Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy Jehova tanú lehet orvos?

Egy Jehova tanú lehet orvos?

Figyelt kérdés
Például a vérátömlesztésre gondolok. Meg fogja csinálni a betegen, ha odakerül a sor? A hippokratészi esküt hogyan értelmezi?

2015. máj. 27. 14:56
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
33%
Mindenki lehet orvos, akinek van rá elég pénze, hogy a tanulmányait finanszírozza.
2015. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
21%

Sok orvos van a Tanúk között.

Kérdezö szükséges megérteni, hogy a mütéteket a mai világban és ilyen magas technikával már a fejlett országokban vér nélkül is el lehet végezni. :)


Sokan ezt nem tudják.

2015. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
39%

Lehet orvos, és ha a vér nélküli sebészeti technológia éppen nem áll rendelkezésre akkor is megmenti egy ember életét, a vért és az alkotó elemeit alkalmazó eljárásokkal is.

Az orvos az orvos, embereket gyógyít függetlenül attól hogy Jehova Tanúi vagy akár Elohim Gyermekei. :)

2015. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
26%
lefordítom grkaty válaszát, aki mestere a teokratikus hadviselésnek: vannak tanú orvosok, akik AZELŐTT lettek orvosok, mielőtt megismerték az "igazságot". ezek az orvosok nem adhatnak be vért, és nem működhetnek közre abortusznál.
2015. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
3.-as válaszoló. kérlek, engem nagyon érdekel ez a téma. kifejtenéd, mire alapozod, hogy egy Jehova tanúja vallású orvos vértranzfúziót fog beadni egy betegnek? én úgy tudom, ha ilyet tenne, és kitudódik, azonnal kiközösítenék. nem egy tanút ismerek, akit azért közösítettek ki, mert egy olyan iskolában dolgozott, amit átvett a katolikus egyház, ergo a tanú a katolikus egyház alkalmazottjává vált, és mivel idősen már nem akart állást változtatni, kiközösítették e miatt. kérlek, indokold meg a válaszodat. köszönöm.
2015. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

# 5

Ismereteim szerint, bár lehet hogy tévedek.

Ha olyan helyzet áll elő hogy valakinek életmentő eljárásra van szüksége, úgy hogy le vannak szűkítve a lehetőségek akkor egy orvos vallása a legkevésbé fontos. Az élet megmentése van első helyen.

Tudtommal más ha valaki egy vallás előírásai szerint él és más ha valaki másra is rákényszeríti közvetett formában.

2015. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
49%
köszönöm. én úgy tudom, nem tölthetnek be olyan pozíciót, ahol előfordulhat bármikor is bármi olyan, amit a társulatuk tílt. nem lehet például olyan állása, ahol bármikor előállhat olyan helyzet, hogy: fegyvert kell használnia, vért kell beadnia, embert kell ölnie, spiritizmussal, okkultizmussal kerül kapcsolatba, bármilyen munkát kell végeznie egy "hamis vallásnak", lopnia kell, támogatná a paráznaságot, stb.
2015. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
tehát: lehet pl fogorvos, de sebész nem.
2015. máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
69%
Nem hinném, hogy a jehovásoknál az életmentés lenne az első. Náluk úgy tudom, az ahogy esik úgy puffan, jobban mondva, legyen meg az isten akarata az elsődleges elv. Ha a beteg elpatkol, hát elpatkol, ez az úr akarata.
2015. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó, rosszul tudod. Sajnos aztán terjeszted a helytelen nézetedet.

Mi a legjobb orvosi kezelést választjuk. A férjemnek mondta a múltkor az egyik híres szakorvos,hogy tudja, hogy a Tanúk nagyon jól informáltak az egészségügy terén, és kívánna, ha sokan mások is olyan tájékozottak lennének mint a Tanúk.

2015. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!