Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bízzák sokan magukat a...

Miért bízzák sokan magukat a véletlenre? Miért kell kitalálni természetfeletti dolgokat ahhoz, hogy megoldják a problémáikat?

Figyelt kérdés

Félelem, fájdalom, kiszolgáltatottság érzése. Ezek közösek bennünk. De nem fognak megoldódni csak azért, mert kitalálunk hozzá bármi vallást. Az életnek vannak gondjai, ez van. És a mi feladatunk megoldani. Miért kell akkor kitalálni mindenféle hihetetlen dolgot ahelyett, hogy cselekednénk? Miért?


Az, hogy rendezett a természet, és milyen tökéletes, még nem enged következtetni arra, hogy van Isten. Ha meglátnék egy fényt az égen, akkor sem találom ki, hogy UFO, leborulni meg imádni végképp nem fogom...Kb ilyen ez az egész. A teljesen bizonytalanban való teljes bizonyosság. Főleg, hogy sokan csak azért hisznek, hogy a Mennybe kerüljenek. Fő az igazi szeretet...



2015. aug. 23. 22:03
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
65%
Aki vallásos, az pont nem a véletlenre bízza magát. A véletlenre a tiédhez hasonló kérdések feltevői bízzák magukat, Anélkül hogy minősíteném az előbbi, vagy utóbbi magatartás értelmességét.
2015. aug. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
57%

Jobbulást, kérdező. Amiket itt nyafogtál, semmi köze a vallásokhoz, még csak nem is súrolja, a valláskritikát is messze elkerüli.

Merengj el egy perce: Bach minden műve végén megköszöni Istennek, hogy ilyen szépet írhatott -nekünk. Soli Deo Gloria. Hallgasd az ihletett zenét - merengj el az ihlet mivoltán -az enged következtetni, ha már a természet nem


https://www.youtube.com/watch?v=6KaYzgofHjc


https://www.youtube.com/watch?v=mGQLXRTl3Z0

2015. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
De igenis a véletlenre bízzák magukat. Nem beszélek hülyeségeket. Am meg, kedves hívők, ha elvárjátok, hogy a vallás kategóriában lévő kérdésekre ne érkezzen ateista komment, akkor ezt én is ugyanezt elvárom egy valláskritikában.
2015. aug. 23. 22:21
 4/49 anonim ***** válasza:
58%

"Am meg" ammeg mi a lószr?:D

Mit vársz el? hogy ne jöjjön vallásosnak kommentje?

ökör vagy nem kicsit! :D:D:D

2015. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
47%
Mi a Teremtőben bízunk, te pedig vakon hiszel egy véletlen és egy szerencse nevü valamiben.
2015. aug. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező! Hívők válaszait miért nem várod? Arra számítottál, hogy majd tolonganak itt az ateisták, és majd teljes egyetértésben kuncogtok, hogy "azé' mee' hülyék"? Ha felteszel egy kérdést miért nem szeretnéd látni az érintettek válaszait?


Igen sok hívőt van szerencsém ismerni, és sokféle érzés van bennük, de félelem és kiszolgáltatottság nincs. Ez szerinted véletlen? Aligha. Egy hívőnek jól körülhatárolható elképzelése van arról, hogy mi történik a halál után. Neked nincs. Akkor ki bízza rá magát jobban a véletlenszerűségre? Te vagy Ők?

A hívők is pontosan tudják, hogy a "feladatok" (ahogy te írtad) megoldása az ő dolguk, egyet sem láttam még közülük, aki a cselekvés helyett bármi hihetetlent kiitalált volna, és attól várta volna a megoldást.

Az az érzésem, hogy hívőt még soha nem láttál közelről, viszont a vallás iránti vak gyűlölet eltorzítja a róluk a véleményedet. Szíved joga nem hinni, viszont neked is épülésedre válik, ha tisztán látsz, amikor ítélkezni akarsz.

2015. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 ceri ***** válasza:
26%

Először is a kérdés már eleve prejudikáció, ráadásul teljesen megalapozatlan. Honnan tudod te, hogy ki miért hisz? Te csak azt tudhatod, hogy te miért nem hiszel.

