Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi tényleg odáig...

Jehova Tanúi tényleg odáig fajulhat a dolog, hogyha valaki erőszakosan arra lett kényszerítve, hogy eljárjon a gyülekezetbe és hibát vét (például fizetős nőknek adja oda magát) azt miért kell testileg fenyíteni vagy megölni?

Figyelt kérdés
Egyrészt kényszerből ment oda, mivel másként a családja kitagadná, másrészt amit tesztek az nem kereszténység. Harmadik. Ez nem tartozik szorosan ide ugyan, de a gyülekezeteiteken az Újszövetséggel foglalkoztok és az Ószövetséggel egyáltalán nem. Nem a teljes Szentírást kellene tanulmányozni?
2015. jún. 4. 16:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
hát én sok mindenben nem értek egyet a tanúkkal, ugye grkaty, de fizikai tettlegességet nem gyakorolnak, legfeljebb a gyermekeken a szülők otthon. nincs ilyen, tévedsz. azt is cáfolnom kell, hogy az ószövetséggel nem foglalkoznának. a nevüket is ézsaiás könyvéből alkották. ezeket honnan szedted?
2015. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem az a nagyon nagy igazság, hogy amit itt olvashatsz annak nincs valóságtartalma. Jézus Krisztus áttételesen hozzájárult ugyan ahhoz, hogy édesapám meghaljon, továbbá ahhoz is, hogy olyan munkahelyen dolgozom, amit nem szeretek. De mit lehet tenni?
2015. jún. 4. 17:34
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

elég zavarodott dolgokat olvasok itt, miket kinem találnak.

az Én lányom sem lett Tanú és még is tartom vele a kapcsolatot, és soha nem alkalmaztam abn az értelemben testifenyítést ahogy itt olvasható, sőt a Testvéreim sem.

persze ha valaki még is ilyet tesz azt a Teremtő sem fogja jó néven venni, meg van a Bibliai tanítás mindenre.

2015. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
más kérdés, hogy nem lett tanú, és más, hogy kiközösítették. ha kiközösítették volna, meg lene szabva, hogy nem teheted. úgyhogy örülhetsz, hogy nem lett tanú. milyen érdekes: az, aki tanú lett, kényszerítették a szülei, rosszabb álapotba kerül, mint aki nem. még akkor is, ha szeretiJézust, olvassa a bibliát,de mondjuk nem ért egyet azzal, hogy 1914-ben levetették volna sátánt az égből.
2015. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
kérdező. hogyan járult hozzá Jézus,hogy édesapád meghaljon?
2015. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A válasz egy tekervényes logika, nyomvonal mentén követhető, időnként illogikus. Anyukám valaha közéjük tartozott, aztán úgy érezte nem tudja tovább folytatni. Még évek múlva is telefonáltak neki a testvérek, hogy vigyázzon magára, el fog esni (azt hiszem szó szerint így hangzott el). Szerencsére csak egyszer törte el a lábát és gyorsan felépült. Egy hinta volt az elesésének az oka. Apukámmal való megismerkedése óta nem járt el az összejövetelekre. De vajon miért is hívták utána a testvérek? Érthető, hogy kötelességük ezt tenni, mivel a másiknak utat akarnak mutatni, de az nem tűnt föl nekik, hogy más ösvényen haladt később. Apukám tény, hogy előtte is dohányzott (amit én utálok), ami miatt joggal adódott konfrontáció. Ugyanakkor némi liberalizmus volt benne (csak szolidan), amit neveltetési okok miatt anyukám nem tudott tolerálni. Nem azért, mert ő ezt hitte, hanem a tanítások a lelke legmélyén el lettek ültetve és nem tudott szabadulni tőlük. Milyen érzelmeket generál az emberben ha nem tud szabad lenni egy nő mellett? Pszichológiailag a lelke legmélyén lévő dolgok nem kerülnek felszínre, amelynek egyenes következménye, hogy az érzelmek letapadjanak. Valószínűleg mivel gyerekkorban olyanra lett kényszerítve (istenhit például), amit nem akart, ez úgy ütközik ki később, hogy másoknak az ő elnyomottsága miatt kezd el parancsolni. Mi történik ilyenkor? A másik még jobban menekül, többet dohányzik, esetleg tönkremegy a házaséletük. A sok dohányzás hosszú időn át egyenes út a halálhoz. Szumma szummárum a Biblia parancsa nyilván tovább bennünk él függetlenül attól, hogy eljárunk-e összejövetelekre vagy sem, amelyből házastárssal adódhat konfrontáció. Ahogy azt fentebb már kifejtettem, ilyenkor nem az ember dönt maga, hanem a belénkplántált vallási ideológiák, hitnézetek. Azaz a hitnézet vezethet el ahhoz, hogy valaki eltávozzon közülünk.

Még egy adalék. Ha valaki nem lehetett annak idején vallási okok miatt az, ami szeretett volna, akkor később egyik szülője az ő meg nem valósult álmait a gyerekében szeretné ha megvalósulna. Ha adott esetben felnőtt gyereke nevében állásinterjúra küld pályázatot, akkor ki tehet erről az egészről? A Biblia, ami miatt nem valósulhatott meg. Azaz fentiek esetében Jézus Krisztus és Isten okolható. Kielégítő volt a válaszom?

2015. jún. 4. 20:35
 7/22 A kérdező kommentje:
Azért a kérdezőnek sincs mindig igaza. Határozottan egyetértek abban, hogy elítélik az erőszakos játékokat, a katonaságot, a fegyvereket.
2015. jún. 4. 20:38
 8/22 anonim ***** válasza:

pszihológia?


hát, nem mondok semmit....

Marianne

2015. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

tévedsz, nem örülök, hogy a lányom nem lett tanú,

s annek se örülnék ha kilenne közösítve

szeretem a gyermekemet, de az életem a Teremtő és Jézus kezében van nem a lányoméban.

s nem szeretnék meghalni senki miatt, és elárúlni életem forrását, aki a fiát áldozta értem, még ha a gyermekemről van is szó.


bizony itt megmutatkozik, mennyire értékeled a Teremtőd és a megváltód tetteit....

2015. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
bizony, itt megmutatkozik....
2015. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!