, egyik sem jár sem főiskolára, sem egyetemre. De én meggyőzhető vagyok. kérem az ide író tanúkat, gondolkozzanak el, van e a gyülekezetükbe olyan felsőoktatási intézménybe járó személy, aki már az iskola megkezdése előtt tanú volt? olyat én is ismerek, akinek a gyermeke tanulmányozott, de nem keresztelkedett meg, és felsőoktatásba jár.
2015. máj. 27. 12:34
 5/24 anonim ***** válasza:
Nyilván a kevésbé tájékozott embereket könnyebb megvezetni. Ráadásul az egyetemi képzés által kikerülnének a zárt közösségeikből, találkoznának a valósággal... emellett rengeteget kéne olvasni világi irodalmat. Egyhamar kiderülne a szervezet sok bakija és logikai bukfence, ha más szemszögből is utána olvasnának... (Sokan ott is hagyják őket.)
2015. máj. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

...sokan jönnek, minden évben rengetegen.


Tudod utolsó, a Biblia bár nem tudományos könyv, de megáll a tudománnyal szemben is.


Söt olyan értékes tanácsokat ad a magán és a családi életben és az emberi kapcsolatokhoz is, amelyböl merítenek a pszichológusok is. :)


Kérdezö, ne légy szomorú. A Tanúk között sok a föiskolás is, a szakember is. Hagyd ezt a családokra és az egyénekre hogyan döntenek. :)


Kérdezö, lennél szíves megírni, TE milyen vallású vagy, és mire készülsz? Milyen a szakmád, elégedett vagy-e?

2015. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"..sokan jönnek, minden évben rengetegen.


Tudod utolsó, a Biblia bár nem tudományos könyv, de megáll a tudománnyal szemben is.


Söt olyan értékes tanácsokat ad a magán és a családi életben és az emberi kapcsolatokhoz is, amelyböl merítenek a pszichológusok is. :) "



Sokan jönnek, de sokan is mennek. A statisztikák szerint folyamatosan cserélődnek a tagok. Nézz utána. Biztos neten is fenn van valahol... :)


A Biblia nem a tudománnyal szemben, hanem mellette van, kiegészítve azt. Éppen ezért használják fel a pszichológiában is. Sajnos nálatok addig csavargatják mindenhogyan, amíg tényleg szemben lesz a tudománnyal,a valósággal és a teológiával is. (Ne haragudj, nem bántásból mondom.)

2015. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
kedves grkaty te tanú vagy? van-e a gyülekezetedben olyan fiatal, aki tanú volt már akkor, amikor elkezdett a felsőoktatásban tanúlni?
2015. máj. 27. 15:12
 9/24 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy sok a tanúk között az, aki felsőfokú végzettséggel rendelkezik, de ők nem voltak még tanúk, mikor elkezdték az iskolát.
2015. máj. 27. 15:14
 10/24 anonim ***** válasza:

ne haragszom...:)


Meggyözödésem, hogy a Biblia Istentöl ihletett.


Amikor gyermek voltam, a szüleim megrendelték Az élet és tudomány címü folyóiratot, és böngésztünk több abban az idöben elérhetö folyóiratokat is.


Sokszor már a komuk ideje alatt, akik akkor nagyon ateisták akartak lenni :) ... szóval sokszor találtunk tudományos, történelmi és archeológiai érdekességeket, melyek alátámasztották a Biblia szavahihetöségét.


Abban az idöben még nem volt meg magyarul az ÚV fordítás, tehát mindnyájan a Károli Gáspár fordítású Bibliát olvastuk.


Onnét ismertük fel, hogy nem szabad különbséget tenni egymást között, mármint a Jézus parancsa szerint mindnyájan testvérek vagyunk, és nem szabad a teologógusok és laikousok osztályának lenni.


Majd A Károliból megértettük, hogy az egyházi dogmák nem egyeznek meg a Bibliai tanokkal....ég és Föld a különbség. :)


Csürni-csavarni, nem értem mit értesz ez alatt.


Azt hiszem azok csürik csavarják, akik beletesznek olyant, ami nincs benne, vagy kiveszik azt ami benne van :)

2015. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!