Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tiltják be a világon...

Miért nem tiltják be a világon a Biblia olvasását, ha erőszakra és szenvedésre ösztönöz, kezdve a nők személyiségi jogainak földbetaposásától kezdve az ártatlan életek kioltásáig?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 22:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim válasza:
60%
Egyszerűen csak azért, mert hit. A vallásos embereknek ez egy kapaszkodó az életben, a legnagyobb segítség. Azok akik hisznek Istenben, bármely vallásban, saját bevallásuk szerint sokkal könnyebben megküzdenek mindennel, mint azok akik "hitetlenek". Meg gondolhatod, hogy politikai okai is vannak. Hatalmas dzsihád törne ki, ha betiltanák a Bibliát, hiszen valakinek ez az élete.
2012. dec. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Igaz, mert én is hiszek valamiben, nem istenekbe de valamiben hiszek és ez erőt ad nekem. Pedig ez a valami homlokegyenest ellenkezik a bibliával, de ez nem számít mert azt írtad csak a hit a lényeg, hogy mibe hiszel az mellékes. :)
2012. dec. 6. 22:40
 3/51 anonim ***** válasza:
87%
haver, nem tudom te mit olvastál, de a Bibliában szó sincs ilyesmiről. és egyszer Jézus szószerint elmondja, hogy minden ember egyenrangú (habár itt legfőképpen a fajokra gondolt), és az meg alap, hogy ártatlanok életének kioltása az egyik legnagyobb bűn, amit ember elkövethet.
2012. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
78%
Mert ez egy demokrácia, ahol mindenki azt hihet amit akar ez az egyik alapja. Egyébként vannak országok ahol be van tiltva, miért nem költözöl oda, ha szerinted ez annyira jó? Hihetetlen mennyi éretlen gyerek irkál ide.
2012. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Hol van betiltva? Érdekelne!
2012. dec. 6. 22:58
 6/51 anonim ***** válasza:
90%

Jorge Luis Borges válasza:

Boldogok, akik emlékezetükben tartják Vergilius vagy Krisztus néhány szavát, mert ezek fénybe borítják napjaikat.

*

Kérdező, biztos, hogy egyetlen mondatot sem olvastál az Újszövetségből. És még be sem kellett tiltani.

Ám jobb lenne, ha betiltanák, akkor talán titokban adnátok át egymásnak.

2012. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
A Bibliát nem azért csinálták az emberek félrevezetésére, hogy betiltsák. Logikátlan lenne nem de bár? :)
2012. dec. 6. 23:04
 8/51 anonim ***** válasza:
90%

direkt elolvastam a Bibliát és semmi ilyet nem ír sőt, arra buzdítja a híveket hogy ne ártsanak másnak.

a Korán-ban van hogy a vallást erőszakkal is terjeszteni kell, ám az később keletkezett mint a Biblia és egészen más vallásnak az alapja.

ha megfigyeled, az iszlám országaiban veszik semmibe a nőket és az emberi életeket.

itt Európában ahol kereszténység volt, a nők egyenjogúak. legalábbis papíron

2012. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Hivatalosan persze mert az emberi jogok a nőket is érintik hisz ők is az emberi fajhoz tartoznak. A Biblia viszont azért mostoha a nőkkel, mert férfiak írták egy patricionális világban. Szerintem ha ma írnák a Bibliát a mai világhoz illően írnák, ha a jövőben írnák akkor pedig úgy ahogy a jövő világának megfelel.
2012. dec. 6. 23:15
 10/51 anonim ***** válasza:

Az összes biblia ilyen egyébként.

A Talmud és a Korán is erőszakra meg háborúra buzdít.

2012. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!