Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet biztosan cáfolni, hogy...

Lehet biztosan cáfolni, hogy én vagyok a messiás?

Figyelt kérdés

A valássosoktól gyakran hallani: nem nekik kell bizonyítani, hogy Isten nem létezik, hanem a másik oldalnak kell az ellenkezőjét. Vagyis a cáfolatot kell bizonyítani. A hit nem bizonyításon alapul stb.

Vagy: tudásunk túl kicsi a világról ahhoz, hogy kizárhassuk Isten létét. Igazából emberi tudásunk általában kevés ahhoz, hogy ekkora horderejű kérdésben biztosan megalapozottat állítson (főleg tagadó módon). Itt megint csak a hit felsőbbrendűsége látszik az ész felett.


Az én felvetésem: én vagyok a messiás. Aki hívő, elfogad engem? Ha nem, meg tud cáfolni?



2015. máj. 30. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
bizonyíték kell, nem ígéret.
2015. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
add el mindened, menj, gyógyíts betegeket, tápláld az éhezőket, támassz fel halottakat, nyisd meg a vakok szemeit, segíts megérteni a tanúknak, hogy mit is vársz el valójában töllük, és ha ez sikerül... na de ez lehetetlen.
2015. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2015. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ozmium42 ***** válasza:
37%
Fel tudnál sorolni párat a messiásra vonatkozó próféciák közül, amit betöltöttél?
2015. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tudsz próféciákat, akkor szólj és írok neked párat hasból.


Várj, a "prófécia"aznem jövendőlés, hanem politikai beszéd.


Sebaj, majd írunk neked mindkettőt. Te majd HÁROM szamáron fogsz lovagolni Jesszus kettője helyett!

2015. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ceri ***** válasza:
41%

Jézust nem bemondásra respektálták, hanem bizonyított. Ha elégséges bizonyítékkal szolgálsz -mint ő- akkor biztos van aki elgondolkodik. Tehát nem igaz, hogy nem kell bizonyítani. Csak éppen nem nekünk bizonyított hanem a kortársainak.

De persze csak próbálkozz, majd meglátod az eredményt.

2015. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Péld 18,7

A bolondnak szája az ő romlása, és az ő beszédei az ő életének tőre.

2015. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
„Az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők” (Róma 1:20).
2015. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 pelgrim ***** válasza:

Te vagy a messiás, csak erős a gyanúm, hogy neked halvány fogalmad sincs róla.


Te a saját megváltód vagy, ha te nem váltod meg magad, akkor nem vált meg téged senki.


A Megváltó nem rajtunk kívül van. A keresztények tévesen hiszik, hogy egy valaki rajtuk kívül megváltja őket a bűneiktől és azok következményeitől. Ez a valaki Názáreti Jézus lenne kinek élete és tanítása körül alakult ki a mai kereszténység. Jézus, aki feladatának tekintette az emberek, a népek ön-tudatának javítását, felemelését valóban értünk vállalta a halált, de nem a bűnök bocsánatáért és nem azok következményeinek eltörléséért, hanem azért hogy tudatosulhassunk saját kilétünk felől. Sokakat megváltott, de nem a bűneiktől, sem azok következményeitől, hanem az (ön-)tudat szánalmas állapotából, azokat akik hajlandók tanítását komolyan venni.


Képzeljük csak el tanítványainak lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele, miután a kereszten látták meghalni. (Ön-)tudatuk akkor a magasba szökkent egy ember lehetőségeinek láttára aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.


Igen kedves kérdező, Te vagy a Messiás, a saját Megváltód. Ébredj isteni kilétedre és hozd a Krisztust kifejezésre, mint ahogy Jézus tette, akkor talán még követőid is lesznek.

2015. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Brain Storming ***** válasza:
a messiások eredetét, vagy leszármazási vonalát szokták nézni, esetleg tud-e csodákat művelni, vagy mások messiásnak tartják-e... ha ezek nem mennek, akkor sztem nem vagy az
2015. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!