Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hit Gyülekezete miért...

A Hit Gyülekezete miért annyira Izrael párti?

Figyelt kérdés

A zsidók nem fogadják el Jézust megváltónak.

Most akkor a zsidók vagy a keresztények hazudnak?

Egyáltalán a zsidók hisznek még Istenben vagy már Sátánisták? A zsidók hittek valaha Istenben?

Tudom most felbosszantottam jó pár ártatlan igaz embert.

De ha a zsidók kitaláltak egy mesét, hogy Izraelnek világhatalma legyen, akkor joggal érthető, hogy mi bajuk a keresztény Istennel is.


Miért kell egy ilyen egoista népet támogatni és hazudni az embereknek?

A messiás dolga csak nem az új világrend létrehozása?



2012. dec. 17. 19:39
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Szeretnék hinni Izraelben. De a hazugságot gyűlülöm és meg lesz torolva...
2012. dec. 17. 19:41
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Miért az új világrend szót használod??? Tudod kik szokták ezt használni?? Én már unom a zsidózást, nem szívelem őket, nem védem őket, de már unalmas. Ugyanúgy unom a Holokauszt-os dolgokat is hidd el.

Hogy ki hazudik...nem lehet tudni, egyik fél ebben, másik abban hisz, szerintem egyik félnek sincs igaza.

Zsidók lennének világhatalmon?? Igen egyesek ezt állítják, mások, hogy a Vatikán,hogy a földönkivüliek, szabadkőművesek,különböző lovagrendek, Bilderberg...

Én már túljutottam ezen, a lényeg azt hogy a világhatalmon lévők azt akarják elérni, hogy mindenkiben ellenséget láss és az emberek essenek egymásnak, ennyit tudok csak.

2012. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Ozmium42 ***** válasza:
37%
A Hit Gyülekezet konkrétan ebből a célból jött létre, ezzel teljesítik a feladatukat.
2012. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem a zsidók uralják a világot, hanem a tőke, a pénz.

Az tagadhatatlan, hogy vannak zsidó tőkések, talán az átlagnál magasabb számban, mint más népcsoportok tagjai.

A többség ellenben ugyan olyan egyszerű csóró, mint az átlag.

A leggazdagabbak kategóriájában alig, alig vannak zsidók.

A hitük persze különböző, de engem cseppet sem zavar.

Az USA ban és szerte a világon jócskán van ateista zsidó, mondhatnám a többség.

Kulturálisan és szokásaikat tekintve számomra szimpatikusak, gyakran jó humorú, intelligens emberek. Valóban sok közöttük a művelt, diplomás ember, de ez senki számára nem tilos.

Magyarország értékes nemzetiségi csoportja, sőt, a világnak is, tekintve a Nobel díjasok számát körükből.

Nyughatatlan népcsoport, szerencsére, állandóan a világ sorsának javításán ügyködnek.

Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a kereszténység is nekik köszönhető.

Persze nem szentek, mindenhol van mindenféle ember, az is világos, hogy a saját jó sorsuk az elsődleges számukra, akár csak más embereknek.

A Hit Gyülekezetét nem ismerem, annyit tudok róluk, hogy sok tekintetben megpróbálják a régi tanokat modernizálni, hogy sikeresen, vagy jó irányba, azt nem tudom, megítélése csak pártatlan szemmel lenne igazságos.

A kereszténység sem mentes a kérdésben vázolt állapottól, sőt egyenesen a zsidók réges régi teremtéstörténetét szajkózza, amit manapság senki sem vehet komolyan, továbbá az erkölcsi, szexuális szokásaik rabja, példázataik követője.

Jézus anyja is zsidó, továbbá az összes apostol, a szent könyvek íróinak többsége, sőt, a korai szentek is közülük kerülnek ki főként.

Mindezért nem igazán értem, mi a problémád velük?

Mellékesen megjegyzem, hogy nekem fikarcnyi zsidó vér sem csepeg az ereimben, legfeljebb Ádámtól, vagy Évától származtatva, ami ugye mégiscsak távoli rokonság.

Ha valami nem tetszik a zsidók, vagy a HGY. viselkedésében, akkor tisztességesebb lenne, ha egyenesen kiállnál vele, akkor lenne miről beszélni...

