Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi közül, ha valaki...

Jehova Tanúi közül, ha valaki akaratán kívül lett a vallásba belekényszerítve, az hogyan tudja elérni, hogy kirúgják onnan?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy ha szexuális kapcsolatot létesít valaki fizetős nővel, azt valahogy saját véleményem szerint öngyilkosságra kényszerítik a hívek. Ha valaki szétver egy kukát az utcán, nekimegy valakinek annak érdekében, hogy egy másik börtönbe kerüljön az ő börtönük helyett, akkor sem jár jobban. Azaz kikeresztelkedésre még lehetőség sincs. Remélem elég pontosan fogalmaztam. Mos jöhetnek majd a dühös válaszok.
2015. júl. 10. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem dühös és nem válasz.

Csupán kiváncsi vagyok, akaratán kívül hogyan lehet a Tanuk közé kényszeríteni bárkit is?!

2015. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerűen. Ha egy családtagod benne van, akkor ahhoz a feltételhez köti a szeretetét, hogy vagy belépsz, vagy többet haza se gyere. Lehet dönteni.

Nem mellesleg a múltkor a nagymamámat megállította egy magát Jehova Tanújának valló személy. Nagymamám csak annyit akart neki mondani, hogy katolikus. Mire a kedves hölgy azt válaszolta, hogy ilyenek miatt vannak háborúk és reméli, hogy el fog kárhozni.

2015. júl. 10. 14:56
 3/16 anonim ***** válasza:
9%

"ha szexuális kapcsolatot létesít valaki fizetős nővel, azt valahogy saját véleményem szerint öngyilkosságra kényszerítik a hívek"

A saját véleményed szerint lehet, de Jehova tanúi véleménye szerint az öngyilkosság bűn. Ebből is látszik, hogy semmit nem tudsz erről a vallásról, azaz nyilván nem is vagy "belekényszerítve", így viszont a kérdésednek sincs semmi értelme, csak provokálni akarsz, amit viszont az oldal szabályzata tilt.

2015. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor másként. Nem kényszerítik öngyilkosságra, de utána eljárnak hozzá a Vének sokkolni őket, aminek hatására lehet, hogy öngyilkosok lesznek. Nem mellesleg én most olvastam egy cikket, ami szerint közülük többen lesznek öngyilkosok, mivel amit kint látnak a világban az nem összeegyeztethető az ő nézeteikkel.
2015. júl. 10. 15:13
 5/16 anonim ***** válasza:
73%-os. ha egy súlyos vérveszteséget elszenvedő személy tudja, hogy a vértranszfúzió megmentheti, de elutasítja, azt te minek nevezed? nemde az egyenlő az ÖNGYILKOSSÁGGAL? sajna, a tanúk kimagaslóan sok nyugtatót, antidepresszánst szednek a többi vallás tagjaihoz képest, és kimagaslóan sok közöttük az öngyilkos. és kimagaslóan sok közöttük azok száma, akik tudják, hogy hazugságot tanítanak nekik, de FÉLNEK ELHAGYNI A SZERVEZETET.
2015. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

kérdező. van egy speciális dolog, amivel kijöhetsz a tanúk közül. ez a dolog sötét erdők mélyén található. sokan életükkel fizettek már ennek a megszerzéséért.de ha sikerül rá szert tenned, ki tudsz szabadulni. igaz, előtte különleges recept szerint el kell készíteni, magas hőmérsékleten fűzni, szárítani. ha ez megvan, ez még csak az ELSŐ dolog, ami kell hozzá. bányák mélyéről szükséged lesz még egy fekete anyagra, ami kis lapocskákból áll. vagy egyszerűen az első dologra, ami a PAPÍR, nem ceruzával, hanem tollal írsz. a levelednek ezt a címet kell adni:


ELKÜLÖNÜLŐ LEVÉL


Nem bonyolult, de, elismerem, nem is egyszerű.

