Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor ha ölni kell a...

Mi van akkor ha ölni kell a békéért és az életért?

Figyelt kérdés

Nem is csak a sajt életedről van szó hanem ey közösségéről. Egy országról?


És ha önvédelemről van szó?


Inkább meghalsz vagy megteszed és próbálod megbánni?



2015. júl. 3. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy az életem sajt. Legalább cheddar?

Részemről elfogadható a fenyegető elemek likvidálása, abban az esetben, ha nincs másik opció, illetve már ellőttünk minden más lehetőséget. Az önvédelemből elkövetett emberölésénél is hasonló a helyzet, ha az életünkre törő agresszor megfékezésének egyetlen módja a gyilkosság, akkor azzal sincs gond, a jog remekül összefoglalja a valós önvédelem fogalmát. A megbánásról meg annyit, hogy nem fogom ostorozni magam amiatt, mert meg merészeltem védeni az életemet egy olyan valakitől, akinek a célja az életem kioltása volt. Ha véletlenül elütök egy mókust azt kicsit bánom, de ha a mókus felfegyverkezve belép a birtokomra azzal a szándékkal, hogy egy bozótvágóval megöl, akkor miután kitaposom a belét, én csecsemőként fogom teljes békében átaludni az éjszakámat, egy szikrányi megbánás nélkül.

2015. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Parancsra is lehet önvédelemből ölni. Megtudom hogy valaki meg fog ölni azt önvédelemből megölöm amikor felém tart. A lelki ismeret a pszichén múlik menyire vagy edzett, felkészült, kiképzett. Megbánást magunkba kell el rendezni és uralni.
2015. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ölni a békéért..Ja Úgy ahogy manapság csinálják,kikiáltanak egy csoportot,országot terroristának ,terrorista államnak, aztán már mehet is.
2015. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mit mondott erről Jézus?

azt kell tenni.

2015. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor harc van!
2015. júl. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy akar valaki békét,ha gyilkolással kezdi? A Krisztusi mérce szerint nem fogadható el az emberélet elvétele semmilyen körülmény között.
2015. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Békéért ölni = szüzességért b*szni.


Egyébként igen, az élet védelme érdekében lehet ölni, de inkább megpróbálnék máshogy védekezni, esetleg harcképtelenné tenni a támadót.

2015. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

Semmikepp sem lehet olni. Jezus azt mondta Peternek a Getsemane kertben, amikor ot el akartak fogni, es Peter kardot rantott az egyik katona ellen, "Tedd vissza a kardod, mert aki kardot fog, kard altal hal meg." Lehet hogy nem pontosan ideztem, de ez az ertelme.

Egy kereszteny semmi esetre sem olhet. Ezert akik kovetik Krisztust, azok ezt nem is teszik meg. Jehova tanui nem vallaltak katonai szolgalatot a haborukban, es most sem. Nem csak hittarsaik ellen nem fognak fegyvert, de a mas vallasuakkal szemben sem. Semlegesek, mint Jezus volt.

Isten elott nincsenek orszaghatarok, sem orszagok, sem nemzetek. Elotte csak "ember" van.

Mas dolog az, ha megtamadnak minket, es veszelyeztetve van az eletunk vagy a csaladunk. Ilyen esetben vedekezhetunk, de itt is torekedni kell arra, hogy lehetoleg ne oljuk meg a tamadot, csak tegyuk artalmatlanna. Ha megis meghalna, az nem szamitodik be nekunk bunnek. De mindent el kell kovetni azert, hogy lehetoleg ez ne tortenjen meg.

Mindezeket nyilvan csak azok tartjak be, akik komolyan veszik a hituket, es mindenkepp megprobalnak Isten elott helyeseltek lenni. Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udvozlettel: Judit!

2015. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Roland G. ***** válasza:

Az önvédelemből elkövetett ölés nem bűn,ha tényleg az életed forog kockán.Egy katona vagy egy rendőr ha tűzpárbajba keveredik,és lelő egy bűnözőt,az nem bűn.

Persze ez sokkal bonyolultabb dolog a valóságban,minthogy itt pár mondatban megválaszoljuk a kérdésedet.


Amit még fontosnak tartok megjegyezni,hogy a bibliai héber és görög nyelv is megkülönbözteti a gyilkosság és az ölés fogalmát,és sajnos a magyar bibliafordításokban nem különböztetik meg a kettőt.

Pl:"Ne ölj!"-mondja a tízparancsolat.A héberben :"Ne kövess el gyilkosságot!"


Más kategória a kettő,ezért írtam,hogy ha egy hazájáért harcoló katona lelő egy ellenséges katonát,az nem gyilkosság,hanem ölés.

2015. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 szp72 ***** válasza:

"A felsőbbség nem arra való, hogy a jótettől ijesszen el, hanem a rossztól. Azt szeretnéd tehát, hogy ne kelljen a hatalomtól tartanod? Tedd a jót és megdicsér, mert az Isten eszköze a javadra. De ha gonoszságot művelsz, rettegj, mert nem hiába viseli a kardot. Isten eszköze, hogy a gonosztevőt megbüntesse." (Róm 13,3-4)


Az államhatalomra szükség van, a kardjára szükség van. A kisebbik rossz elv alapján sajnos a bűnözők kiiktatása elkerülhetetlen. Én nem gondolom, hogy keresztény semmiképp nem lehet rendőr vagy katona, ez nem bibliai tanítás. A bátorság emberei című film például jól bemutatja ezt.

Viszont igaz, hogy inkább gyógyítanunk kell, mint amputálnunk. Az amputálókból többnyire van elég, ehhez nem kell kereszténynek lenni, viszont a gyógyítókból kevés van. Vagyis egy keresztény általában több jót tud tenni, ha nem az erőszak szervezeteknél szolgál, nem beszélve arról, hogy ott könnyebben kaphat bűnös parancsot is.

2015. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!