Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hitgyülisek! Ezen nem gondolko...

Hitgyülisek! Ezen nem gondolkoztatok még el?

Figyelt kérdés

Hogy Németh Sándor szavai nem arra valók, hogy papagáj módjára, minden meggondolás nélkül mondogassátok mindenkinek, hanem arra, hogy titeket átformáljon? És ha tovább is mondjátok a szavait, azt a Szentlélek vezetésére hagyatkozva kéne?


Hogy a Szentlélek a ti személyes életetekben, mindennapotokban akar munkálkodni, és azt akarja, hogy szolgáljatok TI azok felé is, akik ugyanabba a gyülekezetbe járnak, mint ti, és beledöglenek a nehézségeikbe? Vagy világi emberek felé, akik lehet, holnap belehalnak a problémáikba, mert nem segítetek nekik?


Ha arra nem vagytok képesek, hogy észrevegyétek a szegényt, nincstelent magatok mellett és képtelenek vagytok időt, energiát fordítani arra, hogy segítsetek neki, mit ér a hitetek?


Ha csak arra használjátok a hiteteket, hogy sok pénzt szerezzetek magatoknak, saját áldásaitokban dőzsöljetek és le se sz*játok a másikat, az fabatkát sem ér?


Mit ér, ha csak azt látjátok meg az elesettben is, hogy anyagilag milyen hasznot tudtok húzni belőle, de lehet, hogy az elesett holnap meghal, mert nem segítetek neki?


Nem gondolkoztatok még el ezen, hogy a Szentlélek nem a ti egótokat és jóléteteket akarja elsősorban szolgálni, hanem azt akarja, hogy ti szolgáljatok mások felé? A kereszténység ugyanis a másik ember iránti nagymértékű szeretetről szól, nem arról, hogy minél több javat összeszedjetek magatoknak?


Nem akarok általánosítani, és egyébként nagyon jó gyülekezetnek tartom a Hit Gyülekezetét, de akik oda járnak, azokkal nagyon rosszak a tapasztalataim. A vezetők is csak papagáj módjára hányják az igéket az emberek elé és dicsőítik Izraelt, de képtelenek az elesetteken segíteni, de a saját vállalkozásaik, saját jólétük érdekében nagy harcokat képesek megharcolni. Mit ér ez az egész?

Többet ér egy katolikus, aki Máriához is imádkozik és képek, szobrok előtt térdel le, de közben észreveszi, miben tud másoknak segíteni, mint ti. És csak azt látjátok benne, hogy juj, micsoda bálványimádó, el fog kárhozni, mert szobrok és képek előtt imádkozik, de lehet, hogy ő üdvözül és ti nem, mert ti magatokat szeretitek, ő meg másokat is.


Mégis mire való a Szentszellem, ha nem veszitek észre, hogy személyesen Tibennetek akar munkálkodni, de nem elsősorban abban, hogy áldjmegengemisten klubban jól érezzétek magatokat, hanem hogy mások szenvedéseit észrevegyétek és segítsetek nekik?


Nem gondolkoztatok még ezen?


Ez csak a hitgyülisek 10%-ára vonatkozik, de ezt most pont a többi 90% fogja olvasni, ebben biztos vagyok.


És abban is, hogy nekem sürgősen megtérésre van szükségem, hogy ilyeneket merek mondani.



2015. máj. 31. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Én csak az egész írásodra ennyit írok neked:


Bánd meg bűneid, térj meg, és felragyog néked a Krisztus és ha vissza fogsz gondolni erre az írásra, akkor pontosan tudni fogod hol a hiba benne.


Minden jót:)

2015. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
+Szabadulásra van szükséged.
2015. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Szia !



Nem szoktam papagáj módjára mondani Németh Sándor szavait az adott helyzetben az oda való szavak a Szent Szellem adja ahogy azt Jézus megígérte, az elhangzott tanítások ha másoktól hangzanak el van személyiségformáló ereje mert köztünk van az Úr.