2015. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 ceri ***** válasza:

" Ha egy családtagod benne van, akkor ahhoz a feltételhez köti a szeretetét, hogy vagy belépsz, vagy többet haza se gyere. Lehet dönteni. "


Akkor az először is nem szeretet, hanem valami barter üzlet. Ha ezt feltételként szabja, akkor érdemes megfontolnod - persze függően attól, hogy milyen jogon laksz ott, milyen a viszonyod hozzájuk, anyagi lehetőségeid, stb. Vannak emberek akikkel akkor sem érdemes együtt lakni, ha nem zavarnak el.

Mindenkinek fel kellene fogni, hogy a vallás -éppúgy, mint a szerelem, szeretet- lelkiismereti kérdés, és az ilyen nem működik parancsszóra. Ez tömény erőszak -persze az ószövetségnek ez az esszenciája, tehát nem kell csodálkozni. Jobb is ha megszabadulsz az ilyen emberektől. Sajnos néha van ilyen. Az ilyen fanatikus hívők a vallásuk lelketlen, elvakult katonái valójában. Az pedig nem lehet amúgy sem igaz vallás, amely felül ír családi köteléket, szeretetet. Ilyen isten nem létezhet amely a természetes kötelékek megtagadására sarkallja az embert. Erről is lehet látni, hogy az ilyen szekták az ördögöt imádják, mert ezek a cselekedetek ellent mondanak a jóisten ill. Jézus szellemének. A hozzátartozóidnak tudnia kellene, hogy ha kényszerítenek, hogy a lelkiismereted ellenére cselekedj -mondjuk, hogy együtt lakhass velük- akkor valójában téged prostituálnak.

Az ilyen dolgokból is látszik, hogy nem istent követik, hanem az emberölőt -ahogy azt Jézus világosan megnevezte.

Ha pedig abszolút nem vagy hívő akkor mire fel kötelezhetnének bármire is? Szabadon járhatod az utad, függetlenül bárkinek a hitétől vagy elvárásától. Az pedig, hogy nem osztják meg veled a javaikat ezért, ahhoz meg nekik van joga. Előfordul az ilyen, hogy szülő és gyerek annyira más életet élnek, hogy jobb is ha külön vannak.

2015. júl. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 ceri ***** válasza:

"én most olvastam egy cikket, ami szerint közülük többen lesznek öngyilkosok, mivel amit kint látnak a világban az nem összeegyeztethető az ő nézeteikkel. "


Ugyan már! Az én nézeteimmel sem egyezik az emberek többségének nézete. És akkor mi van? Ebből is látszik, hogy nem robot vagyok.

Aki ilyen miatt lesz öngyilkos az bármi miatt az lehet. Akinek erős a hite - legyen az akár ateista hit- azt nem fogják semmibe sem belekergetni, amit ő hazugnak tart.

2015. júl. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Szerencsére nem vagyok tag, de mindig ott lebeg ez a kérdés a levegőben, érzek olyat, hogy a családtagjaim szeretnék. Én mindig terelek ilyen esetben. Ha valamilyen vallási közösségből ki szeretnél lépni, akkor talán az is egy megoldás lehet, ha kiszöksz másik országba. Ott úgysem találnak meg.

2015. júl. 11. 11:31
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz tovább egy vallás tagja lenni, akkor fogod magad, és nem jársz el többé a szertartásaikra, ennyi. Nyilván azért szeretnél kilépni, mert már nem hiszel benne, innentől kezdve fölösleges oda járnod. Nem az számít, hogy a közösség tagjai mit gondolnak rólad, hanem hogy te magad miben hiszel illetve nem hiszel. Kikeresztelkedés meg azért nem létezik, mert értelmetlen és fölösleges lenne. A keresztség egy jelképes dolog, amivel felvállalod, hogy hiszel Istenben. Ha nem hiszel benne, akkor számodra egy egyszerű fürdés az egész, egy fürdést meg hogyan/minek kellene visszavonni?
2015. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!