Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő elérni társalgási...

Mennyi idő elérni társalgási szintet németből?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy több ilyen kérdés is van, de van pár olyan kérdésem, amik ott nincsenek megválaszolva. Világ életemben angolul tanultam, abból középfokú nyelvvizsgám van (az kellett a diplomához). Viszont most felmerült, hogy nagyjából fél év múlva a munkám nagy részében angol mellett németül is kellene kommunikálnom, úgy hogy soha nem tanultam németül. Elkezdtem egy 2 hónapos (A1) heti 3x4 órás nyelvtanfolyamot, ezzel most végeztem, és kezdem a következő 2 hónaposat (A2) jövő héten. Szerintetek azt is kijárva, plusz utána még egy 2 hónaposat, elég lehet ahhoz, hogy néhány kérdést meg tudja vitatni németül a kollégákkal?

2015. ápr. 8. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az simán elég lesz hozzá, viszont ha a munkád miatt kell, akkor az ahhoz tartozó szakszavakat is meg kell majd tanulni.
2015. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.pontosan néhány kérdést, pl. Hogy vagy? Hol laksz? Kérsz egy sört? Na így.

Építő jellegű javaslat: kreativnyelvtan.hu. Azzal ennyi idő alatt felsofokud lesz.

2015. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ne haragudj de már van egy középfokúd egy másik nyelvből és ezt nem tudod felmerni? Arról nem beszélve, hogy még egy diplomad is van? Az A-s szint az alapfok!
2015. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A B1-es szint az alapfok.
2015. ápr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pláne.
2015. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!