Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Letezett e a Halál Isten elott?

Rinnegan kérdése:

Letezett e a Halál Isten elott?

Figyelt kérdés
Sokszor eszembe jutott, hogy ugyebar Isten teremtett mindent, mindennek o az eleje es a vege(annak ellenere hogy sok helyen azt olvasod, sem eleje sem vege nincs Istennek), de volt e valami mas elotte? Az univerzum van Istenben, de vajon a Halál is ide tartozik, vagy fel lehet e fogni ezt mint kulon entitas? Esetleg azok akik az "Odaat" cimu sorozatot aktivan kovetik, tudhatjak mirol beszelek(innen otlott fel a kerdes es bar tudom hogy sorozat, megis gyakran parhuzamos dolgok jonnek elo a Bibliabol, ami, meg ha kitalacio is, elgondolkodtathat meg egy kereszteny embert is, mint peldaul en), melyben megjelenik a Halál mint szemely, azt allitvan hogy o mar Isten elott letezett, idosebb nalla, es ha van valaki/valami ami sose er veget, az nem Isten hanem maga a Halál...Velemeny?

2015. júl. 25. 00:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Minek lett volna halál bármiféle élet előtt? Semmi értelme nem lett volna halálnak addig léteznie míg "Isten" nem "teremt" élőlényeket, akiket majd elvihet a halál.
2015. júl. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

#1 kifogásmentes logika.

Élet nélkül nem létezik halál.

2015. júl. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Arra még senki nem gondolt hogy isten a halál egy személyben? Amúgy Odaát legjobb sorozat.
2015. júl. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Isten létezett Isten előtt?
2015. júl. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Miért kell minden természetes jelenség mögé valami értelmes lényt képzelni?
2015. júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia szerint a halál a bűn, és amíg nem volt bűn addig hsalál sem volt.
2015. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ozmium42 ***** válasza:
77%
Egyértelműen hamarabb létezett a halál, mint hogy az emberiség kitalálta az isteneket. Voltaképpen a halál nagyban motiválta az embereket, hogy megalkossák a vallásos fogalmaikat.
2015. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Sanyji ***** válasza:

Kedves Rinnegan!


Ha már kérdésedben felvetetted a Bibliát, hadd idézzek belőle.


Jelenések könyve 20,14:

A Pokol pedig és a Halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.


Jelenések könyve 21,6-8:

6 Azután ezt mondta: „Be van fejezve! Én vagyok az Alfa és az Ómega, aki elkezdi és be is fejezi. Aki szomjas, annak én adok inni az élet vizének forrásából — ajándékul.

7 Aki győz, örökli mindezeket, és annak Istene leszek, ő pedig a fiam lesz.

8 De a gyávák, a hitetlenek, és akik gyűlöletes dolgokat tesznek, a gyilkosok, a szexuális bűnben élők, és akik varázslással foglalkoznak, a bálványimádók, meg a hazugok — mindezek az emberek a tűz-tóba kerülnek, amelyben kén ég. Ez a második halál.”



Lehetséges nem nyeri ez a válasz a tetszésedet, de ezek az Isten szavai, az Igazság szavai. Benne van minden.

2015. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

# 4


Ez paradoxon, de igen.

2015. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem paradoxon. Hanem hülyeség azt állítani, hogy létrejött, vagy azt hogy a világ Isten.
2015. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!