Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van olyan szerzetesrend,...

Van olyan szerzetesrend, szekta, vagy bármilyen társaság, ahol lemondó, visszavonuló életért cserébe nagy titkokba avatják be a tagokat?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy nem állítólagosan világuralomra törő társaságokra gondolok (szabadkőművesek és egyebek), hanem olyan társaságokra, amik megmutatják egy embernek, hogy hogyan váljon meditációval "szentté". Pl.: úgy tudom, hogy vannak Tibetben olyan szerzetesek, akik meditáció segítségével emberefeletti dolgokra képesek és átlagember számára észlelhetetlen energiákat ismernek és dolgokat tudnak meg. Pl. ha van valaki, aki le akar számolni az anyagi világban töltött életével és annak minden ezsméjével, és helyette meditálva meg akar világosodni, az beléphet ilyenek közé?



----------------------------------------------------------


Aki kötekedni és gúnyolódni akar, az kíméljen meg tőle.


----------------------------------------------------------


Köszi a válaszokat!


2011. jan. 20. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én kötekedni fogok,


De te képviseled a tipikus nyugati felfogást: odamész, meditálsz, aztán máris lebegni tudsz, meg akármi.


Képzeld, ez nem így megy :)


Ha meg le akarsz mondani az életről, fölösleges tibetbe menni, állj be egy keresztény szerzetes rendben. Az ajtó nyitva áll...

2011. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Látszik tájékozott vagy :D

Na a buddhistákhoz beléphetsz szabadon, de hindunak születni kell (mert ugye te kaszton kívüli vagy) Ezért teljesen felesleges elmenni tibetbe, Magyarországon is találsz ilyen közösségeket.

Szóval akkor buddhizmus. Az anyagi világban töltött léteddel nem hiszem, hogy most azonnal le tudnál számolni. Kb rá kéne szánnod az egész hátralevő életed és akkor sem garantált a siker. A buddhizmusban nincs egy gyakorlat, mint a kereszténységben, hogy ha ezt követed akkor garantálják, hogy neked majd jó lesz. Vannak utak, amin lehet próbálkozni, aztán eljutsz, amíg lejutsz. Elvben a következő életedben, akkor jobb helyzetből indulsz, ha most rágyúrsz, de ennyi. Nézz utána, hogy milyen közösségek vannak magyarországon, aztán ott megmondják, hogy mik a lehetőségeid.

Ja és vannak még a krisnások... Minden sarkon az orrodba tolják a könyveidet. Van egy falujuk, de oda nem mennék, bár ahogy érzed.

2011. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"De te képviseled a tipikus nyugati felfogást: odamész, meditálsz, aztán máris lebegni tudsz, meg akármi.

"


Képzeld, nem szuperhős vagy gonosz zseni akarok lenni, aki "szuperképességekre" vágyik, hogy aztán a saját hasznára fordítsa azokat. Nincsenek ilyen ambícióim. Én egyszerűen a MEGVILÁGOSODÁST akarom elérni, tudni akarom, ki és mi vagyok és nyilvánvaló számomra, hogy ebben a civilizációban, amelyben most élek, ezt nem fogom megtudni. Az élet titkai érdekelnek, hogy hogyan lehet a legtisztábban, legboldogabban élni.



A keresztény rendekkel meg hagyjál békén. Ki mondta, hogy keresztény vagyok? Ki mondta, hogy hiszek benne? Nem szeretem a kereszténységet.

2011. jan. 21. 20:34
 4/5 A kérdező kommentje:

"Látszik tájékozott vagy :D

"


Ez az oldal arra való, hogy tájékozódjunk. Ehhez kérem a segítségeteket.

2011. jan. 21. 20:35
 5/5 Jégszív ***** válasza:

Ezt olyantól kérdezd, aki TAGJA ilyen csoportnak!

Megnyugtatlak: Nem itt fog neked válaszolni...

2023. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!