Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják még az ateisták...

Miért mondják még az ateisták közül is nagyon sokan, hogy a keresztény egyház elrontotta a kereszténység értelmét, de Jézus tanításai követendők?

Figyelt kérdés
Szerintem amik Jézus tanításai közül követendőek, azokat egy átlagos ember is mondhatta volna, de nagyon sok olyan dolog van Jézus tanításai között, amit én nem tartok követendő dolognak.
2015. ápr. 19. 14:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%

Én nem mondanám magam ateistának, de nem vagyok vallásos.

És gőzöm sincs, mik Jézus tanításai, mert nem érdekel a vallás!

Ergo nem tudom, követendőek-e Jézus tanításai...

2015. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 schocko ***** válasza:
85%
Az ateisták nem mondanak ilyeneket.
2015. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Én nem mondanám magam ateistának, de nem vagyok vallásos.

És gőzöm sincs, mik Jézus tanításai, mert nem érdekel a vallás!

Ergo nem tudom, követendőek-e Jézus tanításai..."


Akkor mégis miért válaszoltál? Mintha egy olyan kérdésre, hogy mennyi tg(3*x^3) deriváltja valaki úgy válaszolna, hogy nem tudom, mindig is utáltam a matekot.


Egyébként pedig a kérdésben a hangsúly nem az ateistán van, hanem hogy miért vannak nagyon sokan így.

2015. ápr. 19. 14:35
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottam még ilyet ateistától, de valószínűleg arról lehet szó, hogy a tanítások erkölcsi tartalmát, értelmezését tartják fontosnak.

Jézus tanításait - valamint az egész Bibliát - többféleképpen lehet értelmezni. Az egyszerű megfogalmazások mögött mélyebb értelem húzódik meg, ami nem biztos, hogy mindenki számára megragadható.

Lehetséges, hogy vannak olyan gondolatok, melyeket "bárki mondhatott volna", de az már kétséges, hogy bárki meg is tudja valósítani.

Ha nem tartod követendőnek, hát ne kövesd. De talán érdemesebb egy dolgot alaposabban megvizsgálni, mielőtt végleg elvetjük azt.

2015. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö, az igazság az, hogy sok igazán müvelt ember értékeli Jézus tanítását.


De ehhez többet kell róla tudni. :)


Sok pszichológus is elismeri bölcs tanácsait.


...és tudsz írni valamit, amit nem tartasz követendö dolognak?

2015. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Tudnék mondani, de nem mondok, mert akkor leírnád, hogy az igazából követendő és én nem akarok ezen vitázni. Az a kérdés, hogy te azért tartod követendőnek Jézus tanításait, mert Jézus mondta vagy azért mert logikusan levezethető hogy az emberiségnek jobb lesz tőle. Feltehetőleg azért, mert Jézus mondta és ezzel meg is lett válaszolva az egész probléma. A vallásosak attól vallásosak, hogy elhiszik, ami a Bibliában le van írva. Lehet, hogy emellett utálják az egyházat, de ettől még vallásosak. És ha igaz az, hogy ateisták nem mondanak olyat, hogy Jézus tanításai követendők, akkor nincs több kérdés.
2015. ápr. 19. 17:06
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

A vallási meggyőződés, a hit nem kíván semmiféle logikai bizonyítékot és személyhez sem igazán köthető. Intuíció, benső bizonyosság az alapja. Bizonyos szempontból Jézus bennünk van, önmagunkban kell keresni az Igazságot, minden külsőség végső soron lényegtelen.

Ismét csak azt lehet mondani: mielőtt bármiről véleményt mondasz, próbáld meg megérteni a lényegét.

2015. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
De szerintem mondanak, majd ha találok valamit, amiből ez kiderül, akkor leírom.
2015. ápr. 19. 17:14
 9/26 A kérdező kommentje:
Ezt az előző hozzászólásom végére akartam írni.
2015. ápr. 19. 17:14
 10/26 anonim ***** válasza:

Ne vegyük az ateistákat egy kalap alá.


Én is látom itt a gyakorin, hogy van néhány megrögzött ateista, aki folyamatosan Istennel, Jézussal és az egyházzal van elfoglalva, és bőszen válaszolgat vallási kérdésekre, anélkül hogy tudná mit is beszél.


Alig tud valamit a kereszténységről, sokszor az a keveset is rosszul tudja, de azért osztja az észt.


Szerintem nem belőlük kéne kiindulni, mert azért nem ez az általános hozzáállás az ateisták között.

2015. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!