Szoktam segíteni más emberek felé és észreveszem a segítségre szorulót nem az áldásokért szeretem és követem az Urat hanem amit tett értem ez azt jelenti ha az mondaná Isten holnaptól nem adok neked semmit csak az üdvösséged maradna meg akkor is ugyan úgy szeretném Őt és megtenném a beszédét.

De az Úr napról napra többet akar adni itt elsősorban nem anyagiakat értem és a pénzről írok Ő ennél sokkal de sokkal több.

Felfogtam és megértettem azt, hogy akiben Krisztusi szeretet van az elsősorban mások felé ad és a kereszténység nem arról szól, hogy anyagi javak legyenek az isteneink de ha ezek vannak és szükségesek mert ha mások felé akarsz szolgálni akkor ahhoz anyagiak kellenek tehát nem a gazdagsággal van a probléma hanem az életmóddal és a felfogással (ezt alaposan kifejti a Biblia) ugyanis a gazdagságot lehet jó célra az Evangélium ügyéért is használni.

Egyébként egy keresztény akkor jár jó úton ha anyagi javaival az Úr szavai szerint cselekszik.

Szerintem te általánosítasz mivel nem ismered az emberek szívét egyébként a bálványimádás a tízparancsolat szerint súlyos bűn mivel generációkra is rámegy az átok tehát Isten ezt elég komolyan veszi, az általad említett problémára azt tudom mondani ha vannak ilyen képmutató emberek köztünk akkor ők is elveszik maguknak Isten ítéletét ugyanúgy mint aki bálványimádó de nem lehet minden vezetőre ezt állítani mert sérelmeket hordozol !!!


(Nekem vannak jó tapasztalataim a kapcsolatok területén)


A sérelmek pont azért vannak, hogy változzon a személyiséged pozitív irányba mivel ma nálunk vallásszabadság nem tapasztaltunk még üldözést de mit csinálnál ha mondjuk a közel keleten lennél keresztény !!! ha itt egy apró sérelem miatt haragszol ?

Jézust, Józsefet sokkal nagyobb sérelmek érték van mit tanulni tőlük én is ezt tettem és így sikerült személyiségembe fejlődni és megerősödni.

2015. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen állapotban mint amiben van jelenleg a kérdező, meg sem hall ilyet, nem is bírja felfogni, értelmezni. Ezért írtam neki azt amit.
2015. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
A hitgyülisek sosem gondolkoznak.
2015. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Gondolkoztam már ezen.
2015. máj. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kérdezőnek igaza van, én is elesettnek számítok a gazdagokhoz mérve, ugyanis munkanélküli vagyok, de egy hit gyülist sem érdekel, pedig mondtam nekik. Igaz, hogy hajléktalan nem vagyok, de akkor is rosszul esik, hogy ennyire nem éreznek velem együtt, holott ők Krisztus követőinek nevezik magukat. Jézusban hiszek, a hitgyülivel viszont vannak problémák sajnos.
2015. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

írva van a Könyvben az ehhez hasonlókról:

"Mert sok az engedetlen, fecsegő és ámító, különösen a zsidóságból valók közül, akiket el kell hallgattatni, az ilyenek egész családokat feldúlnak, és rút nyereségért hamis tanításokat hirdetnek.

...

Ne törődjetek zsidó mesékkel és az igazságtól elfordult emberek parancsaival.

Minden tiszta a tisztáknak, de a megfertőzötteknek és a hitetleneknek semmi sem tiszta, beszennyeződött azoknak mind az elméjük, mind a lelkiismeretük.

Vallják, hogy Istent ismerik, de cselekedeteikkel tagadják, utálatosak és engedetlenek lévén minden jó cselekedetre alkalmatlanok."

Titushoz írt levél 1: 10-11, 14-16

2015. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2015. jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
61%

Kedves kérdező! Neked az nem tűnt fel hogy a hit gyulisek nem Istenek hogy mindenkire oda tudjanak figyelni, meg a gondolatát ki találják. Igen a hit gyülekezete se tökéletes wáo de mondj nekem 1 olyan egyházat nem tudod mit 1 olyan embert aki tökéletes.

Én nem mondom hogy térj meg te tudod mit csinálsz. De az biztos hogy jobb annak aki a keskeny ösvényen halad.....

2015. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!