Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények bálványimádók?

A keresztények bálványimádók?

Figyelt kérdés

Az apostolok idejében Jézust még csak egy egyszeri halandónak tekintették, amit a Biblia is bizonyít.


"Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."

Márk 10, 17-18


"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."

Márk 13, 32


"Istenem, Istenem, miért hagytál el engem?"

Máté 27,46; Márk 16,34


A nikaiai zsinaton döntöttek arról, hogy Jézus egyenlő Istennel, majd a konstantinápolyi zsinaton a szentlélekről és mindezt Constantinus császár vezetésével, aki egyébként napimádó pogány volt.


Mire is alapozva?


"„Én és az Atya egyek vagyunk” – mondta Jézus"

János 10:30


ezzel szemben:


"a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak amit lát, hogy az Atya tesz. Mert amiket Az tesz, azokat teszi hasonlóképpen a Fiú is"

János 5:19; 14:10; 17:8


Véleményem szerint (János 10:30) Jézus arra utal csupán, hogy hite által egyesült Istennel, és nem szó szerint kell értelmezni a szavait, hisz ez ellent mondana a Biblia többi részének. (meg annak, hogy egy az Isten)



És most a bálványimádásról:


"Én, az Úr vagyok a te Istened, aki kihoztalak Egyiptom földjéről, a szolgaság házából. Ne legyen más istened rajtam kívül! Ne csinálj magadnak faragott képet vagy valami hasonmást arról, ami fenn az égben vagy lenn a földön vagy a vizekben, a föld alatt van! Ne imádd és ne tiszteld azokat,mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok."

2Móz 20,2-5


A keresztények Krisztust imádják, aki nem egyenlő az Istennel. Feszületekhez és szobrokhoz imádkoznak, ami merőben kimeríti a bálványimádás fogalmát.


Tehát?



2015. jún. 6. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
És még kannibálok is, mert Jézus testét és vérét eszik.
2015. jún. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%

Dehogyis kannibálok. A szölötöke termését a vörös bort isszák, és kovásztalan kenyeret esznek.


Ezek szimbolizálják kiontott vérét és tökéletes testét.


Tehát szimbólumok. Jézus nem vágott ki egy darab húst a testéböl, nem vágta fel az erét hogy pohárba csorgatva vérét itassa meg a tanítványokat.


Ezt azt hittem nagyon könnyen meg lehet érteni.

2015. jún. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az Atya bennünk van,nem kívül.Aki külső forrást imád-legyen az akár Jézus-az bálványimádó.Jézus pont azért jött,hogy megmutassa,hogy bennünk van,és mi visszataláljunk ehhez a forráshoz,nem pedig azért,hogy őt(Jézust)mint személyt imádjuk.
2015. jún. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 pelgrim ***** válasza:
Igen, a keresztények, bálványimádók. A keresztények imádják Jézust, és mi más lenne mint bálványimádás, imádni azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre, ahelyett, hogy mi is arra törekednénk?
2015. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nyilván egyedül te jobban tudod mint az akkor még egyetemes egyház püspökei együtt.
2015. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5


Ez nem érv. Érvelj ellene, ha tudsz.

2015. jún. 7. 10:14
 7/18 anonim ***** válasza:

szia


Attól függ, hogy miként éli a keresztény életét.

ha az emberi hagyomány szerint kkor igen, ha Jézus és a Biblia tanítása szerint akkor nem-


Marianne

2015. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"A keresztények bálványimádók?"


Röviden és kereken:


Nem mindegyik.

2015. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Valójában azok a tanítások, amelyek külső Istent tételeznek fel, -túl azon, hogy totálisan mellőzik a legalapvetőbb logikát-, bálványimádók.


Viszonyt ez nem keresztény, krisztusi tanítás, mert: "Az Isten országa bennetek van".


Tehát keresztény ember nem bálványimádó. Ha bálványimádó, külső Istenben hívő, akkor nem keresztény.

2015. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez a keresztszorongatós, letérdelős a katolikus egyházra jellemző, elég meredek általánosítva keresztényekre ráhúzni ezt.
2015. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!