Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bajuk a keresztényeknek...

Mi a bajuk a keresztényeknek a transzszexuálisokkal, miközben ők hangoztatják a legjobban, hogy a test csak egy anyagi dolog, ami teljesen elkülönül a elmétől?

Figyelt kérdés
2015. júl. 8. 01:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

ezt nem mondjuk a testről, ha valaki mégis, ő a kivétel


nekem semmi bajom a transzneműekkel, sajnos ebben én vagyok a kisebbség :/


szerintem ha több ember ismerné meg a tényeket a transzneműekkel kapcsolatban akkor az ellenérzés is kevesebb lenne


én egyébként azt figyeltem meg, hogy aki tényleg keresztény (mondjuk húzzuk meg a határt most nagyon alul: jár templomba) azok nem foglalkoznak különösebben az LMBTQ dolgokkal, nem tartják helyesnek persze, inkáb betegségnek tartják mint pusztán másságnak, de nem utálják őket, sőt vannak homoszexuális keresztények is, pl nekem az egyik legjobb barátom is meleg és keresztény is


a gyűlöletre meg ugye mindig kell valami ami felhatalmaz, pl hogy a természet törvénye, vagy a család védelme stb (tipikus homofób "érvek"), valami nemes dolgot találni kell amit kofrogathatnak, és ugye a vallást is ki lehet forgatni ilyen célra

2015. júl. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De akkor javíts ki, szerinted mit gondolnak a keresztények a testről?
2015. júl. 8. 01:53
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Az egész alapja ott gyökerezik, hogy akik annyira mélyen követik a dolgokat, azok még a házasság előtti szexet is elítélik, innen nem nehéz kikövetkeztetni, hogy az egyéb dolgokra mik a reakciók.
2015. júl. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
De éppen az, hogy ha követnék a dolgokat, akkor nem lenne semmi bajuk a transzszexuálisokkal. Hiszen a Biblia semmit nem ír azokról az emberekről, akiknek más nemi szervük van, mint kéne.
2015. júl. 8. 03:01
 5/28 anonim ***** válasza:
36%

Tulajdonkeppen azt akarod ezzel mondani, hogy isten rosszul teremtett meg nehany embert? Koztuk mondjuk teged is mert tevedett? Mert a mindenhato isten nem vegezte el jol a munkajat?


Remelem kezd derengeni valami. Ne keverjuk bele a vallast, mert megkoveznek a vegen.

2015. júl. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
39%
Isten egyébként is teremt betegeket, akik úgy születnek, tehát nem a transzszexuálisok lennének az egyedüli példák.
2015. júl. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
44%

#6

Szerinted a transzszexualisok betegek?

2015. júl. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

Én meg azt nem tudom, hogy miért választasz ki egy közösséget a kritikád tárgyául, ha nem vagy tisztban eleve, hogy jelen esetben pl a kereszténység mit tanít, vagyis mi az alapja annak, amit egy keresztény mond, vagy nem mond.



Először is a kereszténység azt tanítja, hogy a test, a szellem és a lélek, egymástól elválaszthatatlan egységet képez. Ez tesz egy embert emberré. És ha a testeddel bármit is teszel, annak szellemi, lelki dimenziói és ilyen következményei is lesznek, lehetnek.


Másodszor a kereszténység azt tanítja, hogy a test a Szentlélek temploma, s ezért nem azt csinálhatsz vele, amit csak akarsz.

2015. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a keresztényeknek amúgy sem azzal az emberrel van bajuk, aki mondjuk homoszexuális, vagy akármilyen szexuális, vagy drogos, alkoholista, stb, és nem az embert ítélik meg/el, nem a bűnös felett ítélkeznek, hanem a bűn felett, és egyszerűen csak nem mondják azt a rossztól, hogy jó, amit sokan, a szeretet, meg a végtelen tolerancia jegyében elvárnának egy kereszténytől.
2015. júl. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 ceri ***** válasza:
61%

Amennyiben a rendellenesség betegségnek mondható akkor igen, az. (nem a 6-os vagyok)

Persze ez a rendellenesség sem mindenkinél egyforma. Van akinél a nemi szervek is csökevényesek, stb. szval nyilván nem egyforma mindenkinél a tünet.

A definíció szerint olyan személyről van szó aki a biológiai adottságaival ellentétes neműnek határozza meg magát.

Az ha egy férfi testben valaki nőnek érzi magát -vagy fordítva- hogy normális-e, döntse el mindenki. Szerintem nem normális. Mint ahogy az sem ha azt gondolom, hogy tengerimalac vagyok.

Ami meg a keresztényeket illeti, szerintem nekik sincs több bajuk a nemi eltévelyedettekkel, mint a társadalom bármelyik másik részének (kivéve az érintetteket. Aki megéli a különböző nemi deformációkat az nyilván elfogult, szubjektív azokhoz képest akiknek nincs ilyen problémájuk. Ez természetes. Nekem pl romlik a szemem, és ez nyilvánvaló, hogy nem jó. De nem akarom bizonygatni, hogy ez az egészséges és normális. Ilyen pofon egyszerű ez. Nem fogom bizonygatni, hogy ebből a szempontból ugyanolyan egészséges vagyok mint sólyomszem. A tényeket felesleges relativizálni, mert attól a hazugság nem lesz igazság, akárhányan is vonulgatnak ezt hangoztatva.

A test természetesen nem különül el a földi életben az elmétől. A kettő őszhangban működik egészséges, optimális esetben, mint ahogy egy autó is a kerekein gurul és nem a tetején csúszik. A kutya ugat, a macska nyávog, a kacsa meg hápog. Ez sem bonyolultabb dolog ezeknél.

A baj akkor van, ha nem így nyilvánulnak meg -már amennyiben bajnak tekinthető, hogy nem tud kommunikálni érthetően a fajtársaival.

Semmi baj, konfliktus nem volt a szivárványosok és a normálisok között, amig az előbbiek nem kezdtek provokatívan viselkedni, vonulgatni, nyilvánvaló igazságokat relativizálni, elhazudni. Ha már valami defekt van a test és az tudat között, legalább nem kellene irritálni, cukkolni, bosszantani azokat akik nem ilyenek. Mert vérmérséklettől függően erre válaszok születnek a többiek részéről.

A vonulgatók a vonulgatásukkal végül is saját magukat határolják el a többiektől, aztán meg csodálkoznak, és kirekesztésről fecsegnek agyatlanul. Pedig annyi agyuk lehetne, hogy az akció reakciót szül.

2015. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!