Te csak ne akarj más fejével gondolkodni, amikor a sajátoddal sem nagyon tudsz. Inkább magadban tegyél rendet. Persze ha ez nem megy, akkor sokaknak kézenfekvő, hogy másokat degradáljanak.

Az emberiségnek soha sem az okozott problémákat, szenvedést, hogy ki mit gondolt a világról, hanem az, amikor valakik meg akarták mondani másoknak, hogy mit gondolhatnak. Te pedig most szintén ezt teszed.

Mások hitének rombolása -és egyáltalán bármilyen kéretlen belepofázás abba- ugyanolyan agresszió, mint a hittérítés, inkvizíció, stb volt annak idején. Vagy akár napjainkban az un fejlett országok részéről történő "demokráciára" való hivatkozással véghezvitt beavatkozások más népek életébe. Ezek a tettek általában nagyon is haszonelvű materiális célok elérését szolgálják, és semmi közük a hithez, erkölcshöz, helyeshez, helytelenhez. Így van ez már pár ezer éve. Egy materialista ráadásul ne is hivatkozzon ilyen eszmékre, hiszen szerinte ezek a fogalmak értelmezhetetlenek. Te nem hivatkozhatsz semmiféle erkölcsre, hiszen szerinted csak a molekulák így meg úgy -a fizika törvényei szerint-lökdösődnek bennünk, és e szerint viselkedünk. Tehát nincs helyes- vagy helytelen viselkedés. Dolgozik az anyag ahogy dolgozik. Mi pedig ennek az anyagnak lélek és szellem nélküli szigetei vagyunk. Semmi okod és jogod bármit is elvárni, ami meghaladja az anyagit. Mert hát az anyag mindig azt teszi amit a természet törvényei meghatároznak neki. Ha pedig az ember pusztán anyag, akkor az is azt teszi.

Tehát következetlen vagy akkor amikor egy embertől bármit is elvársz amit az nem tesz, vagy nem vársz el olyat amit tesz.

Na és ami a lényeget illeti - Mi abban az irracionális, hogy valaki tudatosságot feltételez a világegyetem működésében? A fizika törvényei -termodinamika- nem kedveznek az életnek, sőt pont ellenkezőleg a kiegyenlítődésnek, a hőhalálnak kedvez. Élet viszont van -gondolom ez nem vitatéma. Az lenne az irracionális ha nem feltételeznénk valami többet, mint amit a materializmus állít. Sőt a materializmus egyenesen tagadja ezt a valamit -amit egyesek istennek neveznek.


"A teljesen bizonytalanban való teljes bizonyosság.."


Igen, te ebben hiszel, amikor feltételezel egy teremtő nélküli teremtést, egy ok nélküli okozatot. Isten ugyanis maga az ok. Nem kell, hogy ennél többet jelentsen. Ennyit feltételezhetünk csak racionálisan. Az már más kérdés -és mellékes is- hogy ki mit állít még róla. Olyanok véleménye meg főleg nem számít, akik ebben is anyagi-as érdeket tartanak fontosnak és pokolról meg mennyországról mesélnek. Ez a barter üzleties gondolkodás legyen az ó bajuk. Ők erre képesek.

2015. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Hívőkkel való vita értelmetlen.
2015. aug. 24. 13:42
 9/49 anonim ***** válasza:
29%

a #7 ceri válaszát köszönöm, mégis érdemes volt megnyitni ezt a kérdést

Minden jót, mindenkinek!

2015. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Igen is fontos,hogy ki mit gondol a világról és mennyien vannak,akik egy nézetet vallanak,hiszen ezek alapján cselekednek. Ez pedig kihat mások életére,akár hiszik,akár nem.Minél többen vannak egy nézeten,annál inkább kihat mások életére is, hiszen a föld egy zárt játszótér és egyre zsúfoltabb..


pl: hiába mész be a boltba,mert mondjuk nem kapsz húst,mert a vegák már többen vannak és nem éri meg állatot tenyészteni.


Le kell gyilkolni bizonyos állatokat,mert a szarvukból olyan szert lehet készíteni,amitől megnő a vágy.


Egyébként meg egy ateista is nyugodtan beszélhet érzelmekről és lehetnek érzelmei, de ha ti azt hiszitek,hogy az érzelmek csupán lelki eredetűek,akkor a sörnek mi köze a lélekhez?

2015. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!