2012. dec. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
Azért izrael párti mert zsidók gyülekezete az egész! Ennyire egyszerű. Nem hiszem hogy a zsidóknak van Istenük amiben hihetnének, hisz akkor nem csinálnának annyi rosszat az emberekkel, nincs még egy ilyen népcsoport a világon akkikel ennyi baj lenne mint a zsidókkal. Véletlen? Kétlem. Lehetne még ragozni, de nincs kedvem regényt írni és úgysem olvasná el senki, hisz ezeket már mindenki tudja...
2012. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Ozmium42 ***** válasza:
28%

"Magyarország értékes nemzetiségi csoportja, sőt, a világnak is, tekintve a Nobel díjasok számát körükből. "


Magyarországon nincsen bejegyzett zsidó nemzetiség! :)


A Nobel-bizottság pedig fajtársakból áll, mint köztudomású :D

2012. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

ma 08:31!

Igazad van,nem véletlenül ellenségesek a zsidókkal évezredek óta!

Nem zörög a haraszt...

2012. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudtam, hogy nincs nálunk zsidó nemzetiség bejegyezve.

A valóságban van.

Zsidó vallás mindenesetre van, aminek tagjai túlnyomó többsége szátmazását tekintve zsidó.

Az viszont engedélyezett, törvényes, bántani tehát felesleges és tilos.

Izrael állam politikája nekem sem tetszik, de óvakodok állást foglalni, mert nem ismerem a körülményeket.

Mindenesetre, nem lehet könnyű dolguk. Talán megegyezésre juthatnának, ha szerényebbek lennének, de helyzeti poziciójukat nagyon erősíti, hogy hatalmas, erős nép, talán a világ legerősebb népe és most nem pusztán Izraelről beszélek.

Az USA támogatása következtében uralják az arab térséget és minden bizonnyal konfliktusok forrása lesz a jöbőben is, sajnos.

Amennyiben az olaj lekerül a fontossági listáról, mert kifogy, vagy találnak és alkalmaznak más energiahordozót, az arab kérdés lekerül a napirendről, mert fontossága jelentéktelenné válik a világ számára. Addig mindenesetre potenciális világháború forrás a közelkelet. (a másik Kína)

Mivel az USA az világ civilizációját képviseli, senkinek nem érdeke, hogy ne támogassa, mert a drasztikus változások csak rosszat hozhatnak, válságot, inflációt, nyomort - szerte a világon.

Demokráciájuk egyenlőre jól működik és az amerikai nép kordában tartja saját kormányát, ha nem tetszik neki, repül az elnök a Fehér Házból.

Nem mintha mindennel egyetértenék, sem kulturális, sem anyagi, sem technikai fölényük nem szimpi számomra, de nem is kell, mert európai vagyok, más szokások szerint élhetek.

A zsidók számára is biztosítottak ezek a lehetőségek, kedvük szerint, a normális világban.


Nem gondolnám, hogy Svédországban annyi lenne a zsidó, hogy szinte a megalakulása óta megszálták volna a Nobel bizottságot, bár nem ismerem az összetételét, de egy ilyen kijelentés igazolásra szorulna. Meg fogom próbálni, hogy utána nézzek, amennyire ez lehetséges. Addig is, felhívom a figyelmedet, hogy az ilyesfajta megjegyzések nem szerencsések, nagyon is emlékeztetnek a szokásos hozzáállásra, mely szerint mindent el kell hinni, bizonyítani semmit sem lehet, de nem is szükséges, mert elegendő a kijelentés.

Sajnos nekem nem elég és sok embernek, ezért azt mondom, hinni és prédikálni a templomban kell, a világban az állítások bizonyításra szorulnak, mert különben a puszta fecsegés kategóriájába süllyednek.

Én továbbra is büszke vagyok a magyar származású Nobel Díjasainkra, még ha azok többsége zsidó származású is, én magyarnak tekintem őket, ahogy a hazánkban élő többi zsidót is.

Felőlem annyi kóser kaját ehetnek, amennyi beléjük fér és megjegyzem, vallási szokásaikban is sokkal normálisabbak, mint egyes keresztény felekezetek.

