Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezését csodák bizonyí...

Ozmium42 kérdése:

Isten létezését csodák bizonyítják. Néhány csoda az ellenkezőjéről is meggyőzne?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 17:07
1 2 3
 11/21 Salx Narval ***** válasza:
Én biztos, hogy hittem volna a szememnek anno. Nem tudom miért akkora tragédia, hogyha nincs hite az embernek, régen sem volt mindenkinek, mégsem dőlt össze a világ, sőt még szenté is avattak pár kételkedőt. Péter és Tamás ők sem élből hittek, pedig több okuk volt rá mint nekem, úgy értem ők ismerhették Jézust, mégis kételkedtek. Szerintem Istent mindenkinek magának kell megtalálnia, saját magában, nincs erre séma, nincs erre útmutatás, ahány ember annyi történet és megannyi út, sőt ha nincs meg az Istenünk az sem gond, Azért Isten az Isten, hogy rendbe tegye a dolgokat.
2015. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

kérdezd meg hangosan mikor egyedül vagy:

,,Isten itt vagy?"

Várj egy percet...

Semmi nem történik? Nem csoda hiszen nincs is.

Úgyanúgy nem létezik mint a vámpírok és más természet feletti lények!

2015. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Az a probléma, hogy a csodák létét nem bizonyítja semmi. Illetve sok tudatlan ember képes csodának értelmezni valamit, ami teljesen természetes adott esetben. Csodák nincsenek, csak tudatlan emberek, akik (még) nem ismerik a jelenségre a racionális magyarázatot.


Időszámításunk kezdetén egy Uri Gellert simán messiásnak hittek volna 3 kártyatrükk után...

2015. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Pixelbetyár válasza:
Az igaz, hogy Isten létezéséről lehet vitatkozni, ugyanakkor a hit létezéséről nem lehet. Ha hiszel Istenbem, akkor benne hiszel, ha pedig nem hiszel, akkor meg az evulúcióban hiszel, mivel azt sem támasztja alá szemmel látható, teljesen igaznak található bizonyíték(Részeire vannak, de az egészre nincs, lásd a "hiányzó láncszem"-et). Szerintem ez is ugyanolyan hit. Ès ez csak az én személyes véleményem, de szerintem könnyebb egy olyan valakiben hinni, aki személyesen megtermtette az embert (mint mi mostanában a robotokat), mint hogy egy hatalmas és szinte hihetetlen véletlennek köszönjem a létezésemet, ami melett egy hatalmas nagy komplikált, szinte már inteligensen összetett természeti rendszer így megszülethetett volna. Ezek melett egy nagyom pici felrobbanó valamiből, lett egy egés világegyetem. Szerintem nekem az első hihetőbb. És egy dolgot nem értek, hq felrobbanna egy teljesen, energiától túltöltött vadászgép, akkor hogy a csudában lehetne belőle egy ugyan normál energiaszintű, egész utasszállító repülőgéptársaság? Várom a nem az iskolában/tv-ben halott, értelmes válaszokat.
2015. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Pixelbetyár válasza:
Elnézést az előbbi üzenetemben a betűkihagyásokért, és a központozás szempontjából nem megfelelő írásmódért.(Telefonról írtam)
2015. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Értelmetlen kérdésre nem kapsz értelmes választ, mert a szingularitás senki szerint nem egy felrobbanó vadászgép.
2015. jún. 17. 16:29
 17/21 anonim ***** válasza:
Csodák nincsenek.Pont.
2015. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Missi_Key ***** válasza:
0%

ha minden bibliai csodát meg tudna magyarázni a tudomány, akkor sem hinnék el a fanatikusok.


ha egy ember nagyobb csodákat vinne véghez mint isten, és azt mondaná isten hamis, csak ráfognák h ő a sátán...


ha csak spontán történne valami csoda ami nem lehetett isten, akkor is azt mondanák hogy isten volt


ha valaki párbajban egy csoda keretében legyőzné istent..csak fellázadnának.


nem tudom hogy érthetted még ezt a kérdést

2015. jún. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Isten létezése a teremtett dolgokból látszik. Ha csoda kellene a hithez, nem lenne hívő.
2015. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem látszik.
2015. jún. 24. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!