2012. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, nincs kedvem senkiért sorompóba lépni, meg nincs is miért, mert aligha győzhetlek meg az ellenkezőjéről.

Szerintem súlyosan tévedsz, valamiért nagyon elvakult vagy.

Mondhatom, az angol, amerikai, francia, német, arab, sőt most más az orosz tőke túlnyomó részben nem a zsidók érdekeltsége, de annyi biztos, az enyém sem, ezért ez nem is érdekel túlzottan.

A felsoroltak közül tudtommal Lenin nem zsidó volt, de a többiek mellé is sorolhatnál szép számmal más nációt, hiszen jócskán akadt a komcsik között, sőt, túlnyomó részben nem zsidók voltak.

Valójában ez a kérdés engem nem foglalkoztat, ha nem jó a sorsom, akkor nem mást okolok érte és segítséget sem egy kitalált lénytől várok, hanem megpróbálok a helyzethez megfelelő megoldást találni.

Azt nem mondtam, hogy egyáltalán nincs köztük gazdag ember, de a tőkés csoport manipulációjáról a többi ember nem tehet. A Milliárdos a saját érdekét nézi, akár zsidó, akár nem.

Ha képzelt ellenség ellen hadakozol, akkor a saját nehéz helyzetedből (ha van ilyen) kivezető utat nem találhatod meg, de ez a Te dolgod.

Az is világos, hogy az ortodox zsidók nem szerették a keresztény zsidókat, mert Jézus után sokáig csak zsidókból állt a kereszténység.

Jézus Tiberius császár idején született és még jó néhány császár trónra lépett mire a zsidó államot, Judeát eltörölték.

Sorolom, Tiberius, Caligula, Caludius, Nero, Vespasianus.

Nero és Vespasianus között volt ugyan más is, de megemlíteni is felesleges, itt legalább is, mert rendkívül rövid ideig és jelentéktelen szereppel vettek részt a történelemben.

Aztán, mikor Vespasianus és fia Titus (aki követte a trónon) leverte a zsidó lázadást, majd az életben maradtakat széthurcolták a birodalomban, még szintén sok idő telt el, amíg a zsidók más embereket is befogadtak a keresztények közé.

Erről nincs pontos adat, legalább is megbízható, állítólag az alexandriai zsidók között alakult ki a keresztény eszme legtöbb tétele és eltartott egy darabig.

Mindeközben állandó konfliktusok voltak a két zsidó vallás képviselői között, ami nem is csoda.

Maguk a keresztények sem voltak egységesek, mert fejlődésük különböző módokon történt a hatalmas Római Birodalom területén, ez is problémát okozott, mert a keresztények is marakodtak egymás között, amelyet később csak kompromisszumokkal és hatalmi szóval lehetett eldönteni.

Válaszodban több helyen is súlyos történelmi tévedés leledzik, kijelentéseid önkényesek.

Az tagadhatatlan, hogy a keresztény vallás semmiféle más nézetet nem tolerált, így a zsidókat is gyakran üldözte.

Az uralkodók ellenben megvédték ezeket, amikor csak tehették, mert hasznos emberek voltak. Egy analfabéta világban, ahol a főurak is írástudó után néztek, ha levelet olvastak, vagy írtak, - mind tudott írni, olvasni, lehetett őket adóztatni, jeles kézművesek, orvosok, kereskedők voltak közöttük.

Az antiszemitizmusért kifejezetten az egyház a felelős, akik később a zsidókat teljesen kiszorították saját hitükből, ráadásul ennek a hitnek a nevében üldözték is őket.

A vallásosakon logikát keresni felesleges, a fából vaskarika elve itt is érvényesül.

Mint már mondtam, engem ez a kérdés nem kifejezetten érdekel, de súlyos tárgyi tévedéseidet, önkényes és megalapozatlan megállapításaidat nem hagyhattam szó nélkül.

2012. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Már elnézést, két szózatom között voltak nekem címzett kommentek, aminek tartalma a moderátornak sem tetszett, annyira, hogy ki is törölte őket...
2012. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!